Zmęczenie oczu

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez visionnata » 9 sie 2013, o 12:25

Całkiem niezły pomysł z tymi okularami na próbę,tylko pytanie kto miałby za to płacić. Niby mogłoby być tak,że jeżeli okulary są dobrze dobrane to klient pokrywa rachunek z własnej kieszeni,a jeżeli lekarz popełni błąd,wtedy za te próbne soczewki on ponosi koszt ;) ale to tylko takie nasze marzenia,myślę,że żaden specjalista nie zgodziłby się na taki układ. Znam taka panią doktor,która chyba nie do końca jest pewna jak dobiera moce okularowe,dlatego czasami woli tego w ogóle nie robić,a jeżeli chodzi o progresy,to męczy się przy tym niezmiernie,a potem czeka z niecierpliwością,aż klient je odbierze!
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez niki » 10 sie 2013, o 13:11

Okulista nie ma czasem do końca pewności czy dobre szkła przepisał, bo to zależy w dużej mierze od pacjenta. Czasem są pacjenci z którymi jest trudny kontakt, albo tracą orientację po kilku założonych szkłach, albo stresują się i chcą jak najszybciej mieć badanie za sobą. Później niestety twierdzą że okulista niedobry bo przepisał złe szkła.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez dictus » 19 sie 2013, o 12:58

witam ponownie. Co do wcześniejszych pytań: mam 30 lat, to są moje pierwsze okulary. Sam zgłosiłem się do okulisty, ponieważ miałem problem z ostrością widzenia podczas dłuższej jazdy samochodem.

Muszę przyznać, że bardziej męczy się oko, na którym nie ma cylindra, a jedynie zwykłe szkło -0,25. Przez ostatnie 2 tygodnie starałem się uczciwie nosić okulary cały dzień i widzę poprawę: bez zmęczenia na powietrzu, dużo lepiej w pomieszczeniach, bez problemu nawet , gdy czytam gazetę czy książkę, ale ODCZUWALNE ZMĘCZENIE I ZŁE WIDZENIE NA TO OKO, KIEDY PATRZĘ NA KOMPUTER. Tego nie rozumiem.
dictus
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 18:45

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez MARK » 19 sie 2013, o 13:13

Na swoim przykładzie wiem,że mnie komputer bardzo męczy.Pomimo, że robię przerwy i nawilżam oczy kroplami.U mnie poprostu "wlepianie"oczu w tekst na monitorze nie może być długi.Technika nie jest dobrą sprawą.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez visionnata » 19 sie 2013, o 16:43

A może powinieneś mieć przepisane moce okularowe do komputera i bliży,a nie do dali. Okulistka,która przyjmuje w naszym gabinecie poleciła mi takie rozwiązanie,(chociaż miałam takie same dolegliwości jak Ty,czyli wydawało mi się,że potrzebuję okularów właśnie głównie do jazdy samochodem),ponieważ stwierdziła,że gdy w ciągu dnia będę korzystała (pracowała) w okularach,wówczas wieczorem mój wzrok nie będzie zmęczony i jazda samochodem,czy oglądanie telewizji nie powinno mi sprawiać kłopotu. Ale to taki mój indywidualny przypadek,może u Ciebie coś zupełnie innego ma wpływ na jakość widzenia.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez Piotr » 20 sie 2013, o 14:17

dictus napisał(a):witam ponownie. Co do wcześniejszych pytań: mam 30 lat, to są moje pierwsze okulary. Sam zgłosiłem się do okulisty, ponieważ miałem problem z ostrością widzenia podczas dłuższej jazdy samochodem.

Muszę przyznać, że bardziej męczy się oko, na którym nie ma cylindra, a jedynie zwykłe szkło -0,25. Przez ostatnie 2 tygodnie starałem się uczciwie nosić okulary cały dzień i widzę poprawę: bez zmęczenia na powietrzu, dużo lepiej w pomieszczeniach, bez problemu nawet , gdy czytam gazetę czy książkę, ale ODCZUWALNE ZMĘCZENIE I ZŁE WIDZENIE NA TO OKO, KIEDY PATRZĘ NA KOMPUTER. Tego nie rozumiem.


faktycznie dziwnie to wygląda- skoro czytac możesz a z komputerem jest problem??? może po prostu początkowy dyskomfort był spowodowany "wspomaganiem" i potrzebowałeś czasu by sie do tego przyzwyczaic a teraz skoro na odległości jest ok, czytanie również to słabe nawiżenie oka powoduje zmęczenie. Często się wpatrujemy w monitor zapominając o mruganiu.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez dictus » 21 sie 2013, o 00:28

To chyba nie kwestia nawilżenia oka, bo dyskomfort jest natychmiastowy, jak tylko siądę przed komputerem. W praktyce pracuje przy komputerze zwykle wieczorem, a z racji tego, że lepiej na komputer patrzy mi się bez okularów, to tak właśnie pracuję. Być może w dłuższym okresie oko się przyzwyczai do okularów.
dictus
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19 kwi 2013, o 18:45

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez Piotr » 21 sie 2013, o 12:23

Niki podała fajne rozwiązanie ze szkłami wspomagajacymi akomodację- w nich powiniemn problem ustapić, ale zanim sie zdecydujesz na zmiane może pomyśl o powtórnym badaniu - idź na nie wypoczety.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez MARK » 22 sie 2013, o 15:10

Ja nie tylko z komputerem mam problem ale z dłuższym czytaniem również.Bolą mnie oczy jak parę dni poczytam dłużej.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Zmęczenie oczu

Postprzez Concept » 7 paź 2013, o 10:12

Nie wykluczone,że faktycznie wpływ na Twoje kiepskie samopoczucie w okularach mają cylindry,a raczej jeden cylinder. Zdarzają się przypadki (nawet nasza pani doktor okulistka tak ma),że mimo dobranych mocy cylindrycznych nie są w stanie funkcjonować w takich okularach i wracają do mocy sferycznych. Może u Ciebie ten cylinder również jest zbędny albo za mało czasu poświęciłeś na przyzwyczajenie się. jedno jest pewne jak nic się nie zmieni ponowna wizyta u okulisty jest konieczna!

to są wyjątki kiedy pacjent nie "akceptuje" cylindra. Precyzyjne określenie refrakcji wyklucza takie sytuacje.
Okulista, optometrysta ma za zadanie rozpoznać astygmatyzm i wyznaczyć jego wartość z wykorzystaniem wszelkich narzędzi które ku temu służą, figury promienistej, cylinder skrzyżowany Jacksona i zastosować je w praktyce. Przeprowadza balans binokularowy, czyli sprawdza równowagę obuoczną, poddaje próbie zaakceptowania zalecanej korekcji w oprawkach próbnych w sytuacjach np. tj. poruszanie się po schodach. To skomplikowany proces. Aby badanie było prawidłowe nie wystarczy poświęcić pacjentowi 5-10-15-min jak to bywa podczas wizyt refundowanych kiedy kolejka piętrzy się za drzwiami.
Concept
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron