Okulary do sztucznego światła

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Okulary do sztucznego światła

Postprzez katja.asd » 22 paź 2014, o 00:22

Mam światłowstręt, oficjalnie stwierdzony przez lekarza. Niestety optykom ciężko jest zrozumieć, że kogoś może razić sztuczne światło i proponują antyrefleks (mam, nie działa), fotochromy (nie działają w sztucznym świetle), a następnie odsyłają do psychiatry. A ja chcę po prostu mieć okulary-zerówki, w których będę mogła przebywać w silnie oświetlonych pomieszczeniach, takich jak sklepy lub pomieszczenia biurowe. Chcę móc w nich pracować na komputerze.

Nie chciałabym, żeby okulary wyglądały jak przeciwsłoneczne, ponieważ chodzenie w takich okularach w pomieszczeniach wywołuje nieprzyjemne reakcje otoczenia.

Znalazłam coś takiego w internecie, ale kompletnie nie znam się na szkłach: http://www.optyka-sidor.pl/ok_filtr.html

Jestem z Trójmiasta, ale mogę zamówić okulary przez internet.
katja.asd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2014, o 15:54

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez katja.asd » 24 paź 2014, o 23:24

Tu też nikt nic nie wie?
katja.asd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2014, o 15:54

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez cicha_woda » 29 paź 2014, o 17:02

Moim zdaniem warto by było spróbować soczewek z lekkim zabarwieniem...
cicha_woda
 
Posty: 112
Dołączył(a): 25 wrz 2012, o 11:19

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez niki » 30 paź 2014, o 14:09

Moim zdaniem w grę wchodzą raczej tylko barwione soczewki. Stopień zabarwienia powinien pomóc Ci wybrać optyk. Możesz pomyśleć też o barwieniu gradalnym: ciemniejsza góra soczewki rozjaśniająca się ku dołowi. Wyglądają super.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez Olivka » 31 paź 2014, o 15:49

barwienie gradalne to dobry pomysl, podczas pracy przy komputerze czy czytaniu uzywamy dolnej, jasnej czesci, która nie powoduje dyskomfortu
Olivka
 
Posty: 154
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 15:43

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez fajna-brunetka » 31 paź 2014, o 16:13

barwienia wcale nie musza wygladac jak okulary przeciwsłoneczne, ale tak czy inaczej musisz wszystko uzgodnić z optykiem
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez katja.asd » 1 lis 2014, o 23:53

Kiedy idę do optyka, odsyła mnie do okulisty. Kiedy idę do okulisty, odsyła mnie do optyka. Czasem któreś z nich odeśle mnie do psychiatry. Zastanawiam się nad wydaniem stówy na optometrystę, może będzie bardziej przyjazny.

Może jestem nieco dziwna, ale nie jestem walnięta i naprawdę pomieszczenia typu Vision Express czy Rossmann są dla mnie jak ostre słońce przy świeżym śniegu. Zastanawiałam się nad polaryzowanymi szkłami, ale kompletnie się nie znam. Czy barwione szkło zatrzyma światło?

Na komputerze mam zainstalowane f.lux i wyciemniony monitor, ale wszędzie wokół świecą jarzeniówki.
katja.asd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2014, o 15:54

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez katja.asd » 6 lis 2014, o 16:18

Jeszcze raz:
- mam światłowstręt
- razi mnie sztuczne światło
- chcę mieć okulary, które to światło zatrzymają
- muszą nadawać się także do pracy przy komputerze, bo mam nieszczęście pracować z miłośnikami żarówek.

Szkła:
- antyrefleks to bzdura do wyciągania pieniędzy
- fotochromy nie działają w pomieszczeniach
- kolorowe szkła - ma to w ogóle jakieś filtry?
- jaki kolor tych szkieł?
- polaryzacja - jaka?
katja.asd
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 paź 2014, o 15:54

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez immortal » 7 lis 2014, o 13:13

Kolorowe soczewki mają filtry UV, mogą dodatkowo mieć antyrefleks, kolor według mnie bez zanczenia, polaryzacja - będą to soczewki ciemne, przeciwsłoneczne.
immortal
 
Posty: 112
Dołączył(a): 6 sie 2012, o 12:14

Re: Okulary do sztucznego światła

Postprzez niki » 15 gru 2014, o 11:50

"Szkła:
- antyrefleks to bzdura do wyciągania pieniędzy "
I z tym się nie zgodzę. Może w Twoim przypadku sam antyrefleks jest niewystarczający, ale ogólnie widoczność w szkłach z AR i bez ogromnie się różni.
Wie ten, kto miał okulary z AR i po nich zrobił okulary bez powłoki. Może szkła z powłoką Blue Control sprawdziłyby się w Twoim przypadku? Zasięgnij informacji o tej powłoce, może to będzie to...
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Następna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość