co za dużo to niezdrowo

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez fajna-brunetka » 22 gru 2011, o 09:31

zez_ukryty napisał(a):W leczeniu zeza zakrywa się obturatorem "działające" oko by zezujące pobudzić do pracy.

Zapewne zazwyczaj, ale zdarzają się sytuacje kiedy mimo braku zeza lekarz zaleca takie praktyki. Moje pytanie pojawiło się właściwie dlatego by sie upewnić czy tak się robi, bo owszem spotkałam się z postepowaniem typu ćwiczenie oka przez ok 3h dziennie i to jestem w stanie zrozumieć ale żeby praktycznie cały czas oko było zakryte? Kolejne pytanie czy ten obturator przepuszcza tlen? bo ja widziałam dzieci które miały zaklejone oczko więc tu chodzi nie tylko o światło ale tez tlen.
Kara90 napisał(a):No tak tylko ja sie zastanawiam czy takie zakrywanie jednego oczka np. U malego dziecka nie zrobi wiecej zlego niz dobrzego. Pozatym jak male dziecko ledwo widzi a jeszcze beda mu zakrywac jedno oczko to jak bedzie funkcjinowac? Czy oko zakrywane nie osłabnie na koszt tego pobudznego? Jak dla mnie to takie podejrzane zabiegi chociaz jest spore prawdopodobieństwo že sie myle....

Mam takie same wątpliwości jak Kara i choć nie znam sie na tym temacie wcale to pytanie takie zapewne pojawia sie u rodziców tych dzieci. Oni w trosce o dziecko jeżdżą po specjalistach i praktykują zalecenia lekarskie i moga im tylko zaufać. Zazwyczaj konsultacje nie ograniczają się tylko do jednego lekarza a oczekiwania na bardzo dobrego specjalistę ( przywatną wizytę) jest w granicach kilku miesięcy.
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez MARK » 22 gru 2011, o 15:05

Mój siostrzeniec miał zakrywane oko na jakiś czas w ciągu dnia.Właśnie powodem było pobudzenie drugiego,gorszego oka do "pracy" :) Dziś jest już prawie młodzież :) i co prawda nosi okulary ale wada jest znacznie mniejsza.Można zasłonić tylko soczewkę w okularach,nie trzeba zaklejać oka. :)
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez LEMUR » 22 gru 2011, o 16:48

metod okluzji jest wiele, w niektorych przypadkach konieczny jest brak poczucia swiatla - pelna okluzja, czasami wystarczy soczewke, czasami stosuje sie soczewke matowke. Nie mozecie uogolniac przypadkow. Najwazniejsze to udac sie do dobrego specjalisty i stosowac sie do JEGO zalecen, a nie zalecen innych! To jest podstawa zaufania bez wzgledu na branze. Nieprawdaz?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez A.M. » 18 lut 2012, o 13:35

Dokładnie. Na forum możemy sie poradzić, poczytać o tym jak inni radzili sobie w podobnych problemach do tych które nas dotyczą, ale po diagnozę i konkretne zalecenia tylko do specjalisty :!:
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez Sklep_Optyczny » 6 mar 2012, o 17:31

Zgadzam się, poza tym od tego jest forum aby wypowiedzieć własne zdanie i zasięgnąć opinii. Jednak fachowa porada należy do specjalisty,my piszemy jedynie o własnych odczuciach i doświadczeniach które mogą przydać się innym.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez mario » 21 sty 2014, o 11:10

Wiadomo że tylko specjalista zadecyduje konkretnie do danego przypadku, ale czasem dobrze zorientować się w temacie i do tego służą min. fora internetowe.
mario
 
Posty: 55
Dołączył(a): 10 sty 2011, o 12:07

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez OptykAniaM » 27 sty 2014, o 10:51

Nie można porównywać jednego przypadku do drugiego. Jedno dziecko musi mieć oczko zasłonięte przez trzy godziny, drugie przez cały dzień- o tym decyduje lekarz. Musimy mieć zaufanie do swojego specjalisty, inaczej zgłaszanie się po pomoc do lekarza nie miałoby sensu.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez niki » 13 lut 2014, o 14:25

To prawda, choć czasem trudno jest zaufać jeżeli diagnoza i zalecenia znacząco się różnią.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez A.M. » 11 mar 2014, o 13:12

To nam rodzicom najbardziej zależy na odpowiedniej diagnozie i zaleceniach. Powinniśmy dążyć do tego aby odpowiednie badania poparły diagnozę i żeby zastosować metody leczenia przynoszące widoczne pozytywne efekty. To trudne, ale często się udaje.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez beauty » 9 kwi 2014, o 12:38

A.M. napisał(a):To nam rodzicom najbardziej zależy na odpowiedniej diagnozie i zaleceniach. Powinniśmy dążyć do tego aby odpowiednie badania poparły diagnozę i żeby zastosować metody leczenia przynoszące widoczne pozytywne efekty. To trudne, ale często się udaje.


Popieram, w tym że to trudne również. Ale jeżeli chodzi o nasze dziecko to warto podjąć wyzwanie.
beauty
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 14:10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron