opiłek w oku

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: opiłek w oku

Postprzez Sklep_Optyczny » 7 lut 2012, o 20:28

Okulary ochronne to bardzo dobre rozwiązanie w takim wypadku. Z doświadczenia wiem jak bardzo może zaszkodzić opiłek,lepiej nie próbować przekonać się na własnej skórze.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: opiłek w oku

Postprzez dzika » 8 lut 2012, o 10:11

To prawda, że niektórzy obiecują sobie, że okulary ochronne założą, gdy oko boli .Potem idzie to w niepamięć, aż do następnego razu.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: opiłek w oku

Postprzez Kara90 » 8 lut 2012, o 23:36

NIestety czasem nasŧepnego razu może nie być. Wiem na przykładzie taty który od tych czynności trzyma się z daleka. Nie ma to znaczenia czy miałby robic to sam czy robiłby to ktoś w niewielkiej odległości. Polak niestety zawsze mądry po szkodzie. Niestety czasami nie mamy wpływu na pewne wydarzenia i trzeba uważać na swoje oczy w każdych warunkach bo wzroku nam nikt nie zwróci.
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: opiłek w oku

Postprzez fajna-brunetka » 9 lut 2012, o 09:40

a ileż to razy mężczyźni naświetlą sobie oczy- boli i piecze a jednak dalej idą w zaparte i spawają dalej??
praca pracą, ale istnieje możliwość zminimalizowania ryzyka podrażnień więc czemu nie korzystać z tego???
Ujmę to krótko- jak sobie pościelesz tak się wyśpisz...

pozdrawiam
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: opiłek w oku

Postprzez dzika » 9 lut 2012, o 16:23

To prawda z tym naświetlaniem.Mój wujek zawsze jak spawa to tłumaczy,że tylko chwilkę to potrwa,a okulary nowe wiszą na gwoździu i kurzą się :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: opiłek w oku

Postprzez SpecEye » 9 lut 2012, o 17:02

Wadim napisał(a):Po wizycie wszystko się wyjaśniło. Opiłka nie było, ale wdało się zapalenie rogówki i stąd ten ból i łzawienie. Została mi przypisana maść z wit.A i krople, za tydzień mam się zgłosić na wizytę kontrolną. Z tego co wyczytałem w internecie to całe to zapalenie może być bardzo niebezpieczne. Dzięki za udzielone info.


Zapalenie rogówki jest bardzo poważnym zagrożeniem. Podobnie jak zapalenie spojówek wynika z zakażenia bakteryjnego, wirusowego lub grzybami a najczęstsze objawy to silny ból oka, owrzodzenie, wrażliwość na światło, łzawienie, pieczenie oraz pogorszenie widzenia. Nie można tego stanu bagatelizować i koniecznie należy być pod stałą kontrolą specjalisty bo niestety ale owo zapalenie (bakteryjne) może mieć przykre konsekwencje a mianowicie mówimy nawet o utracie wzroku. Więc apeluję do wszystkich którzy pracują w szkodliwych dla oczu warunkach oraz wszystkich innych którzy w.w objawy u siebie zauważyli by nie zwlekali z wizytą u lekarza okulisty!
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: opiłek w oku

Postprzez mario » 21 sty 2014, o 11:05

To prawda, zawsze się myśli że nic się nie stanie, bo to tylko chwila. A potem płacz :(
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: opiłek w oku

Postprzez niki » 11 lut 2014, o 13:12

Dokładnie, mądry Polak po szkodzie :roll:
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: opiłek w oku

Postprzez pola » 28 lut 2014, o 10:24

Ostatnio znajomemu przy pracy coś utknęło w oku, chodził tydzień z tym zanim przyznał się żonie że oko boli. Okazało się że cos utknęło wewnątrz gałki ocznej. Żeby nie żona mógłby stracić wzrok.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: opiłek w oku

Postprzez seba » 20 mar 2014, o 16:25

Jakiś czas temu mój kolega pojechał do mechanika, przechodził obok jak mechanik walił młotem w jakeś żelastwo i coś trafiło koledze w oko. Dostało się do gałki ocznej, w soczewkę. Musiał przejść zabieg usunięcia soczewki i wstawienia nowej. Brrr...
seba
 
Posty: 223
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 10:54

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość