Pierwsze okulary progresywne

Okulary 2 w 1 , 3 w 1 . Czy takie okulary zdają egzamin?

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez kudłaty » 30 maja 2018, o 14:06

Kiedyś byłem u okulisty który powiedział mi wprost że przy mojej wadzie będzie trudno się przyzwyczaić do tego typu okularów. Nie zniechęciło mnie to i moja pani optyk dobrała mi taką opcję że widzę bez zarzutu :shock: Myślę że problem jest w naszym podejściu do sytuacji i braku informacji na temat takich szkieł. Jeśli trafimy na kompetentną osobę to na pewno można coś dobrać dla każdego :D
kudłaty
 
Posty: 5
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 08:28

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez jaszczomp » 1 cze 2018, o 10:27

Temat okularów progresywnych jest bardzo obszerny i szczególnie w Twojej sytuacji powinnaś skonsultować się z okulistą który pomoże Ci w doborze.Cena szkieł progresywnych rzeczywiście jest trochę wyższa ale zyskujesz mnóstwo komfortu na codzień i elastyczność przy codziennych aktywnościach więc zdecydowanie warto odbyć wizyte.
jaszczomp
 
Posty: 33
Dołączył(a): 24 maja 2018, o 11:24

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez KatarzynaK » 11 cze 2018, o 15:34

I podobno ważne jest to, żeby nie wybierać najtańszych szkieł. Są podobno bardzo kiepskiej jakości i nie dają komfortowego widzenia.
KatarzynaK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 09:55

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Nela » 12 cze 2018, o 08:49

Gdyby te szkła były takie złe to pewnie byłyby wycofane ze sprzedaży...
ja słyszałam ze osoba noszaca progres nie moze si e cofnąć do słabszych szkieł natomiast o tym jakie te szkła zrobic jako pierwsze to już chyba musi zdecydować w oparciu o rekomendację optyka który mysle powinien polecić kilka produktów i wytłumaczyć różnicę w uzytkowaniu.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez OptykAniaM » 14 cze 2018, o 15:25

Nela napisał(a):Gdyby te szkła były takie złe to pewnie byłyby wycofane ze sprzedaży...
ja słyszałam ze osoba noszaca progres nie moze si e cofnąć do słabszych szkieł natomiast o tym jakie te szkła zrobic jako pierwsze to już chyba musi zdecydować w oparciu o rekomendację optyka który mysle powinien polecić kilka produktów i wytłumaczyć różnicę w uzytkowaniu.


Nie zawsze to co "złe" jest wycofane ze sprzedaży ;) Klient musi mieć wybór, musi też wiedzieć czego może oczekiwać po wybranym produkcie. Z tymi ekonomicznymi szkłami progresywnymi jest sytuacja taka, że one są "złe" dla osób z większym dodatkiem do czytania, po prostu mogą nie spełnić oczekiwań klienta. Ale mogą się sprawdzić u początkujących, młodszych użytkowników progresów. A "zły" to jest na pewno optyk który nie dobierze klientowi odpowiedniego rodzaju szkieł ;) Taki optyk powinien być wycofany ze sprzedaży 8-) 8-)
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez zero » 14 cze 2018, o 17:35

Z tymi ekonomicznymi szkłami progresywnymi jest sytuacja taka, że one są "złe" dla osób z większym dodatkiem do czytania,

Z tym bym dyskutował. Moim zdaniem one są „złe”, bo zbyt tanie, a konkurencja nie śpi i chcąc utrzymać się na rynku trzeba sprzedawać droższe wyroby. I dotyczy to zarówno optyków jak i producentów soczewek.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Listek » 9 lis 2018, o 15:07

Takie tanie szkła progresywne zrobił złą sławę ogólnie dla progresów.... Ludzie którzy mieli problem z polem do czytania narzekali znajomym i rodzinie że to tylko strata pieniędzy!
Taka jest prawda, a to że optyk powinien z nami porozmawiać przed wyborem szkieł to fakt! Jest tyle rodzai szkieł progresywnych że szok :shock:
Listek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 09:58

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Aga.ja22 » 21 lis 2018, o 13:04

Z ta złą sławą przez ekonomiczne szkła progresywne to ja bym tak się nie wychylała. Zastanówmy się może jakie inne czynniki na "złą sławę ''wpłynęły? A może klient zle nas zrozumiał lub w ogóle nie słuchał bądz wymagał więcej niż powinien? A może to też wina naszego niewyraznego przekazania wiedzy na temat danych soczewek? Osobowość człowieka. Czasami nawet najlepszy progres nie sprosta wymaganiom niektórych klientów. To nie jest wina produktu ,który sam w sobie nie jest ''zły'' tylko jest nie dla każdego.
Aga.ja22
 
Posty: 11
Dołączył(a): 10 kwi 2018, o 09:11

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Weronika321 » 21 lis 2018, o 15:15

Myślę, że przed wybraniem okularów progresywnych dobrze jest się skontaktować ze specjalistą, który się tym zajmuje. Niestety ale nie każdy optyk posiada wystarczającej wiedzy na ten temat. Ogólnie polecam poczytać opinie przed zdecydowaniem się na odwiedzenie określonego salonu optycznego. Aby dowiedzieć się ogólnie więcej o tego typu okularach i dla kogo są one przeznaczone, to polecam odwiedzić tą stronę: http://czasnawzrok.pl/rozwiazania-dla-prezbiopow/ Można przez nią skontaktować się z ludźmi, którzy naprawdę się na tym znają i odpowiedzą na wszystkie pytania.
Weronika321
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17 lis 2018, o 16:37

Re: Pierwsze okulary progresywne

Postprzez Sandra L. » 19 mar 2019, o 11:04

Zgadzam się! Profesjonalizm i kompetencja to podstawa u optyka! Ja mam swojego i jestem bardzo zadowolona .
Panie doradziły mojej mamie progresy i jest zadowolona! Opcji było wiele, ale z Paniami wybrałyśmy tą idealną do stylu życia mamy :D
Polecam www.pisz.optyczny.pl/
Sandra L.
 
Posty: 7
Dołączył(a): 8 maja 2018, o 13:56

Poprzednia strona

Powrót do Soczewki Progresywne, dwuogniskowe.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości