Zmęczenie oczu

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Zmęczenie oczu

Postprzez dictus » 25 lip 2013, o 07:58

Szanowni Państwo,
okulista przepisał mi okulary: LO: -0,5, PO: -0,25. Do tej pory miałem problem głównie z widzeniem na dal. Z bliska, np. patrząc na komputer, czytając gazetę nie miałem problemów. Natomiast okulista zalecił mi noszenie tych okularów stale. Problem w tym, że - nosząc okulary od 3 dni - oczy bardzo mi się męczą. Widzę ostro, ale oczy mnie bolą. Z kolei po zdjęciu okularów widzę gorzej niż wtedy, kiedy ich jeszcze nie nosiłem.

Problem polega na tym,ze jak patrze na jedno oko (czy to lewe czy prawe) to jest OK,natomiast jak patrze na oba to czuje,ze jedno oko znacznie sie meczy. Okulista stwierdził, że problemy wynikają z tego, że słabsze oko jest rozleniwione i teraz zaczyna pracować. Ale jak długo to ma trwać bez poprawy?

O wiele lepiej nosi mi się okulary na wolnym powietrzu czy w samochodzie. Oczy natomiast zaczynają boleć w pomieszczeniach, gdzie muszę patrzeć na obiekty o wiele bliższe (np. na komputer).

Czy zatem nosić te okulary czy nie? Jak długo się przyzwyczajać? Czy od razu wrócić do okulisty?
dictus
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 18:45

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez mirabel » 25 lip 2013, o 16:27

Wydaje mi się że częściej jest tak że oczy są zmęczone jak źle widzą czyli bez okularów, tym bardziej że moce są bardzo małe nie ma żadnych cylindrów.....trudno powiedzieć dlaczego tak jest, czyzby były za mocne???....
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez niki » 25 lip 2013, o 16:40

W twoim przypadku dobrze sprawdziłyby się szkła "relaksacyjne". Mają małą redukcję mocy w dolnej części soczewki, tej na którą zazwyczaj kierujemy wzrok patrząc bliżej.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez dictus » 25 lip 2013, o 21:23

Doprecyzuję: szkła są takie:

Prawe oko: sfera: -0,25
Lewe oko: sfera: -0,5; cylinder: -0,5, oś: 175st.
dictus
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 18:45

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez wCzteryOczy » 5 sie 2013, o 09:49

Może problem wynika z tego cylindra? Niektorzy przy szkłach cylindrycznych odczuwają "zmęczenie" oczu bądź bóle głowy. Jeżeli objawy nie znikną to trzeba przejść się do optyka, który okulary robił, a jeżeli on nie pomoże to najlepiej do lekarza, który może źle wypisał receptę.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez fajna-brunetka » 6 sie 2013, o 09:52

a można wiedzieć ile masz lat? czy wcześniej nosiłeś okulary? od kiedy pojawił sie problem ? i czy duzo czasu spędzasz pracując z wykorzystaniem wzroku z bliskich odległości? i kiedy lekarz zalecił kontrolę?

Przede wszystkim nasuwa sie myśl, że teraz wiesz że mozesz widzieć wyraźniej i dlatego masz złudzenie, że po zdjęciu okularów jest gorzej niż było.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez visionnata » 6 sie 2013, o 15:33

Nie wykluczone,że faktycznie wpływ na Twoje kiepskie samopoczucie w okularach mają cylindry,a raczej jeden cylinder. Zdarzają się przypadki (nawet nasza pani doktor okulistka tak ma),że mimo dobranych mocy cylindrycznych nie są w stanie funkcjonować w takich okularach i wracają do mocy sferycznych. Może u Ciebie ten cylinder również jest zbędny albo za mało czasu poświęciłeś na przyzwyczajenie się. jedno jest pewne jak nic się nie zmieni ponowna wizyta u okulisty jest konieczna!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez wCzteryOczy » 7 sie 2013, o 08:41

Czyli jak zwykle, podywagować sobie możemy, że może źle dobrane moce, może cylinder, a może jeszcze coś innego, ale nic wizyty u okulisty nie zasąpi ;)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez visionnata » 7 sie 2013, o 14:44

No cóż w końcu oni od tego są aby pomagać nam w takich sytuacjach i myślę że czasami nie warto szukać wsparcia na forach internetowych tylko od razu udac się do specjalisty,a wtedy być może problem rozwiąże się zdecydowanie szybciej.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez MARK » 8 sie 2013, o 08:57

Ja osobiście wolę popytać bo wydać kasę to nie sztuka.Szkoda,że u okulisty nie ma szkieł "na próbę"(za darmo na jakiś tydzień).
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości