ciśnienie w oku

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: ciśnienie w oku

Postprzez MARK » 20 lut 2012, o 16:31

No to rzeczywiście fajny ten nowoczesny sprzęt :) Zamiast szybko bezdotykowo,to wynika że trzeba cały dzień poświęcić na badanie aby wynik był wiarygodny :) Po co to produkują?
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: ciśnienie w oku

Postprzez OptykAniaM » 21 lut 2012, o 10:01

Znajoma okulistka w robi badanie tonometrem bezdotykowym robiąc trzy pomiary. Myślę że wynik jest bardziej wiarygodny niż z pojedynczego odczytu.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ciśnienie w oku

Postprzez optyczka OLA » 21 lut 2012, o 10:32

Mark takie tonometry są świetna sprawą przy badaniu dzieci ponieważ z powierzchnią oka nie kontaktuje się żadne ciało obce (dlatego bezdotykowa), znieczulenie nie jest konieczne .Tonometrii bezkontaktowej nie poleca się do diagnostyki jaskry oraz kontroli ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych na jaskrę. W tym przypadku stosuje się dokładniejszą tonometrię aplanacyjną.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: ciśnienie w oku

Postprzez Wiktoria M » 21 lut 2012, o 10:34

Nie no nie przesadzajmy cały dzień u okulisty tylko po to by badać ciśnienie oka???
Wydaje mi sie, że powinno to polegać na takiej zasadzie jak napisała Optyk Ania M.
Zrezta robiąc badanie komputerowe wzroku też nie dostajemy jednego pomiaru na kazde oko tylko po 3- tak mam na wszystkich wydrukach. Badania tonometrem nie miałam więc nie wiem w jakiej formie i jakie zapisy są drukowane.
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: ciśnienie w oku

Postprzez LEMUR » 21 lut 2012, o 12:48

Wiktoria M napisał(a):Zrezta robiąc badanie komputerowe wzroku też nie dostajemy jednego pomiaru na kazde oko tylko po 3- tak mam na wszystkich wydrukach.

Po co robic "komputerowe" skoro na jego podstawie nie wykonuje sie okularow, ani tez nie dobiera soczewek! Dlaczego wogole ktos to robi i ktos z tego korzysta?
O zgrozo, gdy jezdza po przedszkolach i innych osrodkach i pobiera ktos za to kase!

polecam o tym artek:
http://www.optometria.info/badanie-komp ... do-optyka/
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ciśnienie w oku

Postprzez MARK » 21 lut 2012, o 15:34

No właśnie dobre pytanie jeśli chodzi o komputerowe badanie.Bo ostatecznie wadę ustala się metodą tradycyjną czyli zakłada się szkła o różnej wartości po kolei. :) :)
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: ciśnienie w oku

Postprzez Wiktoria M » 22 lut 2012, o 09:29

Szczerze powiem że nie wiem po co sie robi takie badanie, ale jeśli jestem u okulisty i prosi bym usiadła do komputera to mam sie upierać że to bez sensu?? Dobór mocy jest wykonywany "normalnie" więc spokojnie, nawet bym nie pomyślała, żeby na podstawie tego wydruku robić okulary. Po prostu zawsze jak byłam u okulisty do do recepty miałam dołączone to badanie i tam było jasno wydrukowane, że pomiar był robiony po 3 razy na każde oko. Wpisałam to tylko dlatego że nie wyobrażam sobie badania opierajacego sie na urzadzeniu elektronicznym wykonanego jeden raz.

Pozdrawiam
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: ciśnienie w oku

Postprzez optyczka OLA » 22 lut 2012, o 09:44

Czegos tu nie rozumiem byla mowa o tonometrze do pomiaru cisnienia a nie o autorefraktometrze .Tonometr jest do pomiaru cisnienia a nie do zrobienia okularow.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: ciśnienie w oku

Postprzez Wiktoria M » 22 lut 2012, o 10:08

troszkę z mojej winy tak się stało bo skojarzyla mi sie analogia co do badania autorefraktometrem no ale już spoko- wracamy do tematu
Wiktoria M
 
Posty: 44
Dołączył(a): 1 sie 2011, o 09:18

Re: ciśnienie w oku

Postprzez MARK » 22 lut 2012, o 16:02

Chodziło mi, że jest nowoczesny sprzęt ,który z założenia, ma usprawnić badanie pacjenta, a tak naprawdę dalej tylko tradycyjne metody badań się sprawdzają.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość