Pajączki na szkłach

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Pajączki na szkłach

Postprzez zero » 18 gru 2012, o 19:07

Nie wykluczone, że optyk zacznie się wykręcać od odpowiedzialności i spróbuje całą winę zwalić na użytkownika. /…./ soczewki zostały wymienione, a kto poniósł koszt - w to już nie wnikałam, grunt, że nie ja!

Trudno się dziwić klientowi, ale dlaczego optyk ma ponosić koszty? Jedynym powodem może być to, że wiedząc o tak niskiej wytrzymałości termicznej powłok powinien uprzedzić o tym klienta. Jak? Prosta sprawa – do oprawy z tworzywa sztucznego proponować wyłącznie soczewki mineralne, a plastikowe wyłącznie na odpowiedzialność klienta, uprzedzając go, że prawdopodobnie dojdzie do uszkodzenia powłoki antyrefleksyjnej podczas montażu i modelowania oprawy. Uszkodzenie takie może pojawić się od razu lub po pewnym czasie. W związku z tym, optyk nie udziela gwarancji na powłoki soczewek organicznych montowanych do opraw z tworzywa sztucznego. Wybór i odpowiedzialność (a więc i ewentualne straty) są wówczas po stronie klienta. Klient nie ma również możliwości skorzystania z reklamacji z tytułu niezgodności z umową, ponieważ zgodnie z Art. 7 tzw. ustawy konsumenckiej:
„ Sprzedawca nie odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową, gdy kupujący w chwili zawarcia umowy o tej niezgodności wiedział ….”.
To samo dotyczy usługi dopasowanie oprawy w okularach już użytkowanych. Wiadomo, że co pewien czas trzeba oprawę dopasować ponownie, co wymaga często solidnego rozgrzania oprawki, a tym samym zamontowanych w niej soczewek.
Aby uniknąć kosztów (bywa, że bardzo wysokich), optyk powinien odmówić wykonywania takiej usługi, jeżeli w oprawce zamontowane są soczewki organiczne lub podjąć się jej wykonania wyłącznie na odpowiedzialność klienta.
Jakie to będzie miało znaczenie dla sprzedaży okularów i tym samym dochodów optyka? Nawet nie trzeba się domyślać. Wobec mody na oprawki z tworzyw sztucznych i praktycznie marginalną sprzedaż soczewek mineralnych, sprawa jest pewna. W szybkim tempie firma będzie dążyła do upadłości.
W tej sytuacji optyk musi zapewniać klienta o wysokiej jakości sprzedawanych przez niego soczewek, a w przypadku reklamacji powłok starać się „zwalić” winę na użytkownika. W przeważającej liczbie przypadków (na razie) to się uda, przypadki nieudane wliczy jako stratę w koszty i podwyższy cenę wszystkich okularów i usług o tyle, aby te straty zostały pokryte przez wszystkich klientów. Czy optyk ma inne wyjście? Tak, zlikwidować działalność i spróbować szczęścia w innej branży.
chyba warto uświadomić biednego klienta o zniszczeniu,a nie robić go w konia i jeszcze wmawiać,że to jego wina.

Warto?
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Pajączki na szkłach

Postprzez Leah » 19 gru 2012, o 10:33

Do oprawy z tworzywa tylko soczewki mineralne (tzn., szklane)? W takim razie jak to się montuje? Nie tak, że rozgrzewa się oprawę i wtedy wsadza soczewkę?

Nie zostaje mi nic innego jak iść do swojego optyka i zapytać co da się z tym fantem zrobić :) dziękuję za pomoc. Mam jeszcze tylko jedno pytanie - czy optyk to sam może stwierdzić, czy będzie wysyłał soczewki do producenta? Albo jeżeli zaniosę i powie, że to moja wina to mogę się domagać odesłania do producenta?
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: Pajączki na szkłach

Postprzez visionnata » 28 gru 2012, o 08:35

Hm...ciężko odpowiedzieć na Twoje pytanie,nie jesteśmy w stanie stwierdzić jak zachowa się optyk,u którego dokonałeś zakupu. Moim zdaniem soczewki powinny traffić do producenta,gdyż nie wykluczone,że materiał był wadliwy i wtedy reklamacja zostanie uznana bez dodatkowych komplikacji. Proponuję Ci opisać dokładnie na czym polega problem i poprosić optyka o dołączenie tego pisemka do wysyłanych soczewek,chyba ze optyk weźmie to na siebie i sam załatwi wszystkie formalności!Powodzenia
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Pajączki na szkłach

Postprzez Paź_Królowej » 24 paź 2013, o 15:02

Pierwszy raz słyszę żeby do ramek z plastiku były przypisane szkła mineralne :?
Paź_Królowej
 
Posty: 9
Dołączył(a): 10 paź 2013, o 10:13

Re: Pajączki na szkłach

Postprzez Katarzyna » 14 mar 2014, o 15:07

Ja zawsze mam oprawy plastikowe i szkła też i nigdy problemu nie było
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Pajączki na szkłach

Postprzez Nela » 4 cze 2014, o 14:05

Ja miałam okazję widziec baaardzo zniszczone szkła okularowe, dziwiłam się jak można przez coś takiego patrzeć.
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Poprzednia strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości