Zerówki TAK/NIE????

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez Leah » 26 lut 2013, o 10:41

majbach001 napisał(a):Jeżeli chodzi o jazdę samochodem to niestety w nocy oczy męczą mi się niesamowicie,a światła samochodów jadących z naprzeciwka są tak rażące jakby wszyscy kierowcy jechali na "długich". Jak byłem na wizycie okulistycznej jakiś czas temu to okulista mówił coś o tym,że gdybym w ciągu dnia używał chociaż małych plusów do pracy przy komputerze to wieczorem jadąc samochodem moje oczy będą wypoczęte i nie będzie to dla mnie aż takim dyskomfortem,ale na rozmowie pozostało,a okularów jak nie miałem tak nie mam i nie jestem do końca przekonany,że jego przypuszczenia są słuszne.


A dostałeś jakąś receptę? Czy sam masz sobie te małe plusy dobrać? :lol:
Chociaż w takim przypadku myslę, że właśnie okulary relaksacyjne spełniłyby swoją rolę :)
Leah
 
Posty: 77
Dołączył(a): 16 lis 2012, o 10:45

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez guana21 » 19 kwi 2013, o 13:08

Moja siostra potrzebuje właśnie takich okularów. Była w salonie optycznym, uzyskała ciekawe informacje :).
Antyrefleks jest teraz wszędzie proponowany. Poprawia komfort pracy i co najważniejsze nie odbija światła dzięki czemu nasze oczy się mniej męczą:). Szczególnie jeśli chodzi o pracę na kompie :). Optyk udzielił wielu innych cennych informacji na temat antyrefleksu. Wystarczy się udać do salonu:).
guana21
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 13:36

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez LEMUR » 20 kwi 2013, o 09:00

guana21 napisał(a):Moja siostra potrzebuje właśnie takich okularów. Była w salonie optycznym, uzyskała ciekawe informacje :).
Antyrefleks jest teraz wszędzie proponowany. Poprawia komfort pracy i co najważniejsze nie odbija światła dzięki czemu nasze oczy się mniej męczą:). Szczególnie jeśli chodzi o pracę na kompie :). Optyk udzielił wielu innych cennych informacji na temat antyrefleksu. Wystarczy się udać do salonu:).


Ale trzymasz sie tematu i mowa jest o zerowkach? To bez sensu jest korzystanie z zerowej z AR. Jezeli sa jakiekolwiek moce, poprawia, bo musimy lepiej widziec (korekcja) a AR eliminuje odbicia. A gdzie bedzie wiecej odbic przy oku bez okularow czy z okularami? Wiec po co zerowki z AR? Przy komputerze zmeczenie wynika nie z zerowek i braku powloki AR.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez guana21 » 20 kwi 2013, o 10:29

Nie zwróciłam uwagi na datę i odpisałam na inny post.
Wybacz....
guana21
 
Posty: 15
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 13:36

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez welifera » 25 kwi 2013, o 14:54

Dokładnie zerówki z anty refleksem nic tu nie zdziałają. Wystarczy dać "patrzałkom" co jakiś czas odpocząć od kompa a nie bite kilka godzin siedzieć i się gapić w monitor.
welifera
 
Posty: 55
Dołączył(a): 8 kwi 2013, o 11:00

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez rob14 » 2 wrz 2013, o 16:52

vanessa napisał(a):Hej, jak najbardziej polecamy soczewki anti-fatigue , bardzo dobre rozwiązanie dla osób poniżej 45 roku życia i nie tylko. Są to soczewki jednoogniskowe wspierające wysiłek akomodacyjny dzięki zmianie mocy o +0.6 dioptrii w dolnej części soczewki. Ich głowną zaletą jest fakt że nie tylko korygują wadę wzroku ale także zapobiegają zmęczeniu oczu, co jest zalecane dla osób spędzajacych dużo czasu przed komputerem i nie koniecznie posiadających wadę wzroku czyli takich jak Ty majbach ;)


Witam, powiedz prosze, czy soczewki Anti-Fatigue Essilora maja tak jak w Hoya Nulux Active plynne przejscie z samej gory do max wzmocnienia na samym dole (http://express-optika31.ru/upload/image ... 58bffd.jpg)?
rob14
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 21:41

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez rob14 » 2 wrz 2013, o 17:22

zez_ukryty napisał(a):.. Jeżeli chodzi o komputer to problemy z oczami związane z pracą przed nim biorą się z nadwyrężania AKOMODACJI (czyli długotrwałej pracy z małej odległości). Co powoduje przemęczenie, czerwienienie się oczu. Dużo ma też do powiedzenia powietrze którym są chłodzone komputery i kurz ale to osobny temat. Jedynym sensownym rozwiązaniem do pracy przy kompie są okulary relaksacyjne typu Nulux Active (Hoya) i zaraz ktoś dopisze jakieś francuskie(też się świetnie nadają do jazdy autem). One przez to ze posiadają w dolnej części skromnego "plusika" bądź słabszego "minusika" (w przypadku krótkowidzów) powodują, że oko nie wykorzystuje aż tyle swojego bodźca akomodacyjnego. I dzięki temu nie mamy zmęczonych oczów podczas pracy przy kompie. Jak ktoś nie ma funduszu na takie okulary(relaksacyjne) to czasem wystarczą np same +0,50dptr. ..


Witam, chcialem sie doradzic fachowcow, jaka addycje powinny miec soczewki releksacyjne by uzyskac dodatek +0,5 dpt do pracy przy monitorze stojacym na wprost, ktorego gorna krawedz jest na wysokosci wzroku, czyli dla odleglosci ok.60cm, tak by nie przechylac glowy zbytnio do gory podczas siedzenie przy kompie, by nie przeciazac niepotrzebnie kregoslupa. Jazda samochodem zajmuje ok. 15% czasu spedzanego w pracy przed monitorem (1,5 godz dziennie) z czego polowa to jazda wieczorem z pracy czyli nazwijmy to "po ciemku". Zaznacze, ze do czytania w odleglosci 30cm badanie wykazalo rowniez addycje +0,5 dptr a badanie wykonalem przy w miare wypoczetych oczach.
Z tego, co czytalem, w tych soczewkach addacja przebiega w sposob liniowy od samej gory do dolu soczewki, co widac to na rysunku na stronie (znalazlem jedynie po rosyjsku):
http://express-optika31.ru/upload/image ... 58bffd.jpg) i troche sie pogubilem, jak to powinno wygladac przy doborze soczewek.
rob14
 
Posty: 12
Dołączył(a): 28 sie 2013, o 21:41

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez arendarski » 10 wrz 2013, o 10:48

zerówki to tylko z solidnymi filtrami UV, ewentualnie jakies do pracy przed komputerem, tylko wtedy to ma sens, tak poza tym bedzie to sluzylo tylko jako element mody. Ja korzystam z takich glassini - mają polaryzację i wszystkie filtry uv 400
arendarski
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 14:57

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez LEMUR » 10 wrz 2013, o 11:30

arendarski napisał(a):zerówki to tylko z solidnymi filtrami UV

kazda soczewka plastikowa bez powloki UV chroni w bardzo duzym stopniu przed UV, po co zatem kupowac cos "specjalnie specjalnego"?
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Zerówki TAK/NIE????

Postprzez optyk-mila » 14 wrz 2013, o 09:43

Hej,a co myślicie na temat progresów z mocami -2.0 do dali i add.+2.0 do bliży,czyli zerówki. Mam klientkę,która generalnie chodzi w soczewkach kontaktowych o takich właśnie mocach (-2.0),ale teraz wymyśliła sobie progresy, zarówno kontakty jak i okulary i szczerze mówiąc nie do końca jestem pewna,czy to ma sens i czy takie rozwiązanie zda egzamin. Nie chciałabym wpędzać klientki w koszta, ale z drugiej strony może będzie to dla niej komfortowa opcja?
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

cron