Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez AnetaWaszkiewicz » 25 cze 2018, o 14:46

Moja siostra od dzieciństwa nosi minusy. Korzystała z nich "do wszystkiego", dopóki nie przyszedł pewien wiek i problem z bliżą ;) . Teraz ma osobne okulary do chodzenie i mniejsze minusy do czytania i do komputera. Mysli o okularach progresywnych. Polecacie?
AnetaWaszkiewicz
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 maja 2018, o 12:53

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Marianka » 26 cze 2018, o 09:03

Ooo to ciekawe mam ten sam problem... jestem ciekawa odpowiedzi o okulary progresywne :geek:
Marianka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 25 cze 2018, o 08:30

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Terenia81 » 26 cze 2018, o 09:23

Ja tez noszę okulary do chodzenia -1.75 i świetnie widzę pracując 8godz przy komputerze tylko pani optyk doradziła mi szkła z powłoką Blue Control-taka niebieska powłoka , która eliminuje odbicie niebieskiego światła emitowanego przez komputer,tablet itd. Po kilku tyg. użytkowania stwierdzam fakt, że moje oczy tak nie bolą i nie łzawią jak wcześniej po całym dniu pracy.
Terenia81
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:01

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Nela » 26 cze 2018, o 11:06

Wiecie ze nadal jest mała świadomość ludzi na temat okularów. Robiłam sobie okulary w pewnym optyku, poleciłam ten salon mojej ciotce i powiedziałam zeby dopytała o okulary progresywne dla siebie po badaniu. Wytłumaczyłam wstępnie że bedzie miała okulary do wszystkiego, będzie czytac i chodzić w jednych. A póżniej się okazało że była zaskoczona jak pani optyk zaproponowała jej okulary różniące sie cenowo od moich. Po prostu stwierdziła ze skoro ja swoich nie zdejmuję z nosa to też mam progresywne :)
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Jasia » 28 cze 2018, o 09:00

Moja znajoma jak założyła pierwszy raz okulary progresywne to nie mogła uwierzyć że przez jedne okulary można widzieć wszystko na każdą odległość!! Wiele lat męczyła się z dwiema parami(do chodzenia i do czytania) a mimo to jak szłyśmy do sklepu musiałam jej czytać ceny bo zapominała okularów do czytania :D Teraz ma spokój i wygodę.
Jasia
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 cze 2018, o 13:48

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Nela » 28 cze 2018, o 11:56

Fajnie ze ktos wpadł na pomysł zeby tak udoskonalić okulary
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Terenia81 » 11 paź 2018, o 09:36

Tak fajnie że są okulary do wszystkiego tylko trzeba jeszcze wziąć poprawkę na jakość i koszt. Siostra zamówiła sobie progresywne w sumie prawie najtańsze gdyż nie wiedziała czy będzie w stanie do nich się przyzwyczaić i czy wogóle będzie nosić cały czas bo miała bardzo mało wadę. Okazało się,że bardzo mało w nich widziała,a chodzenie po schodach to katastrofa. Strasznie się do nich zraziła. W salonie kobieta zaproponowała zatem droższy progres oczywiście za dopłatą.Teraz jest happy:
) Zatem kupując progresy zadajcie sobie pytanie co jest dla was ważniejsze cena czy jakoś widzenia?
Terenia81
 
Posty: 6
Dołączył(a): 16 kwi 2018, o 13:01

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez Edzia » 11 paź 2018, o 14:04

Zgadzam się !!! Ja mam wersję droższą i jestem bardzo zadowolona! Kiedyś pożałowałam kasy i tak jak wspomniana Pani nic nie widziałam a z czytaniem to była tragedia! :D Jak już decydujesz się na progresy to lepiej dozbierać pieniążki i sprawić sobie lepsze szkła :o
Edzia
 
Posty: 12
Dołączył(a): 10 wrz 2018, o 14:05

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez zero » 11 paź 2018, o 15:46

To nie tak. Wszystko zależy od mocy, warunków użytkowania, dodatku do bliży i dokładności montażu. Ja mam najtańszą konstrukcję, bez jakichkolwiek powłok uszlachetniających, która dzisiaj nie jest już oferowana przez producenta jako nieprzystająca do dzisiejszych czasów i widzę w nich taka samo, a może nawet nieco lepiej, niż w drugiej parze "z górnej półki".
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Okulary minusy do komputera, czy tak można?

Postprzez OptykAniaM » 12 paź 2018, o 09:08

To prawda, dobór okularów progresywnych to bardzo indywidualna sprawa. Dobrać je można odpowiednio pod kątem stylu życia, wartości korekcyjnych i użytkowania okularów. Dobry optyk zaproponuje najlepsze rozwiązanie. I co ważne - nie znaczy to że najdroższe.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości