Badanie OCT - topografia siatkówki

NFZ Czy nasze składki wydane są właściwie ?Czy macie kłopoty z zapisem na wizytę ? Czy NFZ oszukuje pacjentów i podmioty współpracujące w świetle prawa ? Może jakieś pozytywne opinie?

Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez kolo » 20 cze 2011, o 11:50

Witam wszystkich
Mój tata ma wykonać badanie OCT- proszę powiedzcie gdzie takie badanie można wykonać , czy jest ono refundowane a jeśli nie to jakie koszta takiego badania?

Mieszkamy niedaleko Warszawy- jeśli są jakieś specjalistyczne placówki z dobrym nowoczesnym sprzętem w tych okolicach to poproszę o ich lokalizację. Bardzo mi na tym zależy, nie chcę jechać z tatą w niepewne miejsce, martwię sie o niego dlatego i chcę by badanie było w miejscu sprawdzonym i polecanym przez specjalistów.
kolo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 20 cze 2011, o 10:28

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez visionnata » 21 cze 2011, o 13:55

Drogi kolo,jeżeli chodzi o badanie OCT to można je wykonać zarówno prywatnie jak i w ramach NFZ,ale jak zapewne Ci wiadomo w państwowych placówkach czas oczekiwania zapewne będzie dosyć długi,o ile jeszcze są w ogóle limity na ten rok,a więc proponuję Ci zrobić to prywatnie i poleciłabym w tym wypadku szpital na Lindleya-jest tam sprzęt godny polecenia i adekwatni do tego fachowcy-koszt tego badania kształtuje się w granicach 200zł. Zadzwoń i zapytaj o terminy. Pozdrawiam!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez mati-wawa » 10 lis 2011, o 15:05

Witam
Czy w tym roku można wykonać badanie oct na fundusz NFZ??:(( czy ktoś sie orientuje???Moja mama ma ostatnio problemy z oczami i myślałem żeby ja zapisac. jak nie to będziemy musieli isc prywatnie :(
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez visionnata » 10 lis 2011, o 15:44

Hej mati,niestety obawiam się,że w tym roku nie uda Ci się zapisać mamy na takie badanie w ramach NFZ. Z tego co się orientuje w większości przychodni punkty zostały wykorzystane nawet na zwykłe badanie,więc gdzie mowa o OCT. Może w pierwszej kolejności wybierz się z mamą do okulisty na pełne badanie wzroku wraz z dnem oka i ciśnieniem,a w momencie gdy lekarz stwierdzi konieczność zrobienia topografii siatkówki wtedy pomyśl o prywatnym badaniu,a jeżeli nie będzie to konieczne wstrzymajcie się do nowego roku wtedy nie powinno być problemu z terminami!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez optyczka OLA » 10 lis 2011, o 18:34

Obawiam się że Visionnata ma racje ,naprawdę będzie ciężko wykonać badanie OCT w ramach NFZ. Na prywatną wizytę myślę że będzie szybciej i bez problemu.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez niki » 7 gru 2011, o 10:23

Jeżeli bardzo chcesz żeby mama zrobiła to badanie, to nie jest aż tak duży koszt. Moja mama wczoraj robiła prywatnie i zapłaciła ok 100zł. Jeżeli są wskazania do zrobienia oct to warto zapłacić i mieć spokojną głowę.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez MARK » 8 gru 2011, o 14:56

Można spróbować zapisać się w kolejkę na oct z funduszu.Może ktoś wykruszy się z kolejki i będzie szansa dostać się szybciej.Czasami udaje się tak zrobić,wystarczy poprosić w danym salonie.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez visionnata » 8 gru 2012, o 12:04

Hej informuję zinteresowanych badaniem OCT,że teraz aby wykonać takie badanie w ramach NFZ w danej placówce,któa zajmuje się takimi badaniami,trzeba najpierw udać się tam na wizytę do okulisty i poprosić o skierowanie. Jeżeli będzie ono z innego miejsca niż to,w którym OCT będzie wykonywane to trzeba będzie ponieść opłatę,ponieważ NFZ tego nie zrefunduje! Mam ndzieję,że informacja jest jasna!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez optyczka OLA » 8 gru 2012, o 12:46

Visionnata informacja jest bardzo jasna ,dziekujemy za info. ale niestety pacjent jest bardzo rozczarowany jak przekazuje mu taką wiadomość.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: Badanie OCT - topografia siatkówki

Postprzez MARK » 8 gru 2012, o 12:53

Jak zwylke NFZ bardzo sprytnie to wymyślił i bardzo dogodnie dla pacjenta :D
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Następna strona

Powrót do Narodowy Fundusz Zdrowia NFZ opinie lekarzy i pacjentów

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron