Wikipedia kłamie?

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Wikipedia kłamie?

Postprzez Arletta » 27 sty 2011, o 12:00

Często korzystam z Wikipedii, ostatnio szukając nurtującego mnie zagadnienia odnośnie wady jaką stwierdził u mnie lekarz natrafiłam na taki załącznik: Zapoznaj się z zastrzeżeniami dotyczącymi pojęć medycznych i pokrewnych w Wikipedii. A tam takie rzeczy cyt:

"W Wikipedii można znaleźć artykuły na wiele interesujących tematów. Wikipedia powstaje jako wynik działalności użytkowników Internetu i nikt nie może zagwarantować, że zawartość wszystkich artykułów Wikipedii odpowiada prawdzie, jest rzetelna i aktualna.

Pamiętaj, że:

* Korzystasz z Wikipedii na własną odpowiedzialność!
* Wikipedia nie powinna stanowić źródła dla rozstrzygnięć w postępowaniach prawnych, administracyjnych, medycznych itp.
* W hasłach Wikipedii niestety zdarzają się czasami informacje nieprawdziwe, nierzetelne lub nieaktualne.

Wikipedia nie udziela żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Wikipedia nie ręczy za zawartość artykułów w żaden inny sposób."

"Wiele artykułów Wikipedii zawiera informacje dotyczące zdrowia. Nie jesteśmy w stanie zagwarantować rzetelności ani aktualności, dlatego nie można szukać w Wikipedii porad na tematy zdrowotne.

Zbiór artykułów, jakim jest Wikipedia, powstaje w sposób otwarty, dostępny każdemu i bez bezpośredniej kontroli. Mimo że Wikipedyści ciągle pracują, by poprawić i poszerzyć poszczególne artykuły, czasami możesz trafić na informacje nieprawdziwe, niepełne, skrótowe, sprzeczne ze sobą lub nieaktualne.

Zdecydowana większość artykułów o tematyce zdrowotnej jest napisana przez osoby nie posiadające jakiegokolwiek wykształcenia medycznego."


Nie ukrywam że się zdziwiłam, zawsze polegałam na wiedzy która jest zawarta w encyklopedii czy to internetowej czy wersji książkowej.
Co wy na to?
Arletta
 
Posty: 9
Dołączył(a): 27 sty 2011, o 10:45

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez A.M. » 27 sty 2011, o 13:20

Myślę że po prostu mają obowiązek poinformować użytkowników żeby informacje tam uzyskane traktować poglądowo, szczególnie te w kwestiach zdrowotnych. Wiadomo że wiarygodnych informacji o chorobach i problemach zdrowotnych może udzielić tylko lekarz.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez Czaruś » 2 lut 2011, o 18:22

hej no niestety takimi prawami rządzi się internet tu każdy może być specjalistą fakt warto czytać ale zawsze trzeba to skonsultować ze specjalistą wiec podzielam zdanie przedmówczyni :arrow:
Czaruś
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 lut 2011, o 18:19

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez pola » 20 sty 2014, o 15:44

I trzeba zawsze pamiętać że internet to jedno wielkie zbiorowisko informacji prawdziwych i nieprawdziwych. Trzeba mieć dystans do tego, co się czyta.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez mario » 28 sty 2014, o 13:37

Jak coś człowiekowi dolega i wpisze jakiś objaw w wyszukiwarkę to zaraz wyskakują w pierwszym rzędzie nowotwory i najgorsze przypadki jakie mogą się trafić...Od samego czytania można się pochorować :?
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez niki » 13 lut 2014, o 14:29

Czasem nie warto zaglądać w internet jeżeli na coś chorujemy bo można się załamać. Choroby u każdego mają inną postać i przebieg więc nie warto porównywać.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez A.M. » 11 mar 2014, o 13:25

Są fajne strony na których porad medycznych udzielają specjaliści. Nie zastąpi to co prawda wizyty u lekarza, ale jeżeli już chcemy poczytać i zasięgnąć porady to warto poszukać "mądrych" stron.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: Wikipedia kłamie?

Postprzez fajna-brunetka » 22 sie 2016, o 11:20

Ja jestem zdania, że każde dolegliwości czy objawy warto skonsultować z lekarzem bo od tych internetowych porad człowiek może stac się bardziej chory
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49


Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości