bóle głowy-pogorszenie wzroku

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez A.M. » 29 lut 2012, o 11:57

Dokładnie tak. Konieczna wizyta u ortopedy i najprawdopodobiej rehabilitacja, masaże lub naświetlania byłyby wskazane.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez dzika » 29 lut 2012, o 14:27

Siedzący tryb pracy czasem bardziej szkodzi niż myślimy.Dlatego powinniśmy często robić przerwy na małą gimnastykę kregosłupa i dotlenić móżdżek :) Bóle głowy mogą też być na tle migrenowym,pogodowym.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez optyk.F » 5 mar 2012, o 18:46

Alicjo bóle głowy są najczęściej spotykanymi dolegliwościami bólowymi ,odczuwa je około 65% Polaków. Przyczyną doznań bólowych w obrębie głowy jest podrażnienie różnych struktur anatomicznych wrażliwych na ból, takich jak mięśnie, naczynia tętnicze, opona twarda, zatoki żylne, zwoje nerwów czaszkowych, nerwy rdzeniowe, gałka oczna, ucho środkowe, zatoki przynosowe lub zęby.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez IGOR » 28 cze 2012, o 11:48

Witam,

chciałbym zasiegnąć Waszej opinii odnośnie badania wzroku u dziecka 12lat, które czasem skarzy sie na bóle głowy. Chodzi o córke mojej przyjaciółki, dziewczyna nigdy nie nosiła okularów ale od jakiegoś czasu mówi że czasem boli ja głowa oraz niewyraźnie widzi. Co ciekawe przyjaciółka była z nia u olulisty i okazało sie że wszystko czyta bardzo dobrze ale ( i tu nie będę precyzyjny bo mnie nie było przy rozmowie) po jakimś dokładniejszym przebadaniu okazało się że jednak nie wszystko jest w porządku i raczej będzie potrzebna jakaś nieduża korekcja, lecz jako, że teraz są wakacje to lekarka powiedziała, że chętnie zobaczy dziewczynę we wrześniu, kiedy to bedzie więcej potrzebowała skupiać wzrok w szkole. Często się zdarzaja takie sytuacje? Co robic w takim przypadku? czy powinna nosić korekcję skoro widzi bardzo dobrze?
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez dzika » 28 cze 2012, o 13:10

Może jest mała wada wzroku ale dalej nie ma odpowiedzi co do bólu głowy? :!: Może trzeba byłoby udać się jeszcze do innego specjalisty-okulisty?
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez fajna-brunetka » 29 cze 2012, o 10:24

A może chodzi tu o sytuację gdy córka jest już kilka godzin nad kasiążkami i w koło potrzebuje skupienia nad kasiążkami? jeśli wykryto jakąś wadę( nawet niedużą) to jest większy wysiłek by dobrze przeczytać/obejrzeć dane zadanie i dlatego mogą pojawiać sie bóle głowy. Czasem okuliści dają okulary do noszenia gdy wzrok jest już zmęczony by ułatwić funkcjonowanie- może tak będzie w tym przypadku? Trudno mi powiedzieć czy to o to chodzi ale zapewne lekarz Wam wszystko dokładnie wyjaśni na wizycie jesienią. Oczywiście można też zasiegnąć porady innego specjalisty ale uważam, że tutaj było dobre podejście do sprawy.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez J.M. » 2 lip 2012, o 08:53

Mogą być różne przyczyny bólu głowy np.zaczynający się wiek dojrzewania.Trzeba poprostu dziecko obserwować do czasu następnej wizyty u okulisty.Chyba, że coś niepokojącego się pojawi dodatkowo, to wtedy skonsultować to ze specjalistą.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez karolina » 2 lip 2012, o 11:04

szczerze mówiąc to nawet nie zdawałam sobie sprawy, że problem okulistyki może być taki szeroki :shock: .Różnorodne choroby oka bardziej zawiłe lub mniej to jedno, ale okazuje się że niemały dylamat mają ludzie odnośnie samej korekcji. Co jest dobre a co złe? tu sami sobie nie odpowiemy, po to chodzimy do lekarza by uzyskać od niego pomoc i należałoby mu zaufać, a gdy są jakieś wątpliwości skonsultować z innym specjalistą, innej rady nie ma.
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez Stylion_pl » 5 paź 2012, o 15:17

a może są to migrenowe bóle głowy. Przy migrenie też często pogarsza się widzenie. Ja jeszcze proponowałabym udać się do neurologa i zbadać się pod tym kierunkiem.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez Replace » 1 lut 2013, o 12:48

Migrenowe bóle głowy....
Tego nie wzięłam pod uwagę. Ostatnio pogorszył mi się wzrok tzn w/g mojej oceny. Zbadałam wzrok, pani dr nie widzi większego problemu, okulary nie są mi jeszcze potrzebne. Tyle że naprawdę mam problem. Bardzo szybko męczy mi się wzrok i potem niewyraźnie widzę, mam wrażenie że ból głowy zaczyna się właśnie w tym momencie. :|
Replace
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 wrz 2012, o 14:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron