fotochromy

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: fotochromy

Postprzez dzika » 14 kwi 2011, o 09:18

To trochę dziwne,że w grę wchodzi tylko stysfakcja.Każdy tak po nie całym miesiącu może wymienić :?: To co ta firma z tymi soczewkami zwróconymi robi :?: Bo jak czytałam to do szkieł progresywnych można się nie przyzwyczaić a tu :?: Pozdro
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 14 kwi 2011, o 09:30

Sytuacja z życia wzięta - kobieta chce wymienić mimo uprzedniego tłumaczenia w jaki sposób to działa - "bo nie sądziła, że one będą takie ciemne i wyglądam jak niewidoma" . Do fotochromu nie ma co się przyzwyczajać. To tylko powłoka, która ciemnieje na słońcu. Progres - co innego. Więc gwarancja adaptacji nie jest równa tej gwarancji satysfakcji.
A co zrobią ze zwróconymi soczewkami - nie wiem, niektóre może da się jeszcze do czegoś wykorzystać a te, które się do niczego nie przydadzą przyozdobią gabinet dyrektora w postaci mozaiki.
95% klientów jest zadowolonych z fotochromu Transitions - po co mieliby robić takie coś(promocję) jak mogliby w ciągu kilku miesięcy pójść z torbami.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: fotochromy

Postprzez Bogusia » 16 kwi 2011, o 11:20

Widzę, że produkt ten jest dość zachwalany przez was, więc mogę spokojnie podjąć temat...okej dzięki za opinie i za wyjaśnienie zasad promocji, rzadko się zdarza że promocje w dzisiejszych czasach opierają się na zadowoleniu klienta...powrócę jak sprawdzę te szkła . a jak na razie mówię dospisania :)
Bogusia
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 17:47

Re: fotochromy

Postprzez Bogusia » 27 kwi 2011, o 11:18

Witam, gdybym lepiej została doinformowana przez mojego optyka to bym mu nie zrobiła rabanu :lol: a tu upss :) przyszłąm z wielką buzią na drugi dzień po spacerze do niego bo mi się ten cały fotochrom wolno ściemniał i wolno stawał się jasny i co okazało się że on musi się nauczyć tej pracy ze słońcem :D inteligentna bestia z tych moich okularów :) bardziej chyba niż ich właścicielka :roll: moja ocena fotochromu w skali od 1 do 10 ---> mega mocne 9, 10 nie dostaje bo samochód to nie jest miejsce dla nich choć tym antyrefleksem nadrabiają :)
Bogusia
 
Posty: 3
Dołączył(a): 13 kwi 2011, o 17:47

Re: fotochromy

Postprzez Jakubo » 28 kwi 2011, o 16:43

Bardzo to ciekawe co piszecie, ale teraz ja mam pytanie optyk u którego byłem coś kręcił, próbował mi odpowiedzieć na nie ale nie do końca go zrozumiałem, mam dość dużą różnicę między okiem prawym a lewym i ponoć będzie widoczna różnica w zabarwieniu szkła czemu? szkło to szkło :/ albo ja jestem głupi albo optykowi naprawdę nie chciało się mnie obsłużyć...ale okej zasięgam jeszcze waszej opinii... więc jak to jest waszym zdaniem?
Jakubo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 16:40

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 28 kwi 2011, o 20:16

Więęęc jeżeli zakupi Pan soczewki Transitions czyli fotochrom powłokowy (Transitions, Acclimates) to różnicy w zabarwieniu nie będzie. Zaś jeżeli zdecyduje się Pan na fotochrom tańszy, z pigmentem barwiącym w masie tworzywa (różne wynalazki typu super tanio, EKO) to różnica będzie (tam gdzie więcej plastiku tudzież szkła tym ciemniej). Jakby optyk się pogubił to w katalogu jest adnotacja przy soczewkach fotochromowych "pigment w masie tworzywa" .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: fotochromy

Postprzez Jakubo » 30 kwi 2011, o 10:52

Okej dzięki , za informacje coś mi wspomniał właśnie o tym Transitions więc jeśli to będzie dobry wybór to inwestuje, przeczytałem też tu na forum kilka opini na temat firmy z jakiej będą te szkła jak widać Essilor ma dość wysoką pozycję a co za tym idzie mam nadzieję że i jakoś o tym samym standardzie,więc mam nadzieję że to będzie to ! jeszcze raz dzięki .
Jakubo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 kwi 2011, o 16:40

Re: fotochromy

Postprzez dzika » 5 maja 2011, o 08:31

To mam pytanko-czy można zatem wymienić jedną soczewkę fotochrom.Mam na uwadze ten lepszy fotochrom :?:
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: fotochromy

Postprzez OPTYKJAGA » 6 maja 2011, o 15:49

Nie poleca się wymiany jednej soczewki,bo może być różnica w stopniu przyciemniania się soczewek.Nowa może na początku wolniej się przyciemniać i będzie to widoczne.Najlepiej wymienić obie soczewki.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: fotochromy

Postprzez dzika » 7 maja 2011, o 10:08

Trochę szkoda,że tych soczewek lepszych nie można wymieniać np.jedną.Są drogie i gdy zniszczy się lub zmiana wady jest tylko w jednym oku,to trzeba ponosić znowu podwójne koszty.Pozdro.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości