co za dużo to niezdrowo

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez Jola » 30 sie 2011, o 13:04

Ale jak robi się okulary ze względu na wadę wzroku to warto brać z antyrefleksem? Bo słyszałam że wpływa on pozytywnie na wzrok, a teraz trochę zwątpiłam. :|
Jola
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 sie 2011, o 13:54

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez SpecEye » 30 sie 2011, o 13:10

Ale jak robi się okulary ze względu na wadę wzroku to warto brać z antyrefleksem? Bo słyszałam że wpływa on pozytywnie na wzrok, a teraz trochę zwątpiłam. :|


Zdecydowanie polecamy! O tym jakie ma on zastosowanie i co dzięki niemu zyskujemy, polecam poczytać w wątkach o jego tematyce. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez LEMUR » 30 sie 2011, o 14:04

Jola napisał(a):Ale jak robi się okulary ze względu na wadę wzroku to warto brać z antyrefleksem? Bo słyszałam że wpływa on pozytywnie na wzrok, a teraz trochę zwątpiłam. :|

co zostalo juz napisane ;)
reasumujac TAK
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez Kara90 » 1 wrz 2011, o 08:47

Kurcze skoro jestem narażona na to że będę miała wadę wzroku bo moja babcia miała operację na zaćmę a moja mama też ma wadę. Co prawda nie jakąś gigantyczną bo -3.75 i -3.50 to chyba ja też jestem narażona na to że może mnie to spotkać. Szczerze trochę wierzyłam w to że jak będę dbać o oczy, nosić okulary z antyrefleksem, robić sobie ćwiczenia oka typu rozluźnianie mięśnia oka itp. , nosić przeciwsłoneczne uv400 z polaryzacją podczas słońca i jak najbardziej dbać o wzrok to wada mnie nie połknie albo przynajmniej będzie mniejsza niż mogłaby być gdybym tak nie dbała o swoje oczy... ehhhh
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez mati-wawa » 16 gru 2011, o 17:31

Hej
Wiecie co w bardzo dużym stopniu szkodzi naszemu wzrokowi???
Samemu zwiększanie sobie mocy okularów. Ostatnio gdy byłem w salonie optycznym przede mna stala klientka i prosila o wymiane szkieł do oprawy wlasnej i miala chyba moce 1 czy +1,5 a na własne zyczenie pro9sila o wykonanie mocy +3.0 .Ciekawy jestem jaka byla reakcja po odebraniu okularow i czy nie byla przypadkiem u okulisty z 5 lat temu??? Wydaje mi się to bardzo dużym błedem takie dobieanie na przypał i z mojego punktu widzenia takie zachowanie prowadzi do pogarszania wzroku. :shock:
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez LEMUR » 16 gru 2011, o 20:49

mati-wawa napisał(a):Wydaje mi się to bardzo dużym błedem takie dobieanie na przypał i z mojego punktu widzenia takie zachowanie prowadzi do pogarszania wzroku. :shock:

podobnie jak robienie okularow na podstawie wyniku z autorefraktometru - zwanym potocznie "komputerowym badaniem wzroku"
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez dzika » 17 gru 2011, o 09:19

To prawda ja też spotkałam się z sytuacją gdzie ktoś brał okulary na wyrost do czytania,bo na dłużej starczą :) Ale czy na samym początku użytkowania ich,dobrze widział,to wątpliwe? :shock:
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez fajna-brunetka » 21 gru 2011, o 17:05

zez_ukryty napisał(a):Prosta zależność - oko działa bo ma światło. Nie ma światła oko działa źle albo praktycznie wcale. Więc jeżeli siostra pracuje w pomieszczeniu o złym lub małym oświetleniu to męczy oko, upośledza widzenie (brzmi strasznie), źrenica się rozszerza. Tym sposobem pewnie siostra dorobiła się już jakiejś wady wzroku.



Dyskutowaliśmy kiedys na forum o działaniu światła na nasz wzrok, wiadome jest, że jest ono bardzo potrzebne... w takim razie moje pytanie jest takie- czy istnieją powody dla których specjaliści nakazują zakrywanie oka na ok 12h dziennie?? Byłam tym nie lada zdumiona
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez zez_ukryty » 21 gru 2011, o 20:20

W leczeniu zeza zakrywa się obturatorem "działające" oko by zezujące pobudzić do pracy.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: co za dużo to niezdrowo

Postprzez Kara90 » 21 gru 2011, o 21:11

No tak tylko ja sie zastanawiam czy takie zakrywanie jednego oczka np. U malego dziecka nie zrobi wiecej zlego niz dobrzego. Pozatym jak male dziecko ledwo widzi a jeszcze beda mu zakrywac jedno oczko to jak bedzie funkcjinowac? Czy oko zakrywane nie osłabnie na koszt tego pobudznego? Jak dla mnie to takie podejrzane zabiegi chociaz jest spore prawdopodobieństwo že sie myle....
Avatar użytkownika
Kara90
 
Posty: 135
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 11:04

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron