Zaburzenia widzenia

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez anti » 14 lis 2016, o 15:24

Piotr napisał(a):Anti a czym się zajmujesz? pewnie siedzisz długo przed kompem albo nad ksiązkami???

rób sobie przerwy!

Piotr nie siedzę długo przed komputerem,a książki rzadko czytam :)
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez Nela » 15 lis 2016, o 13:47

a mozesz powiedziec czym sie zajmujesz? na jakich odległościach pracujesz ?
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez zero » 15 lis 2016, o 15:30

Zobaczmy co wiemy o anti.
Mam 27 lat ….miałam retinopatię wcześniaków (choroba siatkówki) dodatkowo mam uszkodzony nerw wzrokowy i oczopląs,wadę minusową mam niską ostrość wzroku.

Ja mam zanik nerwu wzrokowego

Ja na tablicy okulistycznej odczytam okiem prawym tylko największą cyfrę a okiem lewym 2 cyfry.

Ja mam bez okularów 4 i 10% a w okularach 10 i 20 %

miałam od zawsze astygmatyzm miałam OP -3,-2,5 a od tamtego roku mam -2 oś 170 stopni a wcześniej 180 stopni natomiast sfera to OP -3,5 OL--4,75

ja do czytania nie potrzebuję okularów ,czytam z bliska tylko okiem lewym prawym wcale.

Witam czasami mam taki zamazany,zamglony obraz jak czytam tekst w telefonie lub w komputerze jak też patrzę w dal,

Do czytania anti używa okularów +3,5 +2,0 i +4,75 cyl +2,0 , ale to jeszcze trochę mało przy ostrości wzroku na poziomie 0,1-0,2. Uruchomienie akomodacji powinno pomóc do bliży, a nie zamazywać obraz. Co innego do dali.
Osobiście doradzałbym dużą ostrożność w doradzaniu. Moim zdaniem tu może być 1546 powodów zmian w widzeniu. Bez dokładnych badań okulistycznych i być może neurologicznych oraz ogólnoustrojowych nic nie można powiedzieć i nic sensownego doradzić. Może tylko tyle, że nie ma co szukać i kombinować, tylko powiedzieć o wszystkim lekarzowi i wykonywać jego zalecenia. I to bez zbędnej zwłoki.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez anti » 15 lis 2016, o 17:02

Nie używam okularów do czytania mam tylko do dali,zdecydowanie lepiej mi się czyta bez okularów niż w tych obecnych co mam bo one są tylko do dali.
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez zero » 15 lis 2016, o 17:58

Nie używam okularów do czytania mam tylko do dali,zdecydowanie lepiej mi się czyta bez okularów

Używa pani okulary do czytania o mocy zero, czyli tak jakby do okularów do dali dodała pani szkła ze znakami przeciwnymi do tych używanych na dal. Wówczas suma mocy przed oczami jest równa zero.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez anti » 15 lis 2016, o 18:54

Myślę, że gdybym potrzebowała okularów do czytania to okulista zapisałby moce do bliży a ja mam tylko do dali czyli mam wadę minusową.
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez zero » 15 lis 2016, o 21:13

A inny ma też do dali, ale plusy. To nie jest tak, że jak plusy to do czytania, a minusy to do dali. Wadę ma się taką jaką się ma i do tego musza być odpowiednie szkła. W pani przypadku ( i każdego krótkowidza) zdjęcie okularów do czytania oznacza założenie okularów plusowych o takiej liczbie dioptrii jak do dali, np. -3,5 do dali, zdjęcie okularów do czytania to to samo co dołożenie okularów +3,50 do tych -3,5 na dal. Okulary do dali powodują, że wada jest wyrównana do dali, a więc nie ma wady. Takie oczy, ze skorygowaną wadą, w pani wieku powinny czytać w okularach do dali bez problemu z odległości 40 cm. Przeczyta pani druk gazetowy z odległości 40 cm w okularach do dali (bo wtedy pani oczy mają wyrównaną wadę)? Może być kiepsko, bo ma pani kiepską ostrość wzroku. Zdejmując okulary też będzie pewnie trochę kiepsko (bo ten dodatek ok. 4,5-5 dioptrii jest trochę za duży dla takiej odległości) i trzeba trochę przybliżyć ten tekst. Wówczas staje się wyraźniejszy, bo ten spory dodatek do bliży i zmiana odległości (gdy nie ma pani założonych okularów do dali) powodują powiększenie obrazu, co przy pani niskiej ostrości wzroku jest korzystne.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez anti » 15 lis 2016, o 21:54

Rozumiem,dziękuję za szczegółowy opis,wiem ,że bez okularów lepiej mi się czyta niż w okularach,jak założyłam okulary mojej mamy do czytania (ma plusy) to widziałam powiększone literki,bo wiem że plusy są powiększające a ja jestem krótkowidzem,ja praktycznie czytam z bliska tylko okiem lewym prawym wcale nie przeczytam,ja mam niską ostrość wzroku i w moim przypadku okulary nie skorygują w 100% ostrości wzroku.
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez anti » 16 sty 2017, o 23:37

Witam ja zawsze na każdej wizycie mam wykonywane badanie ostrości wzroku do dali,gdybym potrzebowała okularów do czytania to miałabym badanie ostrości wzroku do bliży i dobrane odpowiednie moce,ja nie przeczytam tekstu z odległości 40cm tylko mam nisko głowę nad tekstem,tak jak wcześniej pisałam czytam z bliska tylko okiem lewym,prawym wcale.
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Re: Zaburzenia widzenia

Postprzez anti » 29 mar 2017, o 21:42

Witam,tak się zastanawiam czy wada mogła się zmienić,ale okulista powiedział,że będę miała mocniejsze szkiełka,jeszcze troszkę muszę poczekać na wizytę ;)
anti
 
Posty: 166
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:01

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron