świetliste prążki - zwiastun???

Jaskra, Zaćma, porady okulistów.

świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez Berta » 11 lut 2011, o 18:56

Witam serdecznie! Chciałabym się dowiedzieć jakie są przyczyny i jaką dolegliwość mogą zwiastować tzw świetliste prążki? Pojawiają się u mnie najpierw w lewym oku później w prawym, przez okres ok 15 minut. Bardzo ograniczają widzenie. Raz towarzyszył mi ból głowy, nie wiem czy miało to coś wspólnego. Okulista stwierdził że oczy są zdrowe jednakże nie potrafił doradzić do jakiego specjalisty się udać.
dziękuje za pomoc B.
Berta
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lut 2011, o 18:53

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez Janet » 2 mar 2011, o 11:03

Hej Berta. Ja mam bardzo podobną dolegliwość niestety. I wiem już, że jest to migrena. U mnie też pojawiają sie takie białe pulsujące krążki, które sprawiają, że w zasadzie nic nie widzę. "Tracenie wzroku" jest u mnie symptomem, że migrena zaatakuje:( Z jednej strony jest to dobre, bo jak wiadomo przy migrenie jeśli weźmiesz proszek przeciwbólowy w odpowiednim momencie-zanim ból głowy się pojawi to jest szansa, że tabletka pomoże. Jednak jest to bardzo uciążliwe, nie mówiąc o tym, że jak sie przydarza w pracy to tragedia, bo przez godzinę jestem wyłączona z działania. Na szczęście u mnie nie zdarza się to często. Ja nie byłam z tym u lekarza-sama poskładałam fakty. Musisz się poobserwować. Z tego co wiem na migrene niestety nie wynaleziono jeszcze lekarstwa:( Pozdrawiam:)
Janet
 
Posty: 26
Dołączył(a): 18 sty 2011, o 15:51

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez A.M. » 2 mar 2011, o 11:19

Porwierdzam że to najprawdopodobniej migrena. Ja dwa razy miałam coś takiego. Najpierw falowanie obrazu i świetliste prążki na krańcach a raczej bokach pola widzenia. Potem dołączał ból głowy i światłowstręt. Tak jak wspomniałam zdażyło mi się dwa razy, trwało po ok trzy godziny. Coś strasznego :cry:
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez Vision-erka » 12 kwi 2011, o 16:35

Witam, pojawiające się świetliste prążki mogą sygnalizować zachodzące w Pani oku zmiany a dokładniej rzecz ujmując: najczęściej po 40roku życia rozpoczyna się taki proces w oku kiedy to odłącza się ciało szkliste .Bez obaw, zjawisko to zachodzi u wszystkich. Nasilenie dolegliwości towarzyszące tym zmianom jest bardzo indywidualnie. Również po intensywnym wysiłku fizycznym objawy mogą się nasilić. Tak jak koleżanki słusznie wcześniej zauważyły mogą być to również objawy migreny i wtedy najlepiej udać się do neurologa, ale na wstępie radziłabym zgłosić się do okulisty.
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez agula » 20 kwi 2011, o 16:01

Witam-Proponuje udać się do lekarza okulisty w celu wykonania szczegółowego badania dna oka-tylko okulista może określić przyczynę tych dolegliwości.Może to być migrena w tym przypadku warto skonsultować się z neurologiem-pozdrawiam.
agula
 
Posty: 7
Dołączył(a): 6 kwi 2011, o 16:50

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez A.M. » 20 sty 2014, o 16:55

Myślę że jeżeli to migrena to okulista wiele nie powie, z resztą neurolog też czasem nie potrafi pomóc. Ludzie różnie reagują na leki przeciwmigrenowe, jednym pomagają innym nie.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez zetka » 25 sty 2014, o 12:37

Mi na migrenowy ból głowy pomaga cisza i ciemnośc i zwykły ibuprofen.
zetka
 
Posty: 80
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 12:17

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez niki » 13 lut 2014, o 14:23

A niektórym nie pomaga nic, po prostu muszą przetrwać ból.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez A.M. » 11 mar 2014, o 13:09

Wiele osób dobrze reaguje na leczenie neurologiczne migreny, innym pomagają łatwo dostepne środki przeciwbólowe, jeszcze innym nic nie pomaga. To choroba o bardzo indywidualnym nasileniu i zróżnicowanych reakcjach na leczenie.
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: świetliste prążki - zwiastun???

Postprzez beauty » 9 kwi 2014, o 12:35

Nie wiadomo czy w tym konkretnym przypadku przyczyną jest migrena. Należałoby poprosić internistę o poradę i ewentualnie skierowanie do odpowiedniego specjalisty.
beauty
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 mar 2014, o 14:10

Następna strona

Powrót do Wady wzroku i choroby oczu

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości