zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Opinie doświadczonych przez los. Wady i zalety zakupów przez internet

zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez Exquisite » 14 lut 2011, o 12:46

Poradźcie mi proszę, potrzebuję zerówek z filtrem do komputera i aby chronić oczy przed szkodliwym działaniem UV na dłuższe spacery i do jazdy samochodem nocą. Nie potrzebuję mieć okularów korekcyjnych tylko ten antyrefleks, czy okulary z allegro oby na pewno go posiadają? wiem że szkła muszą się mienić na jakiś kolor. Ale to sprawdzę dopiero po zakupie. A cena jest atrakcyjna w granicach 100zł. i nawet w ładnej oprawce... Czy istnieją jakieś szkła które też się mienią na kolorowo a nie działają jak te z antyrefleksem? :?
Exquisite
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 16:59

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez optykSzka » 14 lut 2011, o 15:47

Droga/gi Exquisite okulry o jakich mówisz napewno nie będą dobre do komputera i nie będą chronić Ci oczu przed szkodliwym działaniem UV . W głoszeniu widać jak szkła sie mienią bo wieszkąść zwykłych zaślepek juz tak ma. Proszę nie niszcz sobie oczu takimi okularami, tylko idz do optyka i zrób porządne okularych chroniące twoje oczy.
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez styczek16 » 15 lut 2011, o 17:51

Skoro nie warto kupować takich okularów na allegro, to w jakiej cenie można zrobić takie dobre okulary z antyrefleksem?
Jest kilka poziomów antyrefleksu i skad mam wiedzieć, że akurat ten proponowany przez optyka jest odpowiedzni. Jaka firma da mi na to certifikat?
styczek16
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 12:28

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez Z.Optyk » 7 mar 2011, o 15:22

Drogi styczku. Ja osobiście poleciłabym Ci soczewki francuskiej firmy Essilor. Oczywiście jest kilka poziomów antyrefleksu-w zależności od ilości powłok różnią się one ceną. Najlepszy antyrefleks w tej chwili nosi nazwę Crizal Forte i kosztuje ok 380 zł. Do tego musisz dodać jeszcze cenę oprawy. Ale dokonując zakupu z tej firmy masz gwarancję jakości potwierdzoną właśnie certyfikatem. I co ważne dostajesz 2 lata gwarancji na te soczewki i na powłokę antyrefleksyjną. Myślę, że warto zainwestować. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez angelo » 6 kwi 2011, o 08:50

Mój znajomy kupił takie okulary ale poszedł do optyka i wymienił szkła na lepsze i pewne.Jest zadowolony,bo ma fajną oprawę w cenie tańszej i jest pewien,że nie szkodzi oczom.Także można trafić dobrze.Pozdro
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez Justin » 6 kwi 2011, o 12:50

Witam

Jeśli znajomy korzysta z soczewek wybranych na mierę jego potrzeb i obsadzonych w oprawach po dokonanych pomiarach przez optyka w salonie wiec mamy już pewność, że soczewki są odpowiednio dobrane z uwzglednieniem stylu życia kolegi. Jeśli dodatkowo jest zadowolony z opraw, są dopasowane do jego kształtu twarzy, podkreślają walory i kamufluja niedoskonałości( jeśli takie ma) to faktycznie ma prawo być zadowolony, tylko ważna sprawa:Czy dostał na nie gwarancję???
Osobiście uważam, że nie tylko soczewki należy zamawiać w dobrym optyku ( najlepiej wcześniej samemu zrobić sobie rozeznanie w rodzajach soczewek by wiedzieć o co pytać optyka i wiedziec za co i ile bedziemy płacić) ale też oprawy należy kupować z pewnego żródła, gdzie dostaniemy na nie gwarancję. Podczas uzytkowania może sie zarysować lakier, może np podczas zabawy z dzieckiem wyłamać zausznik, mając pisemną gwarancję mamy pewność że ubytek lakieru czy zepsuty zausznik będzie naprawiony. Kupując oprawy bez gwarancji w wypadku najmniejszych uszkodzeń będziemy zastanawiac się co dalej...
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez Justin » 6 kwi 2011, o 12:51

I jeszcze ważna sprawa -nie oszukujmy się, sami nie zwrócimy uwagi na wszystkie aspekty potrzebne przy doborze opraw, w salonie optycznym pomoże nam fachowiec i to da nam gwarancję nie tylko na całe zamówienie ale też będziemy zadowoleni z okularów pod względem korekcyjnym, estetycznym, będą dopasowane do naszego stylu życia, i potrzeb ich użytkowania.


Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez agula » 7 kwi 2011, o 11:42

Witam-zgodnie ze wskazówkami wybrałam się do optyka zrobić rozeznanie-wybrałam sobie tam oprawe ale na allegro widziałam takie same okulary 40% taniej i teraz zastanawiam się co zrobić.Proszę o wskazówki.
agula
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 16:50

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez Justin » 7 kwi 2011, o 12:32

Witaj Agulo

Ja zdecydowanie odradzam kupowania okularów na allegro, zresztą odradzam kupowania z każdego niepewnego żródła,
z którego nie dostajemy na nie gwarancji. Okulary maja nam służyć i pomagać a nie szkodzić!
Proszę zastanów się zanim zamówisz okulary na Allegro. Nawet jeśli bedziesz chciała w optyku wymienić do nich soczewki by mieć gwarancję, że ochrona oka będzie prawidłowa, to zwróć uwagę na kilka spraw jeśli chodzi o oprawy:

-czy dostaniesz na nie gwarancję?
-czy to jest dokładnie taki model i kolor który oglądałaś w salonie optycznym?

(różnice moga być bardzo szczegółowe a dopasowanie do kształtu Twarzy jest bardzo ważne)
-czy materiał, z którego są wykonane jest odpowiedni i na tyle elastyczny że podczas choćby regulacji zauszników nic sie nie stanie?

warto sie nad tym zastanowić, by nie było za późno i by zamiast oszczedności nie było dodatkowych wydatków
Pozdrwiam:)
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: zerówki z antyrefleksem z allegro? warto?

Postprzez zez_ukryty » 7 kwi 2011, o 12:45

Justin napisała wcześniej, że co zrobi Pani jak okulary się popsują? Przyjdzie Pani do optyka, żeby chociażby je wyprostować a wtedy optyk powie "niech Pani idzie tam gdzie je Pani robiła/kupiła" . A oprawa z internetu. Wiadomo, optyk może zamówić niekiedy taką samą oprawę jak ta, która się np. Pani popsuła ale czemu ma to robić? Skoro nie kupiła jej Pani u niego. Dlatego też czasem optycy nie biorą odpowiedzialności za oprawę przynoszoną przez klienta, bądź kupioną gdzie indziej nawet taką samą. Bo oprawa to tylko rzecz materialna, kawałek metalu i plastiku, który może się zniszczyć/złamać etc. przy obróbce. Oczywiście nie mówię, że nie znajdzie Pani optyka, który nie zamówi Pani takiej oprawy bądź chociaż jednego do niej elementu ale będzie musiał za to wziąć pieniądze (nie ważne czy awaria nastąpiła z winy klienta czy ma oprawa jakąś wadę fabryczną np. schodzi farba), tyle by nie robić tego charytatywnie. Ogólnie to jest trochę nie fair - kupie tam gdzie mam taniej a do innego pójdę naprawiać. A najczęściej jeżeli robi Pani całe okulary w jednym miejscu, wszelakie poprawki, prostowania etc ma Pani nieodpłatnie. Tu też wchodzi w rachubę głupia reklamacja - coś się uszkodziło to i nóż widelec optyk po konsultacji z dostawcą da Pani nowy element nieodpłatnie bądź całą oprawę. A wiadomo na Allegro gwarancja na większość rzeczy jest door-to-door - Czyli musi Pani na własny koszt odesłać przedmiot do Sprzedawcy. Czy warto tak się z tym partolić?
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Następna strona

Powrót do Okulary z Allegro ??

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość