Oczy a palenie...

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Oczy a palenie...

Postprzez Jeremi » 19 mar 2012, o 14:11

Witam...

Mam takie pytanie. Ostatnio miałem strasznie zaczerwienione oczy i były mocno widoczne te naczynka... Poszedłem z tym problemem o okulisty i co mi powiedział? Że powinienem ograniczyć palenie bo to niby od tego. Czy ktoś może mi wytłumaczyć jaki to ma związek jeno z drugim??
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Oczy a palenie...

Postprzez Kara90 » 19 mar 2012, o 15:53

Jeżeli chodzi o szkodliwość od wewnątrz to nie mam pojęcia, ale zaobserwowałam wśród swoich znajomych tych palących i nie palących pewne zależności. Ci co nie palą mają dużo bardziej zdrowo wyglądające białka, czyli niewidocznie własnie naczynka, dużo mniej pocierają oczy, nie swędzą ich tak jak u osób palących. Ogólnie może masz bardziej wrażliwe oczy. Chyba że okulista i Ty macie na myśli palenie hmmm... wcale nie papierosów tylko czegoś innego. Od tego czegoś innego zawszę będziesz miał czerwone oczy. Wszystko opiera się na układzie krążenia występuje przyspieszenie akcji serca, zaś we krwi spada poziom cukru powodując zwiększenie łaknienia, przez co też odczuwana jest suchość w ustach i pieczenie bądź zaczerwienie oczu spowodowane wyschnięciem śluzówek. Proponuję tak czy siak zakup nawilżających bądź do podrażnionych oczu kropli. Proponuję kropelki VISINE (jest cała seria w zależności od potrzeb) i trochę droższe AQuify ( mogę zagwarantować że po ich wpuszczeniu naczunka będą mniej widoczne bądź oczy staną się całkiem białe jeżeli chodzi o ta przypadłość którą ja podejrzewam ) Pozdrawiam ;)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Oczy a palenie...

Postprzez zez_ukryty » 19 mar 2012, o 16:41

"Jaranie szlugów" powoduje u nas różnego rodzaju schorzenia układu krążenia. Zwężają się naczynia krwionośne, wzrasta ciśnienie krwi i skąd te przekrwione oczy + wtórny dym nikotynowy, który podrażnia rogówkę.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Oczy a palenie...

Postprzez Kara90 » 20 mar 2012, o 08:30

Dzięki za uzupełnienie informacji ;)
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: Oczy a palenie...

Postprzez Mała » 20 mar 2012, o 10:46

hmmm powiedziec palaczowi by nie palił - proste- ale nikt chyba nie uwierzy że palacz od razu będzie sie do tego stosował - samo to że pali a wie że to jest szkodliwe mówi samo za siebie...
Mała
 
Posty: 90
Dołączył(a): 8 kwi 2011, o 09:15

Re: Oczy a palenie...

Postprzez Illusion » 20 mar 2012, o 10:54

Oj oj oj...każdy ma jakieś nałogi... Na coś trzeba umrzeć :lol:

Nie sądzę, że palacz z tego powodu przestał palić. Jest to na pewno mniej przemawiające niż np. zagrożenie chorobami serca czy rakiem płuc. Niech zakupi te krople i sprawdzi...jak nie pomogą to trzeba będzie myśleć dalej...
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: Oczy a palenie...

Postprzez MARK » 21 mar 2012, o 14:42

A może przy paleniu zakładać okulary ochronnę lub coś innego na oczy :D A tak poważnie to najzdrowiej rzucić fajki :!:
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Oczy a palenie...

Postprzez mati-wawa » 30 mar 2012, o 12:41

Hej
Tak to prawda ze palenie papierosow tzn ten dym szkodzi naszym oczkom ;) sa czerwone i przekrwione ale powiem szczerze ze ja nie palę i też często zdarza mi się że mam przemęczone oczy.Myślę ze duży wpływ w moim przypadku ma komputer i praca papierkowa :cry: Ale warto rzucić palenie poniewż szkodzi ono nie tylko na oczy ;)
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: Oczy a palenie...

Postprzez Jeremi » 31 mar 2012, o 11:12

Wiadomo palenie jest niezdrowe...ten fakt wątpliwości nie podlega!!!

Ale z 2 strony teraz wszystko jest niezdrowe-żywność genetycznie modyfikowana, powietrze, spaliny... Więc może przestańmy też np jeździć samochodami-będzie zdrowiej. Chyba nic na to nie możemy poradzić, że żyjemy w takich czasach, że nasze życie się skraca bo cały czas jesteśmy narażeni na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych.
Jeremi
 
Posty: 25
Dołączył(a): 16 kwi 2011, o 12:11

Re: Oczy a palenie...

Postprzez LEMUR » 31 mar 2012, o 11:23

palcie e-fajki :)

poza tym jak napisal Jeremi, wiele rzeczy szkodzi - ciezko zyc pod kloszem - wtedy moze byc jeszcze gorzej.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość