Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez joohtz » 5 wrz 2014, o 17:03

Jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego na początku witam wszystkich serdecznie!

Nie mam wady wzroku, ale już od wielu lat dokucza mi nadwrażliwość na światło i dlatego rozważam zakup okularów z soczewkami fotochromowymi (zerówki). Problem polega na tym, że jestem bardzo wrażliwy nie tylko na światło dzienne, ale także na światło sztuczne. Wiem z kolei, że soczewki Transitions Signature VII reagują na promieniowanie UV, dlatego też chciałbym zapytać, czy w jakikolwiek sposób pomagałyby mi one np. podczas wizyty w galerii handlowej, na koncercie, podczas pracy przy komputerze itp. Czy każde soczewki Transitions Signature VII posiadają powłokę antyrefleksową czy też trzeba ją dodatkowo "zamówić"? Tak w ogóle to czy istnieje sens kupowania tych soczewek w moim przypadku czy lepiej poszukać czegoś innego? Dodam, że nie znam się zbytnio na okularach i soczewkach, gdyż dotychczas nie miałem z tą tematyką do czynienia.

Na soczewki mogę przeznaczyć maksymalnie 400-500zł, ale lepiej gdyby dało się zaoszczędzić ;)

PS Orientuje się ktoś, ile kosztują zerówki Transitions Signature VII z antyrefleksem?

Pozdrawiam
joohtz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 11:53

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez wCzteryOczy » 8 wrz 2014, o 11:06

Soczewki z fotochromem na pewno nie będą Ci się przyciemniać w pomieszczeniach np. centrum handlowym, czy w samochodzie (zabarwienie może maksymalnie osiągnąć ok 15%). Soczewki Transitions jak i inne soczewki fotochromowe można zamówić zarówno z samym utwardzeniem jak i z powłoką antyrefleksyjną. Jednak korzyści z noszenia zerówek z antyrefleksem można między bajki włożyć. Nie wiem czy w Twoim przypadku nie lepsze będą po prosty dobre okulary przeciwsłoneczne z polaryzacją - na bardzo ostre światło, do samochodu, na dwór czy np. w centrum handlowym, gdzie światła jest dużo, a fotochrom nie zda roli. Ewentualnie można pomyśleć o soczewkach z mniejszym zabarwieniem niż standardowe na mniej słoneczne dni, jeżeli światło na prawdę tak bardzo Ci przeszkadza.
Jeżeli chodzi o ceny to do 500 zl powinieneś się zmieścić, jednak pamiętajmy, że Traansitions to technologia z której korzysta wiele firm produkujących soczewki, a więc ceny będą się rózniły w zależności od tego jakiej firmy soczewki zamówisz.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez joohtz » 8 wrz 2014, o 19:06

Dzięki za odpowiedź. Hmm, a może rozwiązaniem byłyby soczewki Transitions XTRActive? Podobno przyciemniają się w zauważalny sposób w samochodzie, a i w zwykłych pomieszczeniach gdzie jest jasno przyciemniają się pod wpływem światła widzialnego, tj. są delikatnie ciemniejsze. To prawda?

No właśnie rozważałem noszenie samych okularów przeciwsłonecznych, ale tu pojawia się kolejny problem. Otóż mam cerę naczynkową (co u facetów jest raczej rzadkie) i przez to już po 2-3 godzinach noszenia okularów po ich zdjęciu zostają mi czerwone ślady (wręcz plamy) na nosie przez nawet 20-25 godzin. Kiedyś tak nie było, więc sprawa cały czas się pogarsza. Wygląda się wtedy co najmniej komicznie. Dotyczy to różnych modeli okularów. Osoba nosząca okulary może sobie jednak takie ślady zakryć własnie... okularami.

Więc ja na razie widzę dwa rozwiązania. Kupno zwykłych zerówek z antyrefleksem do zakrywania śladów i dodatkowo noszenie okularów przeciwsłonecznych. Opcja ta jest trochę bardziej uciążliwa, gdyż trzeba zmieniać okulary (czyt. nosić zapasową parę). Drugim rozwiązaniem byłoby kupno okularów z soczewkami XTRActive. Pytanie: zakładając, że chciałoby się kupić okulary przeciwsłoneczne (nie z bazaru, z filtrami od optyka), to która z opcji jest bardziej opłacalna? Pytanie 2: czy Transitions XTRActive zdałyby rolę?

Już więcej nie męczę ;)
joohtz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 11:53

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez wCzteryOczy » 9 wrz 2014, o 10:15

Transitions Xtractive to wydatek od 700 zł za same soczewki, a więc myślę, że bardziej opłacalny będzie zakup okularów przeciwsłonecznych, w sumie jest już po sezonie, a więc myślę, że w 150 zł powinieneś się zmieścić, a okulary z AR to też zależy od firmy, poziomu AR, ale umówmy się że minimalnie ok 100 zł za soczewki, a jeżeli chcesz zainwestować w lepsze powłoki to od 200 zł w górę, tak czy inaczej licząc nawet z "górką" 200 zł (słoneczne)+200 zł soczewki z AR= 400 zł za soczewki, bo oprawy to tak czy inaczej musisz kupić czy do zwykłych z AR czy do Xtractiva. Na pewno posiadanie 1 pary będzie wygodniejsze, a więc decyzja zależy od Ciebie jedna droższa para czy dwie w sumie tańsze (a umówmy się, że polaryzacja to jednak polaryzacja i przy jeździe samochodem się przydaje).
Moi klienci są bardzo zadowoleni z soczewek Xtracive, jednak jeżeli nie masz wady wzroku to trzeba przemyśleć, czy wydatek będzie wart efektów :)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez joohtz » 9 wrz 2014, o 15:14

Uuu, od 700zł? :shock: W sklepach internetowych ceny wahają się głównie pomiędzy 300-400zł za parę XTRActive z antyrefleksem, ale fakt, że były też np. za 689zł marki Essilor z powłoką Crizal FORTE UV. Czyli te za powiedzmy 350zł to podróbki czy jak to rozumieć? Zaznaczam, że nie zamawiałbym ich przez internet tylko udał się osobiście do jakiegoś optyka. W necie chciałem tylko sprawdzić cenę.

Jeśli jednak miałbym za samą parę soczewek zapłacić co najmniej 700zł to faktycznie mi się to nie opłaca. Wybrałbym raczej zerówki z bardzo delikatnym zaciemnieniem. Nie wiem tylko jaka miałaby być to wartość, aby nie potykać się wieczorami o krawężniki na mieście ;) Jakieś rady w wyborze? Optykowi wartość zaciemnienia podaje się w procentach czy jak to wygląda?
joohtz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 11:53

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez wCzteryOczy » 10 wrz 2014, o 10:23

Nie wiem o jakich firmach rozmawiamy, ja mówię o soczewkach Hoya, na nich głównie pracuję, można pomyśleć np. o JZO, które jest tańsze. Trzeba też pamiętać, że sklepy internetowe rządzą się swoimi prawami i w nich zazwyczaj jest taniej, jednak problem zaczyna się gdy z soczewkami czy oprawą zaczyna się coś dziać. Trzeba pochodzić i popytać optyków o ceny, bo one zawsze się będą różnić w zależności od firmy czy nawet miasta :) Ja jednak jestem za okularami z polaryzacją + ewentualnie okulary żeby zakryć te naczynka
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez niki » 10 wrz 2014, o 11:39

Zmienianie okularów jednych na drugie może być niestety irytujące. Jeżeli zależy ci na delikatnym przyciemnieniu soczewek w pomieszczeniach, to może warto pomyśleć nad tańszą wersją fotochromu ze wstępnym zabarwieniem ok. 8%. One po prostu nie rozjaśniają się zupełnie do końca. Są też sporo tańsze niż Transisions, niestety mają zwykle gorszą powłokę AR.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Nadwrażliwość na światło - Transitions Signature VII?

Postprzez joohtz » 10 wrz 2014, o 17:42

Dzięki za sugestie. Ostatecznie zdecydowałem się na zakup kilku par okularów. Jeżdzę samochodem czy pociągiem, a w tych miejscach fotochromy inne niż XTRActive po prostu nie dałyby rady.

Z ciemnymi okularami przeciwsłonecznymi na silne światło nie było problemu - mam polaroidy z zaciemnieniem soczewek kat. 3 i polaryzacją. Z zerówkami jak można się domyślić również bez komplikacji. Jednak za Twoją sugestią wCzteryOczy w mniej słoneczne dni chciałbym używać lekko przyciemniane okulary przeciwsłoneczne i tutaj zaczynają się schody. Szukałem okularów z kat. 1, ale albo ich nie było, albo też były tylko 1-2 pary i to zupełnie nie w moim guście. Straciłem ochotę do wałęsania się od optyka do optyka i dlatego jestem gotów zamówić je nawet przez internet - w końcu wymiary pasujących mi okularów znam. Czy mógłby mi ktoś doradzić gdzie mógłbym zakupić takie okulary? A może istnieje gdzieś jakaś duża hurtowania, która prowadzi sprzedaż wysyłkową? Byłbym naprawdę wdzięczny za pomoc.
joohtz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 wrz 2014, o 11:53


Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości