łzawienie oczu

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

łzawienie oczu

Postprzez J.M. » 26 lut 2011, o 12:28

Hej.Chciałabym się dowiedzieć co może być przyczyną,że po całym dniu oczy zaczynają mi łzawić i piec.Nie mam żadnej wady wzroku i nie jestem alergiczką.Proszę o pomoc co może pomóc lub złagodzić objawy.
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: łzawienie oczu

Postprzez Monika OPTYK » 11 mar 2011, o 12:06

Dzień dobry.Proponuje udać się do okulisty na wizytę .Okulista przebada pani oczy i przepisze pani krople.Jeżeli pracuje pani przy komputerze , to po całym dniu w pracy oczy są przemęczone i to może być też przyczyną pani problemu.
Avatar użytkownika
Monika OPTYK
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: łzawienie oczu

Postprzez Janet » 11 mar 2011, o 16:09

Hej. Jeśli musisz poczekać na wizytę u okulisty to proponuję, żebyś wypróbowała ćwiczenia relaksujące Twoje oczy. Możesz o nich poczytać na tym forum. Jest tutaj bardzo ciekawy wątek na ten temat. Polecam, ja wypróbowałam i naprawdę odczułam dużą ulgę. W ogóle fajnie, że takie forum istnieje, można się dowiedzieć wielu ciekawych i przydatnych rzeczy odnośnie naszych oczu. A jak to ktoś kiedyś powiedział "OCZY SĄ ZWIERCIADŁEM DUSZY..." więc chyba warto o nie dbać...:) Pozdrawiam wszystkich :)
Janet
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 15:51

Re: łzawienie oczu

Postprzez J.M. » 28 mar 2011, o 08:28

Witam
Byłam u okulisty i nie widzi nic niepokojącego.Tylko te łzawienie pojawia się na dworze w dzień słoneczny lub wietrzny.Może tak musi być :?: Czasami idę i płaczę-tak to wygląda :D
J.M.
 
Posty: 267
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 10:35

Re: łzawienie oczu

Postprzez Justin » 28 mar 2011, o 12:49

Witam
Powodów nadmiernego łzawienia jest bardzo wiele... Jeśli jednak okulista nie widzi nic niepokojącego może warto udać sie do alergologa...Napisałaś co prawda, że nie jesteś alergiczką, jednak jeśli mamy nieprzerwany kontakt z alergenami objawy alergii nasilają sie z wiekiem. Zanieczyszczenie powietrza zewnętrznego to przede wszystkim pyły i dymy przemysłowe, toksyczne gazy, ozon, spaliny samochodowe, cząsteczki opon samochodowych, "kwaśne deszcze", lotne substancje chemiczne, metale. Zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach, poza niektórymi substancjami wymienionymi wyżej dostającymi się z zewnątrz, to głównie substancje drobnocząsteczkowe, radon, formaldehyd, włókna syntetyczne, aerozole, policykliczne węglowodory, substancje organiczne. Jednym z najbardziej szkodliwych czynników, jest dym papierosowy. Substancje te mogą sprzyjać uczuleniu, nasilać objawy alergii poprzez działanie drażniące lub wyzwalać objawy alergii. Silne łzawienie najczęściej idzie w parze z katarem siennym, ale czasami jest oznaką wyłącznie sezonowego alergicznego zapalenia spojówek. Przez lata, poza pieczeniem i ciągłym strumieniem łez czy puchnięciem powiek, nie daje ono widocznych sygnałów. Dopiero później przeradza się w inny rodzaj uczulenia. Wówczas podrażnieniem spojówek zaczynasz reagować na unoszące się w powietrzu alergeny: pyłki roślin, kurz, sierść, aromatyczne olejki czy chemikalia.
CO ROBIĆ: Kiedy tylko czujesz szczypanie pod powiekami, od razu przemyj oczy przegotowaną wodą, roztworem soli fizjologicznej (jednorazowe ampułki kupisz w aptece) lub sztucznymi łzami. Są jak „nawilżający krem” do oczu, bo nawadniają je i chronią przed wysychaniem. Jeśli mimo płukania podrażnienie nie minie, zgłoś się do okulisty bądź alergologa. Przy silnym zapaleniu spojówek, dopóki w powietrzu unosi się to, co Cię uczula, trzeba zakraplać do oczu leki (m.in. dostępne na receptę, ze sterydami).

a teraz małe zestawienie :

1. łzawienie o charakterze odruchowym
- zwiazane z emocjami (płacz)
- z powodu podrażnienia nerwu węchowego
-spowodowane czynnikami drażniącymi, takimi jak wiatr, kurz, zimno, jaskrawe oświetlenie (łzawienie pełni tu funkcję ochronną)
-towarzyszące infekcjom obejmującym gardło, nos oraz zatoki przynosowe
-spowodowane przez ból każdej części ciała

2.łzawienie objawem choroby oka
-wynikiem wniknięcia ciała obcego (np. ziarenko piasku, opiłek żelaza) do spojówki, pod powiekę, do rogówki,
czy też np. po zadrapaniu rogówki
- spowodowane zawiniętymi lub źle rosnącymi rzęsami, które drażnią spojówkę i rogówkę. (Poprawę przynosi usunięcie źle rosnących rzęs)
-zwiazane z chorobami zapalnymi spojówek, rogówki oraz z owrzodzeniem rogówki
-spowodowane przez infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze
-wynikiem jaskry oraz zapalenia tęczówki i ciałka rzęskowego (choroby te wymagają leczenia specjalistycznego)

3.łzawienie z powodu niedrożności odpływu łez
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Re: łzawienie oczu

Postprzez Sylwunia » 1 kwi 2011, o 16:43

Fajnie, że jest takie forum-można się dużo rzeczy dowiedzieć. Właśnie czytałam o łzawieniu związanym z alergią. Ja mam prawie 30 lat i nigdy nie miałam problemów z alergią, ale od jakiegoś czasu odczuwam dolegliwości związane z oczami a nie wiem czym spowodowane. Oczy mnie pieką, czasem mam wrażenie jakby jakiś kurz sie do nich dostał, czasem mam uczucie suchości. Nie wiem o co chodzi. Kupiłam sobie krople nawilżające-one pomagają, ale tylko na chwilę. Dziwne jest też to, że najbardziej odczuwam to rano, po przebudzeniu. Czy ktoś może mi coś doradzić co robić, żeby sobie pomóc??
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Re: łzawienie oczu

Postprzez Justin » 1 kwi 2011, o 19:42

Niewykluczone, że może to być zapalenie spojówek.Stan zapalny może występować w jednym lub obu oczach. Najczęstszymi objawami są wtedy:
-Wodnista, biała lub żółtozielona wydzielina z oka
- Sklejenie rzęs i powiek rano po przebudzeniu
-Uczucie piasku w oku, ból oka
- Obrzęknięte powieki
- Światłowstręt
-Zaczerwienienie i pieczenie oka
- Znaczne swędzenie oczu – zwłaszcza w alergicznym zapaleniu spojówek

ale przyczyn może być wiele...
Często też mamy do czynienia z niezapalnymi chorobami oczu.Ich występowanie zawdzięczamy niejednokrotnie postępowi technicznemu:: klimatyzacja, jazda samochodem przy otwartym oknie, nadwyrężanie wzroku podczas wielogodzinnej pracy przy komputerze często wywołują pieczenie oczu i ból. Inne czynniki sprzyjające to: kurz lub dym, zbyt suche powietrze, zimno, wiatr, promieniowanie nadfioletowe, ozon, brak snu, wielogodzinna precyzyjna praca wymagająca wytężenia wzroku, jak również wady wzroku.Pieczeniu oczu może dodatkowo towarzyszyć swędzenie, ból, wrażliwość na światło, a także dolegliwości związane z tzw. „suchym okiem”.



Samoleczenie zalecane jest jedynie w przypadkach nieskomplikowanych, gdy przyczynę można bez trudności znaleźć samemu. By uniknąć niepotrzebnych komplikacji, przy dolegliwościach poważniejszej natury lub w stanach przewlekłych należy udać się do lekarza.
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

o

Postprzez Stylion_pl » 5 paź 2012, o 15:56

Uważam, że potrzeba jest jak wizyta u specjalisty. Bo powodów łzawienia może być wiele. Ale dopiero okulista po badaniu będzie mógł stwierdzić jaka jest prawdziwa przyczyna.Może to być tez zwyczajne przemęczenie.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: łzawienie oczu

Postprzez CAJERO » 14 gru 2013, o 13:28

Na problemy z pracą oczu polecam Vitrum Vision, tabletki poza tym że zlikwidują objawy to będą cały czas chronić oczy!
CAJERO
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 gru 2013, o 22:38

Re: łzawienie oczu

Postprzez dzika » 18 sty 2014, o 11:46

Jak jest suche powietrze i klimatyzowane pomieszczenia w pracy to horror jest nie tylko dla oczu ale dla skóry i włosów również.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron