zez u dziecka

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: zez u dziecka

Postprzez honoraS. » 12 gru 2011, o 14:08

Witam serdecznie! Chciałam poradzić się w sprawie zeza u małych dzieci,a mianowicie chodzi o mojego synka,który ma roczek i po ostatniej wizycie okulistycznej pani doktor stwierdziła u niego zeza. Może nie byłoby w tym nic dziwnego,ale zastanowiło mnie to,że przy tym wszystkim przepisała mu okulary do ciągłego noszenia o mocach szkieł OP/OL +3.0,czy faktycznie jest tak,że zeza koryguje się poprzez noszenie okularów. Przyznam,że jestem już po 3 konsultacjach okulistycznych i każdy z lekarzy postawił inną diagnozę. Jeżeli jest ktoś,kto orientuje się w temacie to będę wdzięczna za pomoc!
honoraS.
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 14:00

Re: zez u dziecka

Postprzez mati-wawa » 12 gru 2011, o 17:00

Witam
Proponuje jak najszybciej udać sie do okulisty. Może byc tak że bedzie musiał nosic okulary aby zniwelowac tego zeza, ale musi to zobaczyc okulista jak przebada dziecko wtedy napewno odpowie na pytania.
Pozdrawiam
mati-wawa
 
Posty: 55
Dołączył(a): 2 lis 2011, o 22:11

Re: zez u dziecka

Postprzez optyczka OLA » 12 gru 2011, o 21:18

Można się spierać o to ,czy zez jest przyczyną niedowidzenia ,czy też niedowidzenie doprowadza do wystąpienia zeza.Na ogół trudno z całą pewnością wykluczyć takie uszkodzenie siatkówki,nerwu i ośrodka wzrokowego,które nie są uchwytne w badaniu okulistycznym,a mogą wywołać pierwotne niedowidzenie.Stopień niedowidzenia zależy od wieku,w którym wystąpił zez .Im wcześniej powstaje zez ,tym większy jest stopień niedowidzenia.Leczenie zeza powinno być prowadzone pod nadzorem doświadczonego w tym zakresie okulisty,najlepiej w odpowiednio wyposażonej specjalistycznej poradni leczenia zeza w której oprócz lekarzy pracują również optometryści i ortoptyści .
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: zez u dziecka

Postprzez dzika » 13 gru 2011, o 09:31

U mojego siostrzeńca,który był w podobny wieku,też podejrzenie było zeza.Oczko jedne leciało do środka.Wizyta odbyła się u okulisty który stwiedził że narazie okulary nie przepisze i kazał pokazać się za pół roku.Jeśli dalej będzie tak jak jest teraz da skierowanie do poradni specjalistycznej,która zajmuje się leczeniem zeza u małych dzieci.Więc jeśli diagnoza jest różna to też proponuje udać się do fachowca. :)Wyjaśni wszystko i może nie będzie musiało dziecko męczyć się w okularach?Różnie to bywa :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: zez u dziecka

Postprzez honoraS. » 13 gru 2011, o 17:21

Dziękuje za zainteresowanie i szczere rady.Dla pewności zapisałam nas na jeszcze jedną konsultację,niby dopiero na styczeń ale na razie wstrzymam się z wyrobieniem tych okularów,bo naprawdę nie jestem do tego całkowicie przekonana,jeszcze te moce +3.0 niesamowicie mnie przerażają. Tylko ciekawe czy kolejny okulista nie będzie miał jeszcze innego zdania w tej kwestii?
honoraS.
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 14:00

Re: zez u dziecka

Postprzez niki » 13 gru 2011, o 17:57

Powinnaś wybrać się z dzieckiem do specjalisty polecanego szczególnie przez rodziców. Poszukaj informacji, popytaj, może ktoś poleci Ci specjalistę naprawdę godnego zaufania, u którego nie będziesz miała żadnych wątpliwości.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: zez u dziecka

Postprzez honoraS. » 15 gru 2011, o 15:32

Najlepsze jest to,że wszyscy lekarze u których byłam byli z polecenia znajomych i każdy rzekomo jest bardzo dobrym specjalistą. Wcale w to nie wątpię,ale w momencie gdy uzyskuje się trzy rozbieżne informacje na jeden temat,to człowiek zaczyna wariować,tym bardziej że chodzi o dobro dziecka.
honoraS.
 
Posty: 3
Dołączył(a): 12 gru 2011, o 14:00

Re: zez u dziecka

Postprzez optyk-mila » 20 gru 2011, o 12:38

Hej honora,nie wiem czy to o czym napiszę pomoże Ci w podjęciu decyzji,ale chciałabym żebyś wiedziała,że spotkałam się z przypadkiem gdzie dziecko miało zeza,ale aby móc go leczyć potrzebowało okularów z korekcją o mocy +2.5,więc takie rzeczy się zdarzają. Wiem,że jesteśmy przyzwyczajeni do tego,że w momencie gdy dowiadujemy się o zezie u dziecka,to wyobrażamy sobie ,że przez pewien czas będzie musiało chodzić w okularach z "plasterkiem" na jednym oku bądź po kawałku na każdym aby nie patrzyło na boki, ale jak widać każdy przypadek wymaga innego rodzaju leczenia. Poczekaj na tą kolejną konsultację, ale obawiam się, że okularki będą niezbędne!
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: zez u dziecka

Postprzez angelo » 20 gru 2011, o 15:54

Czasami właśnie tak jest u dzieci.Nawet przepisują mniejszą wartość na początek,a przy kolejnych wizytach są zwiększane.Ale każde oko jest inne więc trzeba się udać do sprawdzonego,dobrego okulisty
angelo
 
Posty: 96
Dołączył(a): 19 sty 2011, o 14:58

Re: zez u dziecka

Postprzez niki » 21 gru 2011, o 09:23

Ja też myślę że bez okularów się nie obędzie, okuliści często przy zezie je przepisują,
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron