Konwergencja ???

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Konwergencja ???

Postprzez Iwona » 12 sty 2011, o 15:51

Witam moje dziecko ma wadę tzw. konwergencję. Chodzimy do ortoptyka ale ciągle uzyskujemy informację, że wada się pogłębia lub zatrzymała (od 2007), jakie są skuteczne metody pomocy? czy ktoś ma jakieś doświadczenia? przeczytałam, że są okuliści, którzy zalecają okulary z pryzmatem, będę wdzięczna za informacje. :?: :!: :?:
Iwona
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 15:48

Re: Konwergencja ???

Postprzez agutek » 12 sty 2011, o 16:06

Konwergencja to ruch zbieżny obu oczu - gdy np. patrzymy na coś bliżej, oczy zbiegają się i ten ruch nazywa się konwergencją - nie jest to wada wzroku, a normalny fizjologiczny proces.
Może chodzi Pani, ze dziecko ma zeza, jedno z oczu ustawia się zbieżnie. Co bardziej tłumaczyło by wypowiedz o pryzmacie. Albo inna teoria, że ma zaburzenia konwergencji - niedostateczną lub nadmierną. Te problemy można rozwiązać korekcja, ćwiczeniami lub pryzmatem. Jednak zbyt mało informacji i nieprecyzyjnych Pani napisała, aby coś stwierdzić. Jednak wszelkie kwestie odnośnie sposobu korekcji należny ustalać ze specjalista prowadzącym od razu na miejscu. To on ma wszystkie wyniki i zapewne wie jakie rozwiązanie jest najlepsze. Pryzmat jest ostatecznością! o ile nic nie wyklucza jego zastosowania.
agutek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 27 gru 2010, o 10:25

Re: Konwergencja ???

Postprzez Indonesia » 10 paź 2013, o 12:20

Witam, zostałam skierowana z synkiem na ćwiczenia ponieważ ma zaburzoną konwergencje. Pani dr. poleciła nam osobę która takie ćwiczenia wykonuje. Jest to bardzo kosztowne, przeliczyłam że w systemie jakim powinien syn uczęstrzać pakiet m-c to będzie kosztować 1500zł. Widziałam już takie ćwiczenia na jednej z wizyt, to nic skomplikowanego. Czy można takie ćwiczenia przeprowadzać z dzieckiem samemu?
Indonesia
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 10:20

Re: Konwergencja ???

Postprzez dzika » 21 sty 2014, o 15:26

Proponuję porozmawiać z panią doktor o całej sytuacji.Ona najlepiej doradzi.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Konwergencja ???

Postprzez J.M. » 13 lut 2014, o 15:22

Samemu lepiej nie podejmować decyzji,bo można zaszkodzić dziecku.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Konwergencja ???

Postprzez dzika » 24 lut 2014, o 15:50

Zwłaszcza że dzieci reagują szybko na trening wzroku tak że na ogół wystarcza trenowanie codziennie tylko przez kilka tygodni.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Konwergencja ???

Postprzez fajna-brunetka » 22 sie 2016, o 11:18

okulisci czasem zalecaja cwiczenia konwergencji lub odsyłają do specjalnych placówek zajmujących się ćwiczeniami oczu
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49


Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron