Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neuropatią

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neuropatią

Postprzez tymbark92 » 4 maja 2017, o 19:41

Witam,

Mam 24 lata. Około miesiąc temu byłem na badaniu okulistycznym bo zauważyłem u siebie większą źrenicę w prawym oku. Pani okulistka wtedy powiedziała, ze wszystko jest ok. Ja na to prawe oko troszeczke gorzej widzę i niepokoiło mnie to, ze mam wieksza zrenice. W swietle dziennym jest ona mała i chyba taka sama jak lewa ale w łazience przy sztucznym swietle ma inną wielkość. Czasem mocno widoczną. Gorzej widzę na to prawe oko ale tylko troszeczkę, mam tez wrazenie ze mi ono szybciej się meczy, czasem lekko boli i dłuzej łapie ostrość.

Dziś byłem po raz kolejny u innego okulisty i powiedział , że mam gorsze ukrwienie prawego oka. Naczytałem się już o niedokrwiennej neuropatii tego narządu. Bardzo przerazilem sie ze wzgledu na ryzyko zajęcia drugiego oka, mozliwosc calkowitej utraty wzroku i brak skutecznego leczenia. Mam miec wizyte kontrolna za 9 dni.

Czy mogą mi panstwo powiedziec jak moze przebiec moje rokowanie skoro jeszcze wszystko dobrze widze? Na badaniu podstawowym rozpoznawania cyferek w gabinecie widzialem wszystkie nawet najmniejsze cyferki.

Bardzo boje sie o utratę wzroku. Moje objawy to lekko pogorszone widzenie w prawym oku i powiekszona źrenica. Czy na prawde nie ma skutecznego leczenia tego schorzenia i nic sie nie da zrobić? Czy to schorzenie postępuje czy da się to zahamować?

:(
tymbark92
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 kwi 2017, o 21:59

Re: Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neurop

Postprzez anti » 7 maja 2017, o 17:25

anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neurop

Postprzez tymbark92 » 8 maja 2017, o 00:54

Ja rowniez znalazlem taka informacje ale niestety to raczej nie jest przyczyna moich problemow bo po 1sze drugi okulista wykluczyl niedokrwienie, po drugie niedokrwienie tylne nie jest widoczne na dnie oka, po trzecie ja tylko ciut gorzej widze i mam stwierdzony astygmatyzm a przy tylnej niedokrwiennej to bym mial znacznie gorsze widzenie.
tymbark92
 
Posty: 2
Dołączył(a): 30 kwi 2017, o 21:59

Re: Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neurop

Postprzez anti » 8 maja 2017, o 07:26

Rozumiem, tylko ciekawe dlaczego masz większą źrenicę.
Jaki masz astygmatyzm?
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neurop

Postprzez soczewka11 » 21 lip 2017, o 13:01

daj znac co u ciebie?
soczewka11
 
Posty: 279
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 12:57

Re: Gorsze ukrwienie oka - strach przed niedokrwienną neurop

Postprzez Godzina12 » 29 paź 2019, o 13:02

Mówicie o anizokorii?? zlecono TK?
Godzina12
 
Posty: 28
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:53


Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron