promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez mikorino » 4 sie 2011, o 10:39

Od jakiegoś czasu wokół źródeł światła, takich jak latarnie, światła samochodów widzę jakby aureolę z promieni. Nawet jeśli oko zostanie zwilżone łzami to efekt pozostaje. Noszę soczewki, ale widać to też bez nich.

Byłem u okulisty, dostrzegł ubytki w rogówce (może przez zły płyn do soczewek). Bez związku z tym miałem badanie dna oka po którym oko było wysuszone i ograniczyłem noszenie soczewek. Po zapytaniu okulistki powiedziała, że rogówka się sama regeneruje, bo badanie trochę uszkodziło nabłonek. Faktycznie jest lepiej, ale ten rozbłysk pozostał. Jasne obiekty, np. nasłonecznione powodują zamglenie tych ciemniejszych, np. patrząc na kogoś kto ma okno z nasłonecznionym niebem za sobą gorzej widzę jego twarz. Oko nie jest zaczerwienione.
Czy to jest związane z ubytkami w rogówce? Poza tym późnym wieczorem w okularach obraz robi się zamazany. Może krople z kwasem hialuronowym pomogą?

Przyglądając się w lustrze odbiciu żarówki na powierzchni swojej rogówki widzę (choć oczywiście nie jest łatwo to zobaczyć) małe punkty, jakby przerywające jej gładkość (odbicie lekko się w tym punkcie uwypukla). Nie wiem czy to widziała moja lekarka 3 tygodnie temu, ale zastanawiam się czy to samo minie, czy jednak mam coś z tym robić...
mikorino
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sie 2011, o 10:36

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez zez_ukryty » 4 sie 2011, o 13:59

Rogówka ma być lśniąca, gładka, przeźroczysta. Jeżeli taka nie jest mogą występować komplikacje. Ogólnie odstawiłbym na jakiś czas soczewki i zastąpił je okularami. Owe refleksy mogą być spowodowane ubytkami lub suchością. W grę może wchodzić nawet mały astygmatyzm. Rogóweczka ma "ustawowo" 0,5mm grubości w centralnym punkcie więc trzeba o nią dbać. W przypadku głębszego uszkodzenia sięgającego istoty właściwej rogówki często jedynym ratunkiem jest tylko przeszczep. Polecałbym jakieś bardziej wnikliwe badania.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez beata » 31 sie 2011, o 08:56

Witam -U mnie jest taki problem ,że od pewnego czasu widzę dużo plamek ,najbardziej wtedy gdy jest jasno-Czy ktoś ma podobne objawy ?Proszę o pomoc.
beata
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 08:54

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez zez_ukryty » 31 sie 2011, o 09:47

Plamki i kropki w obszarze na którym skupia Pani wzrok?
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez beata » 1 wrz 2011, o 08:26

Tak chodzi mi o plamki i krobki w obszarze na którym skupiam wzrok.
beata
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 08:54

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez dzika » 1 wrz 2011, o 11:06

Czasami u mnie pojawia się efekt jak patrze na ciemne tło jakby latające muszki :) Po wizycie u okulisty dowiedziałam się że to nic strasznego,poprostu za mało magnezu w organizmie.Może też brak jakiegoś pierwiastka w organiżmie :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez niki » 1 wrz 2011, o 14:44

Beata, myślę że przyczyn może być wiele, od zmęczenia po poważniejsze choroby oczu. Wybierz się do okulisty.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez Agnes » 2 wrz 2011, o 08:47

Objawy jakie Pani opisuje przywodzą na myśl zjawisko drobnych elementów pływajacych wewnątrz gałki ocznej.Niepokoić należy się jeśli objawy zaczną nasilać się w czasie kiedy zwiększa się ilośc mętów.Może to świadczyć o postępowaniu choroby,której mogą towarzyszyć męty,jak zaćma czy jaskra.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez zez_ukryty » 2 wrz 2011, o 09:24

Czasem takie oznaki świadczą też o "oparzeniu" siatkówki.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: promienisty rozbysk widziany wokół źródeł światła

Postprzez dzika » 2 wrz 2011, o 14:38

Chciałabym się dowiedzieć na czym polega oparzenie siatkówki ,bo pierwszy raz o tym słyszę :?: :!:
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron