Zaczerwienione oko

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez J.M. » 17 maja 2012, o 15:19

Poradzę znajomej odstawić na jakiś czas kosmetyki, a po czasie wprowadzić jeden po drugim.Może wyłapie,który powoduje te dolegliwość.Dziękuje za rady :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez karolina » 18 maja 2012, o 10:04

Może i brzmi to śmiesznie ale takim zachowaniem faktycznie sprawdzi co może byc powodem dyskomfortu, to troche tak jakbyśmy wprowadzały nowe pokarmy dla maluszka, wszystko trzeba po kolei by sprawdzić czy dany produkt nie uczula- proste sposoby z życia wzięte są najlepsze w takich przypadkach- to moje zdanie
karolina
 
Posty: 36
Dołączył(a): 2 sty 2012, o 10:16

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez fajna-brunetka » 28 maja 2012, o 09:41

dlaczego mężczyźni są tacy uparci???? może mi ktoś odpowie na to pytanie???

W piątek mój mąż bawił się klejem typu kropelka tylko silniejszy bo podobno klei nawet metal, no i nie wiem jakim cudem ale pomazał sobie tym oko. Oczywiście wyganiałam go do lekarza ale on jest uparty i twierdzi,że sobie sam poradzi ;/ nie wiem jak to odkleił ale męczył sie z tym okiem prawie godzine nim stwierdził że już nic go nie uwiera, tak tarł, że było niemałe zaczerwienienie. Uważa, że już wszystko w porządku i nie jest już mu potrzebna wizyta okulistyczna. Przyznam szczerze, że on strasznie sie wzbrania od okulisty co mnie bardzo dziwi- jak go przekonać? da sie w ogóle przekonać faceta do czegoś na coś jest nastawiony na anty?
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez IGOR » 29 maja 2012, o 09:49

Na moje słabe oko albo ma syndrom białego fartucha albo obawia sie że będzie musiał chodzić w okularach. Kiedys nie raz słyszało się jakieś dziwne opinie na temat osób noszących okulary, no ale wybór opraw był mniejszy i chyba ludzie aż tak bardzo w momencie kupna nie zwracali uwagi na wygląd tylko postrzegali to jako produkt leczniczy. Teraz kupując okulary każdy zwraca uwagę na to jak w nich będzie wyglądał, a całe wykonanie pozostawia optykowi, by jak najlepiej wykonał swoja pracę, sugerujac jak najlepiej zrealizować recepte z produktów dostępnych w ofercie rynkowej. A jeśli chodzi o badanie okulistyczne to na prawdę nie ma sie czego obawiać, może przecież iść tylko skontrolować stan oka po zetknięciu z klejem i mieć spokojną głowę nie tylko pod względem powikłań ale i nerwów współmałżonki.
IGOR
 
Posty: 119
Dołączył(a): 31 sie 2011, o 10:04

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez dzika » 29 maja 2012, o 13:38

Mało jest meżczyzn, którzy chcą z radością isć do lekarza.Ze swojego środowiska wiem, że facetów trzeba siłą "wypchać" do lekarza :D .Na niektórych działa jeszcze jakaś przerażająca historyjka typu "wypłynie" lub "oślepniesz" na oko. :D
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez LEMUR » 29 maja 2012, o 13:45

z opowiadan znajomych lekarzy dochodze do wniosku, ze faceci sa jedynym "gatunkiem" ktory jest w stanie w rozne swoje organy wlozyc rozne przedziwne przedmioty, substancje... coz. Nobody`s percect :mrgreen:
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez fajna-brunetka » 30 maja 2012, o 08:42

dzika napisał(a):Mało jest meżczyzn, którzy chcą z radością isć do lekarza.Ze swojego środowiska wiem, że facetów trzeba siłą "wypchać" do lekarza :D .Na niektórych działa jeszcze jakaś przerażająca historyjka typu "wypłynie" lub "oślepniesz" na oko. :D
Ale on nie ma problemu z wizytami lekarskimi tylko w tej kwestii się tak upiera. Niby oko nie jest już zaczerwienione więc mam nadzieję, że krzywdy sobie nie zrobił, ale mimo wszystko szkoda, że dla świętego spokoju (mojego ) nie chciał tego skontrolować.
LEMUR napisał(a):z opowiadan znajomych lekarzy dochodze do wniosku, ze faceci sa jedynym "gatunkiem" ktory jest w stanie w rozne swoje organy wlozyc rozne przedziwne przedmioty, substancje... coz. Nobody`s percect :mrgreen:
No cóż pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że więcej nic głupiego nie przyjdzie mu do głowy.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez Nela » 13 lip 2012, o 11:41

Witam,

juz drugi dzień mam lekko zaczerwieniony kawałek powieki jednego oka - obawiam się, że to może być jęczmień, ale nie mam pewności. Babcia kazała mi pocierać powiekę obrączką ;) co mogę zrobić by sobie pomóc?
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez niki » 14 lip 2012, o 08:33

Z tego co słyszałam złoto wytwarza jakieś jony które zapobiegają rozwojowi jęczmienia, ale nie jestem na 100% pewna czy to prawda. Najlepiej udać się do okulisty, poda odpowiednie leki które na pewno pomogą.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Zaczerwienione oko

Postprzez fajna-brunetka » 16 lip 2012, o 09:21

Jeśli to jęczmień to może przeszkadzać nawet do 7-10 dni. Dojrzały jęczmien ma wyraźny żółty czubek. Po kilku dniach peka i częściowo sam sie oczyszcza. Możesz sobie pomóc stosując ciepłe okłady na powiekę, można położyć coś ciepłego (czystego)na zamkniętą powiekę, doskonale się nadaje jajko ugotowane na twardo- trzyma ciepło i super dopasowuje sie do oka, proponuje spróbować. Jeśli problem jest poważniejszy lekarz zapewne przepisze maść z antybiotykiem.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron