szkła . . . parujące

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: szkła . . . parujące

Postprzez OptykAniaM » 18 paź 2017, o 11:01

Ściereczki Clear-it z Hoya sprawdzają się bardzo dobrze. Z doświadczenia wiem że szkła z AR, czyszczone nimi nie parują. Mogę śmiało polecić!
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: szkła . . . parujące

Postprzez Nela » 18 paź 2017, o 12:46

OptykAniaM napisał(a):Ściereczki Clear-it z Hoya sprawdzają się bardzo dobrze. Z doświadczenia wiem że szkła z AR, czyszczone nimi nie parują. Mogę śmiało polecić!


Potwierdzam- są świetne! Uwielbiam je
Nela
 
Posty: 451
Dołączył(a): 10 sie 2011, o 08:13

Re: szkła . . . parujące

Postprzez 83ANNA » 22 sty 2019, o 11:15

A ja mogę z czystym sumieniem polecić soczewki Hoya z najlepszym AR ,który posiada właśnie te wszystkie potrzebne właściwości oleofobowe,......dodatkowo stosuję też właśnie płyn chemax przeciw parowaniu i chodz nie wiem czy tego potrzebuje jednak i tak go używam.Zawsze mam przynajmniej czyste okulary.A płyn kosztuje tyle co nic. Za szkła też nie zapłaciłam aż tak dużo bo tylko 380zł co w porównaniu z ich jakością znaczy bardzo mało. Cieszę się też,że znalazłam u siebie takiego solidnego optyka,który nie naciągnął mnie ale porządnie wytłumaczył różnicę pomiędzy danymi powłokami AR. http://www.suwalki.optyczny.pl ten link podaję dla osób które właśnie szukają solidnego salonu optycznego,którego ja musiałam szukać na piechotę.
83ANNA
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26 mar 2018, o 07:39

Re: szkła . . . parujące

Postprzez blackgrzywa » 27 lut 2019, o 11:39

Najlepiej sprawdzają się soczewki z powłoką hydrofobową albo oleofobową. Jest to oczywiście dodatkowy koszt przy zakupie okularów, ale naprawdę warto dopłacić do własnej wygody. Polecam przeczytać coś na ten temat. Tutaj fajny artykuł, który mnie przekonał: https://sireneeyewear.com/parujace-szkl ... ofobowych/
blackgrzywa
 
Posty: 7
Dołączył(a): 10 cze 2018, o 23:12

Poprzednia strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron