fotochromy

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 7 maja 2011, o 20:17

Nie szalejmy. Można wymienić jedną pod warunkiem, że na tą samą generację jeżeli mowa tu o Transitionach. Więc jeżeli była 6 generacja to 6 też trzeba zamontować (innych generacji nie ma już w sprzedaży, chyba że jakieś leżaki magazynowe) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: fotochromy

Postprzez Bartosz » 24 paź 2011, o 08:37

Witajcie,

zastanawiam się nad wymianą soczewek na fotochromowe, ale...
ja mam dosyć sporą różnicę między okiem prawym a lewym... czy to nie jest problem?
Tzn nie pytam czy jest taka możliwość, bo zapewne jest, tylko czy to będzie dobrze wyglądało?
czy przyciemnienie/rozjaśnienie będzie takie samo procentowo i w takim samym czasie?
Nie chciałbym wyjść na miasto i okazałoby się że jedna soczewka jest mniej przyciemniona niż druga;/

pozdrawiam
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: fotochromy

Postprzez jamusik » 24 paź 2011, o 12:26

witam
jeżeli soczewki będą miały powlokę fotochromową ( w odróżnieniu od fotochromu w masie ) to nie musisz się martwić o różne zabarwienie nawet przy różnych grubościach soczewek. Czas zabarwienia zależy od jakości fotochromu i ekspozycji promieni UV , ale globalnie obowiązuje zasada im droższe tym szybciej. Pamiętaj jeszcze że czas odbarwienia jest 2 razy dłuższy niż zabarwiania
jamusik
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 paź 2011, o 11:22

Re: fotochromy

Postprzez niki » 24 paź 2011, o 17:40

Myślę że teraz to nie ma obawy o różnice w zabarwieniu bo nowoczesne fotochromy mają napylaną warstwę barwnika. Kiedyś barwnik był wtopiony w masie soczewek i większa grubość powodowała ciemniejszy odcień zabarwienia.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: fotochromy

Postprzez Bartosz » 25 paź 2011, o 08:24

niki napisał(a): Kiedyś barwnik był wtopiony w masie soczewek i większa grubość powodowała ciemniejszy odcień zabarwienia.


więc jednak nie bez powodu były moje wątpliwości...

niki napisał(a):Myślę że teraz to nie ma obawy o różnice w zabarwieniu bo nowoczesne fotochromy mają napylaną warstwę barwnika.

jamusik napisał(a):witam
jeżeli soczewki będą miały powlokę fotochromową ( w odróżnieniu od fotochromu w masie ) to nie musisz się martwić o różne zabarwienie nawet przy różnych grubościach soczewek.


cieszy mnie że wszystko idzie z postępem i nie ma już różnicy w zabarwieniu nawet mimo różnicy grubości, ale jeśli chodzi o ten czas to...
jamusik napisał(a): Czas zabarwienia zależy od jakości fotochromu i ekspozycji promieni UV , ale globalnie obowiązuje zasada im droższe tym szybciej. Pamiętaj jeszcze że czas odbarwienia jest 2 razy dłuższy niż zabarwiania


zasady odnośnie zabarwienia i odbarwienia są dla mnie jasne,ale chcę wiedzieć czy jedna i druga soczewka będzie się zabarwiać i odbarwiać w tym samym czasie??
Przepraszam, dla Was pewnie to wszystko takie banalne, ale ja sie na tym nie znam;/
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: fotochromy

Postprzez Z.Optyk » 25 paź 2011, o 09:48

Drogi Bartoszu. Tak jak mówią moi koledzy jeśli zainwestujesz w dobre soczewki z fotochromem na powierzchni to grubość szkieł i różnica w niej nie powinna mieć wpływu na intensywność zabarwienia soczewki.
Avatar użytkownika
Z.Optyk
 
Posty: 89
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: fotochromy

Postprzez optyczka OLA » 25 paź 2011, o 20:39

Bartoszu podstawową zaletą soczewek Transitions (o nowej technologii) jest brak zależności stopnia zaciemnienia od grubości soczewki.
optyczka OLA
 
Posty: 304
Dołączył(a): 17 sie 2011, o 12:37

Re: fotochromy

Postprzez Ryszard » 26 paź 2011, o 07:52

Dzień dobry.Czy może mi ktoś powiedzić coś więcej na temat soczewek Tran sitions XTRActive. Podobno to najnowsze soczewki fotochromowe, które zaciemniają się także w samochodzie.Jestem ciekawy czy faktycznie tak się dzieje?
Ryszard
 
Posty: 27
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 09:11

Re: fotochromy

Postprzez LEMUR » 26 paź 2011, o 12:13

napisialem duzo w www.optometria.info/transitions-xtractive

dane zaciemnienia w samochodzie zalezne sa od m.in. temperatury, wszystkie dane podane dla +27C w samochodzie!!! kto ma dzisiaj taka temperature w srodku przy kazdym praktycznie samochodzie wyposazonym w klime? Bedzie jakies +18 - 22C a wtedy soczewka jest jasniejsza
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 26 paź 2011, o 21:37

LEMUR napisał(a):napisialem duzo w http://www.optometria.info/transitions-xtractive

dane zaciemnienia w samochodzie zalezne sa od m.in. temperatury, wszystkie dane podane dla +27C w samochodzie!!! kto ma dzisiaj taka temperature w srodku przy kazdym praktycznie samochodzie wyposazonym w klime? Bedzie jakies +18 - 22C a wtedy soczewka jest jasniejsza

W rzeczy samej.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości