bóle głowy-pogorszenie wzroku

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez alicja » 23 lut 2012, o 15:48

Witam
Od kilku dni miewam bóle głowy i pogorszył mi się wzrok...
Czy to możliwe że boli mnie głowa ponieważ powinnam nosic okulary???
Nie ukrywam ze jest to dla mnie strasznie uciążliwe i oczy mam trochę przekrwione :(
Pomocy!!!!
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez Illusion » 23 lut 2012, o 15:59

Witaj alicjo...

To może mieć związek...często jest tak, że jeśli pogarsza się wzrok i ktoś nie nosi okularów to wysiłek jaki wkładamy w to żeby widzieć prowadzi do bólu głowy. Proponuję abyś udała się do okulisty i wtedy wszystko będzie jasne. Pozdrawiam :)
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez J.M. » 23 lut 2012, o 16:25

Moja znajoma też miała podobny problem,bo dużo czasu spędzała przy komputerze i wzrok jej się osłabił-bóle głowy i piczenie oczu.Ale zrobiła sobie okularki i objawy zniknęły. :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez optyczka OLA » 23 lut 2012, o 17:54

Witam prawdopodobnie ma pani nadwzrocznosc i bedá potrzebne pani okulary korekcyjne(plusy) w celu poprawy ostrości widzenia.,czasami duzy stres,przeméczenie powodujá ze mamy problemy ze wzrokiem.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez optyk.F » 24 lut 2012, o 18:24

Bóle głowy mogą być spowodowane wadą wzroku,jedną z nich jest astygmatyzm, który poza zaburzeniami widzenia powoduje także bóle głowy, przemęczenie i pieczenie oczu,warto jednak zasięgnąć porady u specjalisty .
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez zero » 24 lut 2012, o 18:50

Mnie zawsze tłumaczono, że naturalne, fizjologiczne zmiany w widzeniu zachodzą powoli, często długo sa niezauważalne. Jeżeli pogorszenie widzenia następuje nagle, to nie nalezy szukac pomocy na forum tylko natychmiast zgłosić się do okulisty. I to nie za 3 dni, tydzień czy miesiąc, tylko już, jak najszybciej, bo za np. 3 dni może już być po balu.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez Z.Optyk » 27 lut 2012, o 10:27

Witam.

Droga alicjo...powinnaś niezwłocznie udać się do okulisty. Pogorszenie widzenia wywołane wadą wzroku-tak jak napisał zero-następuje stopniowo i początkowo można tego nawet nie zauważać. Jeśli u Ciebie nastąpiło to dość nagle to może to nie wróżyć dobrze. Takie nagłe pogorszenie wzroku może sygnalizować poważną chorobę... Nie będę Cię tu już straszyła jakie choroby może zwiastować. Idź jak najszybciej do okulisty. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez alicja » 27 lut 2012, o 16:58

Witam
Dziękuje za cenne porady i sugestie.
Co niektórzy nastraszyli mnie i to bardzo :o
Jutro idę do okulisty, sama jestem ciekawa co powie??
Odezwe się po wizycie ;)
Pozdrawiam
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez alicja » 29 lut 2012, o 11:34

Heja
Jestem po wizycie... uff pani doktor powiedziała ze nie widac zadnych powodow do obaw nie ma nic niepokojacego co mogloby powodowac moje bole glowy ;) chociaz mam mały astygmatyzm ale jak na razie bez okularow :D
ale z drugiej strony jakies przyczyny musza byc wiec musze szukac w innym kierunku padla podpowiedz ze bole moga byc od kregoslupa szyjnego- wiec teraz ortopeda :)

Pozdro
alicja
 
Posty: 66
Dołączył(a): 12 lis 2011, o 09:59

Re: bóle głowy-pogorszenie wzroku

Postprzez Illusion » 29 lut 2012, o 11:38

Witaj alicjo...

To fakt, bóle głowy często są spowodowane właśnie problemami z kręgosłupem. Sama to przerabiałam, a do pewnego momentu nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że mój siedzący tryb życia może mieć takie skutki :) Pozdrawiam
Illusion
 
Posty: 39
Dołączył(a): 16 sie 2011, o 15:42

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

cron