co zrobić z grubymi szkłami

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez AnetaWaszkiewicz » 5 cze 2018, o 12:35

No proszę, dobrze wiedzieć. Nie spodziewałabym się że mogą wyniknąć takie problemy. U mnie akurat wszystko ok :)
AnetaWaszkiewicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 12:53

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez Maraton » 5 cze 2018, o 13:57

A co myślicie o korekcji soczewkami kontaktowymi i okularami jednocześnie? nosił juz ktoś korekcję w taki sposób? zeby w okularze szkła były cieńsze to soczewka pod okulary?
Maraton
 
Posty: 15
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 13:09

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez WojtekCzek » 7 wrz 2018, o 15:26

Dzięki Bogu za takie forum.!! Ja tez mam teraz szkła OP -5 OL -4.75 i wcześniejsze szkła które mam są dość grube. Po poczytaniu wiem ,że mogą być cieńsze i wybieram się na zakupowy szał. Potem napiszę jak wyszły :D
WojtekCzek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 10:30

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez OptykAniaM » 8 wrz 2018, o 09:49

Wojtek, pamiętaj też o wyborze odpowiedniej oprawy, żeby zminimalizować grubość brzegu soczewek. Im mniejsze szkła w oprawie, tym grubość szkieł minusowych będzie mniejsza. Oczywiście oprawa musi być dostosowana do wielkości głowy i nie może być za mała. Udanych zakupów ;) !!!
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez WojtekCzek » 2 lis 2018, o 11:32

Hej. Chciałem tylko powiedzieć,że byłem na zakupowym szaleństwie i biorąc wszystkie wasze rady do serca zakupiłem okulary plastikowe,nie za dużej wielkości i ze szkłami o indeksie 1.67. Choć trochę mnie kosztowały jestem zadowolony. Ale muszę wspomnieć ,że zmieniłem salon optyczny niż dotychczas chodziłem.
WojtekCzek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 10:30

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez Listek » 8 lis 2018, o 15:43

Ja mam trochę inną wadę wzroku bo OP:+5,25 i OL: +5,0 i zawsze wybieram małą oprawę i duuużżżąąą redukcję grubości oraz szkła asferyczne które są bardziej "płaskie"! Polecam plusowcom!
Listek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 09:58

Re: co zrobić z grubymi szkłami

Postprzez WojtekCzek » 24 kwi 2019, o 11:05

Tak ja tez od teraz będę brał z dużym indeksem ale co do asferycznych to troszkę poczytałem i zdania są podzielone.Ciekawe jak to jest w rzeczywistości?
WojtekCzek
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 maja 2018, o 10:30

Poprzednia strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron