fotochromy

Informacje ogólne dotyczące szkieł . Poliwęglan oraz pozostałe rodzaje materiałów. Budowa soczewki. Uszlachetnienia soczewek.

Re: fotochromy

Postprzez monia » 2 lut 2011, o 12:25

Proszę podać mi cenę tak w przybliżeniu żebym wiedziała ile mam sobie przygotować pieniążków?
monia
 
Posty: 31
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 16:48

Re: fotochromy

Postprzez OPTYKJAGA » 2 lut 2011, o 15:51

Fotochrom transitions VI z powłoką np.crizal alize może kosztować od500do600.Także nie jest to mało ale ma bardzo wiele zalet więc warto.Pozdrawiam :)
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: fotochromy

Postprzez A.M. » 9 lut 2011, o 12:35

Rzeczywiście, jeżeli ktoś chce kupić fotochromy to tylko Transitions bo ochrona jest pewna i estetyczny wygląd też jest zapewniony. Tanie wersje fotochromu wyglądają często jak szkła pożółknięte od dymu papierosowego albo są takie jakieś sine :|
A.M.
 
Posty: 109
Dołączył(a): 21 gru 2010, o 13:53

Re: fotochromy

Postprzez otyla » 17 lut 2011, o 10:15

A są może tańsze fotochromy? Dzieciom z tego co wiem bardzo często zmienia się wada wzroku i często muszą zmieniać soczewki ,nawet co trzy miesiące.To jest jednak dość duży wydatek ,proszę o pomoc bo być może jest jakiś tańszy odpowiednik.
otyla
 
Posty: 7
Dołączył(a): 3 lut 2011, o 21:03

Re: fotochromy

Postprzez dzika » 19 lut 2011, o 09:56

HEJ
Z tego co wiem to jest tańszy fotochrom np.acclimates, ale jakość też jest gorsza od tych transitions.Jeśli dziecko ma często zmianę szkieł to może lepiej zainwestować w trochę lepszy antyrefleks.Soczewki z fotochromem zrobić dopierko po ustabilizowaniu się wady u dziecka.Pozdrawiam
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: fotochromy

Postprzez loki813 » 23 lut 2011, o 16:54

Witam.A co to znaczy że jakość jest gorsza ?Czym one tak naprawdę się różnią od tych transitions?Czy może tu chodzi o to przyciemnianie ,że wolniej reagują na światło bo kiedyś coś słyszałam na ten temat.?
loki813
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sty 2011, o 19:18

Re: fotochromy

Postprzez OPTYKJAGA » 24 lut 2011, o 09:48

HEJ LOKI
Fotochrom transitionsVI szybciej zabarwia się i szybko rozjaśnia.Zaletą jest,że w odróżnieniu od tańszego,w pomieszczeniu wogóle nie przeszkadza ponieważ soczewka jest bezbarwna,a dzięki dobremu filtrowi chroni w 100% przed promieniowaniem UVA i UVB.Polecam
Avatar użytkownika
OPTYKJAGA
 
Posty: 26
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:08
Lokalizacja: OLSZTYN

Re: fotochromy

Postprzez Agnes » 10 mar 2011, o 19:41

Odnosnie kosztu to najlepiej zgłosic się osobiscie do optyka z receptą wtedy najlepiej optyk dobierze soczewkę odpowiednią do potrzeb klienta-dokona dokładnych pomiarów oraz dobierze odpowiedni antyrefleks.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: fotochromy

Postprzez Agnes » 23 mar 2011, o 17:36

WITAM-jezeli chodzi o cenę to jest ona zależna od poziomu antyreflexu-od rodzaju soczewki-od konstrukcji soczewki-od tego czy jest astygmatyzm czy jednak nie.Przy zastosowaniu najlepszego poziomu antyrefleksu Crizal Forte i gdy nie mamy astygmatyzmu-cena około 866 zł -jednak dokładną cenę poda optyk ktoremu należy przedstawic receptę i który dokona wszystkie pomiary.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: fotochromy

Postprzez zez_ukryty » 23 mar 2011, o 17:57

Wracając do wcześniejszych wypowiedzi to Acclimates to taki uboższy Transitions (bodajże 4 generacja). Soczewka jeleniogórska magazynowa z AR Acclimates to koszt (u mnie w salonie) ok. 140 zł przy astygmatyzmie. Więc wcale nie jest taka zła. Ew. jeszcze można Solio 2 z Hoya (zabarwienie wstępne takie samo jak w Transitionie VI - 6% i kilkanaście złotych droższe od Acclimatesa). Oczywiście różnica będzie w szybkości zabarwiania i odbarwiania. Jeżeli chodzi o to, to Transitions jest jedyny w swoim rodzaju. W tej chwili nie ma nic lepszego.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Antyrefleks ? Fotochrom ? Jakie szkła ?

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron