Zaczerwienione oko

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Karolek » 12 lis 2011, o 09:52

Witam od wczoraj zauwazyłam że brzeg prawej powieki jest zgrubiały,silnie zaczerwieniony,swędzi piecze i mam wrażenie że w oku coś tkwi-Czy miał ktoś podobne objawy?
Karolek
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 wrz 2011, o 08:37

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Agnes » 14 lis 2011, o 14:29

Prawdopodobnie cierpisz na zapalenie brzegów powiek .Przez szkło powiększające możesz dostrzec malutkie łuski między rzęsami,ale konieczna jest wizyta okulistyczna.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Mariann » 15 lis 2011, o 10:09

Witam tez miałem taki problem .Łuski usunąłem samodzielnie,myjac oczy rozcieńczonym szamponem do włosów przeznaczonym dla dzieci .Jeżeli obrżęk i zaczerwienienie nie ustępują,trzeba pójść do okulisty.
Mariann
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 11:18

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez beata » 17 lis 2011, o 14:21

Czy drżenie powiek też wymaga konsultacji z okulistą?
beata
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lip 2011, o 08:54

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez SpecEye » 17 lis 2011, o 17:02

Droga beato, przeczytaj post Vision-erki która ten problem poruszyła na 1 stronie tego tematu:
viewtopic.php?f=9&t=152
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez J.M. » 14 maja 2012, o 15:16

Czy kosmetyk może np.do mycia twarzy , powodować suchość oka,co za tym idzie swędzenie.Ogólnie ta osoba nie jest ani alergikiem,ani nie jest uczulona na nic.?
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez karolina » 15 maja 2012, o 08:51

zacznijmy może od tego że alergię mozna nabyć w każdym wieku i chyba nie sposób przebadać się na wszystko pod tym kątem. Ja uważam że owszem kosmetyk może przyczynić sie do podrażnienia oka, i wcale to nie musi byc alergia. Wszytkie "środki myjące" że tak to brzydko nazwę, nawet te delikatne do twarzy mogą powodować podrażnienie. Jeśli kosmetyk nie jest odpowiednio dobrany do naszej skóry może powodować suchość, zaczerwienienie, obrzęk i inne podrażnienia. Zresztą skóra wokół oczu jest szczególnie delikatna i nie bez powodu zaleca sie szczególnie o nią dbać. A gdy kosmetyk dostanie sie do oka to wiadomo- zaczerwienienie niemal gwarantowane.
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez J.M. » 16 maja 2012, o 12:46

Tylko oprócz tego swędzenie oczu od czasu do czasu,nic więcej się nie dzieje,a kosmetyk jest już dłuższy czas używany taki sam.Dlatego zastanawiam się co może powodować dolegliwość? :)
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez niki » 17 maja 2012, o 08:21

Moim zdaniem jeżeli produkt jest sprawdzony i używany od dłuższego czasu to nie jest on powodem swędzenia. Może być ono spowodowane wieloma innymi czynnikami, alergią, suchym powietrzem, innymi kosmetykami.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez karolina » 17 maja 2012, o 10:54

jeśli to nie jest nowy produkt tylko sprawdzony to powinien odpadac( ale niekoniecznie) Po pierwsze pomyśl czy nie używałaś czegoś nowego, a po drugie - Mam też dla was ciekawostkę, otóż spotkałam sie z osobą, która bardzo dba o kosmetyki których uzywa, zwraca uwagę na bardzo wiele rzeczy ale ciekawostką jest to, że posiada ona zestaw cieni do powiek z których 1 kolor ją uczula, właśnie po nim odczuwa swędzenie i nie czuje się komfortowo- więc takie przypadki też mogą sie zdarzyć. Produkt niby sprawdzony, przetestowany a jednak - sama przyznam że byłam tym faktem zaskoczona no ale cóż... życie, ciągle jakieś zagadki ;)
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości