okulary dla kierowcy

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zez_ukryty » 15 mar 2011, o 14:43

Panie zawiedziony głowa do góry. Ostatni będą pierwszymi. A jeżeli chodzi o pana okulary do jazdy samochodem to miały one jakieś wartości korekcyjne? Czy miała to być zerówka? Bo sprzedawanie samej zerówki z antyrefleksem do jazdy autem (antyrefleks to powłoka rozjaśniająca, która powoduje, że do oka wpada więcej światła tak jak ma to miejsce w sytuacji gdy nie mamy okularów. Zwykła soczewka okularowa ma odbicia a każde odbicie światła to jego strata w transferze do naszego) to czysta głupota bo to i tak nic nie daje.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez OptykAniaM » 15 mar 2011, o 15:16

A ja myślę że jednak coś ten antyrefleks daje.Jest polecany do jazdy samochodem np ze względu na redukcję podwójnego odbicia światła.W końcu pełni też funkcję ochronną a nie tylko rozjaśniającą, jak twierdzisz zez...
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zez_ukryty » 15 mar 2011, o 15:48

A czy ma to takie znaczenie jeżeli chodzi o rogówkę ludzkiego oka ? Która ma współczynnik załamania wynoszący 1,378 a my przed nią zakładamy jeszcze soczewkę CR-39 z n=1,50 z powłoką AR która transferuje 95% światła? Wtedy robimy jeszcze większą stratę światła docierającego do oka. Może nie jest to przesadnie odczuwalne ale jeżeli optyka okularowa oraz sens powstania antyrefleksu bazuje na tym żeby tych strat światła było jak najmniej. A jeżeli mowa o funkcjach ochronnych, to przed czym ? Przed UV? Ochrona przed UV to raczej kwestia materiału a nie powłoki chyba, że to fotochrom. Soczewka organiczna z n=1,50 bez AR odcina tyle samo UV co organiczna z AR. Bo nie powiesz chyba, że chroni przed "promieniowaniem" z monitora. Szczególnie LCD.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez OptykAniaM » 15 mar 2011, o 17:00

No oczywiście że nie powiem, nie powie ci tego nikt, kto choć trochę orientuje sie w temacie. Ale o ile pamiętam sprawa dotyczyła okularów dla kierowcy a nie do komputera. Ciekawa jestem zatem jaką funkcję twoim zdaniem pełni powłoka antyrefleksyjna na soczewkach?
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zez_ukryty » 15 mar 2011, o 17:58

Napisałem w tym temacie dwie wypowiedzi i w każdej zawarłem odpowiedź na Pani pytanie zadane w ostatnim poście. Sama nazwa antyrefleks już sama dużo mówi. Jeżeli prędkość światła w próżni (i zaokrąglając w powietrzu) wynosi 300000km/s to w soczewce okularowej o n=1,5 ta prędkość światła wynosi 200000km/s powodując dodatkowo odbicie części promienia świetlnego oraz jego załamanie w miejscu zetknięcia go z materiałem o większej gęstości. Położenie powłoki antyrefleksyjnej na tą soczewkę spowoduje zniwelowanie tego odbicia poprzez zjawisko wewnętrznego odbicia (na tej zasadzie działa AR). Dzięki temu przez soczewkę do oka dociera więcej światła. To jest główna funkcja antyrefleksu. Ma pani na pewno w pracy porównanie soczewek z AR i bez AR. Obraz pod soczewką z AR będzie jaśniejszy. A jeżeli chcemy się porozczulać to można jeszcze dopisać, że z ARem soczewki łatwiej się czyści, woda ścieka, kurz się nie przykleja i są tak twarde powierzchniowo jak soczewki mineralne itd bla bla bla. Więc jeżeli chodzi o okulary dla kierowcy to same w sobie "zeróweczki" nic nie dadzą prócz silnej autosugestii osoby użytkującej je, że tak światła jej nie oślepiają. Jeżeli chcemy widzieć lepiej jeżdżąc samochodem np. w nocy to są potrzebne okulary relaksacyjne, wspomagające akomodacje (np. Nulux Active) lub delikatne plusy lub minusy żeby poprawić ostrość a nie samo "zero" z AR . Pozdrawiam miłą panią optyk :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zawiedziony » 18 mar 2011, o 12:15

Widzę,że mój problem poruszył jeszcze kogoś na tym forum i przyznam szczerze,że miło mi z tego powodu,ale czytając Wasze wypowiedzi coraz bardziej jestem kołowaty i przestaje cokolwiek rozumieć. Z Twojej wypowiedzi zez wywnioskowałem,że ten cały antyrefleks daje tyle co "sanki w maju",więc teraz pytanie czemu wszyscy optycy proponują go nam jako potencjalnym klientom i w dodatku trzeba za to płacić tyle kasy-teraz jeszcze bardziej jestem zdołowany bo wniosek z tego taki,że wszyscy jadą na tym samym wózku i skupiają się na tym aby wyciągnąć z nas jak największą kasę. :(
zawiedziony
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 17:13

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez OptykAniaM » 18 mar 2011, o 13:04

No właśnie, nie dziwię się że tak pomyślałeś zawiedziony. Dla mnie najważniejsze jest to , że klienci którzy mają porównanie między okularami bez powłok a tymi z antyrefleksem wracają do mnie zadowoleni i nigdy już nie wezmą innych. Nie zamierzam polemizować na ten temat, bo nie warto. Jeżeli trafisz na dobrego optyka który będzie chciał żebyś do niego wrócił po kolejne okulary to zaproponuje Ci na pewno dobre szkła w przystępnej cenie i obrazowo przedstawi Ci funkcje i zalety powłoki. Pozdrawiam
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zez_ukryty » 18 mar 2011, o 15:12

Mówiąc prościej : Panie zawiedziony jeżeli ma pan wadę wzroku do dali (np. -2.00 dptr) i musi pan ją korygować aby LEPIEJ widzieć to w takiej sytuacji powłoka antyrefleksyjna jak najbardziej będzie SPEŁNIAĆ swoją rolę.

Jednakże jeżeli chce Pan same okulary "ZERÓWECZKI" z antyrefleksem (bo niby lepiej się widzi w nocy i światła tak nie "oślepiają") to w takim razie to akurat jest bezsensowny zakup (dlaczego wytłumaczyłem we wcześniejszych postach).

Już chyba prościej tego opisać nie mogę.

OptykAniaM - bardzo się cieszę, że Twoi klienci są zadowoleni. Ale jak się coś komuś sprzedaje tym bardziej będąc optykiem (z dyplomem czy bez) trzeba wiedzieć jak to na prawdę działa. Żeby jak to napisał pan zawiedziony "sanek w maju" komuś nie sprzedać. Pozdro.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez OptykAniaM » 18 mar 2011, o 16:10

Czy zatem sądzisz że ja lub jakikolwiek inny optyk (z dyplomem czy bez) nie wie wogóle jak działa antyrefleks i dba tylko o to aby sprzedać "sanki w maju"? Uważaj bo mówą że każdy mierzy swoją miarą :) Dlatego napisałam wcześniej
OptykAniaM napisał(a): Jeżeli trafisz na dobrego optyka który będzie chciał żebyś do niego wrócił po kolejne okulary to zaproponuje Ci na pewno dobre szkła w przystępnej cenie i obrazowo przedstawi Ci funkcje i zalety powłoki. Pozdrawiam
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: okulary dla kierowcy

Postprzez zez_ukryty » 18 mar 2011, o 17:28

Do pani optyk. Będę mówił drukowanymi literami : OD SAMEGO POCZĄTKU MÓWIĘ, ŻE ROBIENIE ZERÓWEK DO JAZDY SAMOCHODEM NIC NIE DAJE. TYLKO I WYŁĄCZNIE O TO MI CHODZI. O NIC INNEGO (PAN ZAWIEDZIONY NIE NAPISAŁ CZY MA OKULARY KOREKCYJNE CZY SAMĄ ZERÓWKĘ!). NIE O SENS ZAKŁADANIA POWŁOK ANTYREFLEKSYJNYCH NA SOCZEWKI W OKULARACH KOREKCYJNYCH (Z MOCĄ DIOPTRYJNĄ). HELOŁ !! . NIE BĘDĘ PRZYTACZAŁ WYPOWIEDZI, W KTÓRYCH ZAWARŁEM TE TEZY BO MA TO PANI NAPISANE I MOŻE PRZECZYTAĆ JE PANI SAMA.

A co do zacytowanego przez Panią fragmentu o wiedzy na temat funkcji i zalet powłoki antyrefleksyjnej to musi pani wiedzieć, że bardzo mało optyków lub prawie optyków wie jak działa AR. Co daje i kiedy daje. W tej materii jest gorzej niż z wiedzą, że fotochrom nie zabarwi się w samochodzie. Uważam się za dobrego optyka, dlatego klient nie kupi u mnie ZERÓWKI z AR do prowadzenia samochodu w nocy chyba, że będzie bardzo tego chciał. Jeżeli chodzi zaś o sprzedaż soczewek korekcyjnych z AR - nie pamiętam kiedy sprzedałem soczewkę bez antyrefleksu.

A teraz zapalmy fajkę pokoju . Pozdro :*
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron