zez u dziecka

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

Re: zez u dziecka

Postprzez Maryla » 25 sie 2011, o 17:39

Jestem zdesperowaną mamą szukającą pomocy i porad gdzie popadnie. Trafiłam też na wasze forum wiec pisze vbo każda nowa iformacja jest na wagę złota. Może mi doradzicie co poradzić w takiej sytuacji. Moje dziecko syn ma roczek. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą wzroku w tym momencie ma +6 / +2,5 i +10 / +1,5 Co ja mam robić? Jest u niego bardzo widoczny zez. Czy można zrobić mu okulary i czy one w ogóle zdadzą egzamin? Czy on kiedyś może przestać widzieć? Czy takim małym dzieciom można robić operację????
Maryla
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2011, o 17:33

Re: zez u dziecka

Postprzez niki » 26 sie 2011, o 14:21

Musi Pani przede wszystkim znaleźć dobrego specjalistę od okulistyki dziecięcej i leczenia zeza. U dzieci są przeprowadzane operacje oczu, mam znajomą której córeczka po urodzeniu miała wadę +22,0 i +24,0. W tej chwili dziewczynka ma 5 lat, jest po dwóch operacjach w Centrum Zdrowia Dziecka i ma wadę +14,0 i +16,00. Czekają ją jeszcze najprawdopodobniej co najmniej dwie operacje. Życzę Ci żebyś trafiła na odpowiedniego specjalistę który zajmie się twoim dzieckiem. Powodzenia
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: zez u dziecka

Postprzez Maryla » 26 sie 2011, o 14:48

A czy takiemu dziecku opłaca się w tym momencie zrobić okulary czy to się mija z celem???
Maryla
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2011, o 17:33

Re: zez u dziecka

Postprzez niki » 27 sie 2011, o 08:31

Może jakiś specjalista doradzi fachowo, ja biorąc na zdrowy rozum myślę że warto, dziecko przyzwyczaiłoby się do okularków i widziałoby na pewno lepiej.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: zez u dziecka

Postprzez LEMUR » 27 sie 2011, o 09:35

ostre widzenie w okresie dzieciecym ma ogromny wplyw na pozniejsze funkcjonowanie i rozwoj ukladu wzrokowego. Brak "ostrosci" moze prowadzic do np. pozniejszego niedowidzenia. Nie napisalas czy ten zez jest widoczny w okularach, moze sie okazac, ze to zez jest akomodacyjny i okularki pomoga... ale tego nie da sie zdjagnozowac przez forum.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: zez u dziecka

Postprzez Maryla » 27 sie 2011, o 14:17

Nie wiem tak naprawdę czy zez jest widoczny w okularach bo nigdy ich nie miał. A specjaliści podczas badania nic nie mówwili na ten temat. To znaczy ze teraz mam mu co rok robić okulary za koło 700zł?? Tak mi powiedzial optyk do obecnych mocy ktre wychodzą poza zakres magazynu. Podobno Szaflik jest dobrym specjalistą i szpital Dzieciątka Jezus. Czy to prawda??
Maryla
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2011, o 17:33

Re: zez u dziecka

Postprzez niki » 29 sie 2011, o 08:48

Wiesz Maryla, ja ci nie nie doradzę czy masz co rok robić dziecku okulary za 700 zł bo to twoje pieniądze i twoje dziecko. Moja znajoma o której wyżej wspominałam robi córce okularki prawie co rok, mało tego musi robić jej teraz oddzielne do dali i do bliży.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: zez u dziecka

Postprzez Paula Optometrysta » 30 sie 2011, o 14:40

Polecam specjalistow z Centrum Zdrowia Dziecka, oraz w szczegolnosci Dr. Wojciech Hautze.
prosze pamietac, ze do 6-7 roku zycia wzrok sie rozwija i w tym czasie bardzo wazne jest odpowiednie prowadzenie dziecka, ktore ma jakies problemy, gdyz ten czas moze zawazyc czy i jak dziecko bedzie widzialo. Sama wada i zez jescze nie jest tragedia. wazne jest co sie z tym zrobi.
Paula Optometrysta
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 08:31

Re: zez u dziecka

Postprzez Maryla » 31 sie 2011, o 18:06

Dziękuje bardzo weszłam w kontakt z Dr. Hautze i jestem umówiona na prywatną konsultacje za parę dni. Mam nadzieję że jest szansa na to żeby jeszcze mój maluch kiedyś dość dobrze widział i zrobię wszystko aby tak było.
Maryla
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sie 2011, o 17:33

Re: zez u dziecka

Postprzez Paula Optometrysta » 1 wrz 2011, o 11:31

mam nadzieje, ze wszytsko bedzie dobrze. i prosze jak bedziesz Marylo po wizycie, daj znac jak wrazenia.
powodzenia
Paula Optometrysta
 
Posty: 53
Dołączył(a): 29 kwi 2011, o 08:31

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości