Okulary do komputera

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Okulary do komputera

Postprzez KrzysztofNowak » 30 mar 2018, o 10:29

WerSko napisał(a):Przekonałeś mnie
    KrzysztofNowak
:) polecasz jakąś konkretną firmę, bo czytałam o Hoya, Jzo, Essilor, tam gdzie w ofercie mają takie soczewki do pracy z monitorem, będę wdzięczna za podpowiedź.


Ja mam szkła Hoya.
Szczerze mówiąc nie zauważyłem żadnych refleksów przy jeździe samochodem.
Jeżeli chodzi o sprzęt z funkcją przeciw niebieskiemu światłu, to jak włączyłem to w smartfonie to niezbyt spodobał mi się widok i nie przekonało mnie to. Wolę okulary, w nich też białe tło wygląda ciut inaczej ale nie aż tak.
KrzysztofNowak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 14:10

Re: Okulary do komputera

Postprzez WerSko » 5 kwi 2018, o 15:46

Czy prawdą jest ze przy szkołach z tą 'funkcją' redukcji światła niebieskiego też mnie rażą światła Xeon i Led podczas wieczornej jazdy?
WerSko
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:17

Re: Okulary do komputera

Postprzez dino » 7 kwi 2018, o 10:18

To chyba nie te same powłoki do świateł kiedyś był BlueBlocker..
dino
 
Posty: 108
Dołączył(a): 12 mar 2014, o 13:36

Re: Okulary do komputera

Postprzez WerSko » 16 kwi 2018, o 18:27

Tak na "chłopski" rozum to czy przypadkiem nie o to samo chodzi w obu tych soczewkach?? Obie mają blokować/redukowac/minimalizować światło niebieskie.. :? Czy się mylę??
WerSko
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 mar 2018, o 10:17

Re: Okulary do komputera

Postprzez zero » 17 kwi 2018, o 11:20

Pamiętałem, że gdzieś to widziałem i znalazłem. Oto fragment tego co w swoim biuletynie pisał swego czasu jeden z producentów soczewek:
„ Z wielu profesjonalnych publikacji można dowiedzieć się, że mimo, iż monitory wytwarzają różnego rodzaju promieniowanie, to poziom jego emisji, zbadany przez niezależne zespoły badawcze na całym świecie, jest wielokrotnie niższy od wartości przyjętych jako dopuszczalne, jest więc całkowicie bezpieczny dla ludzkiego zdrowia.
W przypadku, gdy potrzebujemy okularów korekcyjnych, należy zadbać o dobrej jakości szkła i odpowiednie oprawki, a warstwa antyrefleksyjna zapewni właściwe, niezakłócone odbiciami widzenie. Dodatkowe filtry UV nie mają więc istotnego znaczenia – 1 rok pracy przy komputerze odpowiada zaledwie 1 godzinie przebywania na słońcu. Jeżeli cieszymy się dobrym wzrokiem nie musimy zaopatrywać się w żadne okulary ochronne.
Zawsze jednak musimy zadbać o właściwe warunki pracy np. odpowiednie oświetlenie, wygodną pozycję w czasie pracy czy właściwe ustawienie monitora. W takich warunkach zdrowie naszych oczu będzie całkowicie bezpieczne.”

Dzisiaj ten sam producent uważa coś zupełnie przeciwnego. Ciekawe, ale podobno tylko krowa nie zmienia zdania.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Okulary do komputera

Postprzez Listek » 16 paź 2018, o 09:13

Czy ktoś już ma takie okulary z powłoką Blue Control? Zastanawiam się nad takimi i będę wdzięczna za opinię :)
Listek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 09:58

Re: Okulary do komputera

Postprzez niki » 10 gru 2018, o 12:36

Ja mam. Dobrze mi się w nich pracuje przy komputerze. Mam zdecydowanie mniej zmęczone oczy. Chodzę w nich na codzień i na nic nie narzekam. Powłoka daje bardzo dobrą przejrzystość. Delikatnie zmieniają odcień bieli ale mi to zupełnie nie przeszkadza.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Okulary do komputera

Postprzez Listek » 11 gru 2018, o 09:45

No to chyba się skuszę:) Może mój optyk ma jakąś fajną promcję na święta.
Listek
 
Posty: 9
Dołączył(a): 15 paź 2018, o 09:58

Re: Okulary do komputera

Postprzez miki789 » 14 gru 2018, o 15:01

Ja będę polecał optyka Oko Design jeśli chodzi o Kraków. Dużo ciekawych oprawek w których się dobrze wygląda, zwłaszcza jeśli chodzi o wzory męskie . U mnie wybór oprawek trwał może 15 minut i już wiedziałem co chcę ;-)
miki789
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 gru 2017, o 09:48

Re: Okulary do komputera

Postprzez Martyna » 19 gru 2018, o 16:04

zdecydowany faxet zawsze wie czego szuka
Martyna
 
Posty: 16
Dołączył(a): 26 cze 2018, o 11:09

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron