ray-ban, proszę o pomoc

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez kanciap » 8 paź 2011, o 18:53

Witam!
Dostałem niedawno od znajomej okulary Ray-Ban, jako że jest dość nadziana, śmiem wierzyć w ich oryginalność.
Problem w tym, że zgodnie ze wskazówkami oryginalnych Ray-Banów w sieci, wszystko się chyba zgadza, jedynie nie mogę znaleźć takiego modelu nigdzie, co jest powodem mojej wątpliwości.
Zwracam się więc do Was, Profesjonaliści, z prośbą o weryfikacje..
lewy zausznik: 3586 58[kwadrat]17-131
prawy zausznik: Ray-Ban U.S.A. CE

Z góry dzięki za pomoc!
kanciap
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 18:48

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez Luxottica » 11 paź 2011, o 13:41

Sprawdziłam w naszym systemie (jesteśmy dystrybutorem Ray-Banów) i faktycznie nie funkcjonuje nic pod takim numerem modelu. Jest kilka opcji:
1) to co widać jako 3586 jest oznaczeniem numerycznym koloru i numer modelu (też 4cyfrowy) mógł się zetrzeć
2) może to być też bardzo stary model z oznaczeniami poprzedniego właściciela marki - B&L, ale model musiałby być kupiony przed 1999 ..
3) jest to podróbka i ku tej odpowiedzi się skłaniam - brak oznaczenia koloru i napis "U.S.A." wprowadzają w błąd, dodatkowo znalazłam jedne Ray-Bany oznaczone tymi numerami: http://www.discountraybanstore.com/ray- ... -1886.html ale są to w 100% podróbki

Dla pewności można wysłać okulary do naszego biura w Krakowie do ekspertyzy, wydamy stosowną opinię :)

Pozdrawiam!

M.Samborska
Specjalista ds. Produktu
Luxottica Poland
Luxottica
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 13:34

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez LEMUR » 11 paź 2011, o 14:20

Luxottica napisał(a):ale są to w 100% podróbki

czy RayBan poczyna jakies kroki odnosnie uwzywania logo (takie samo / podobne) do oryginalu a juz napewno pisownia / wymowa jednoznacznie swiadczy o podrobie. Czy - nie sadze - aby marka / znak handlowy / firmowy nie zostal zastrzezony - a jest co swiadczy (R) w logo.

Zreszta co do "podrobek" to zapewne w Urzedzie Patentowym zastrzezone sa konkretne wymiary, a cokolwiek rozniace sie chociazby o przyslowiowy wlos - nie jest juz "oryginalem"


Albo jeszcze inaczej, spotkac mozna sporo podrobek na PL rynku, co jest robione w tej kwestii aby uchronic przede wszystkim klientow no i marke Ray-Ban przed zakupem podrobki - jezeli ktos bedzie chcial swiadomie - niech ja kupi, gorzej jak ktos placi za podrobke myslac ze zakupuje oryginal
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez kanciap » 11 paź 2011, o 17:40

No nie, właśnie zauważyłem pomyłkę... 3286 zamiast 3586.
Pytanie, czy to cokolwiek zmienia..;)
Tak czy inaczej przepraszam za nieścisłość.
kanciap
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 paź 2011, o 18:48

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez Luxottica » 12 paź 2011, o 15:44

>> LEMUR - Znak towarowy Ray-Bana jest oczywiście chroniony prawem. Luxottica na poziomie lokalnym, czyli w Polsce, podejmuje szereg działań związanych z walką z podróbkami Ray-Bana. Głównym miejscem gdzie tego typu okulary są sprzedawane jest Allegro - od 4 lat współpracujemy z tym portalem w ramach Programu: "Współpraca w Ochronie Praw": http://allegro.pl/RightsProtectionCoope ... pany/?f=20 i regularnie usuwamy nieoryginalne Ray-Bany z tego portalu. W tamtym roku podjęliśmy współpracę także ze swistak.pl.
Oprócz tego współpracujemy z Urzędem Celnym (podejrzane przesyłki okularowe są zatrzymywane i sprawdzane) oraz z policyjnymi Wydziałami do walki z Przestępczością Gospodarczą (w tym roku toczyło się i toczy kilkanaście dochodzeń dot. nieoryginalnych Ray-Banów).

>> kanciap - niestety numer 3286 tez nie funkcjonuje w naszym systemie.. sytuacja wygląda podobnie jak w przypadku tego poprzedniego numeru, i też znalazłam w internecie podróbki oznaczone tym numerem: http://www.sunglassesnz.net/ray-ban/ray ... asses-3286
Bez zobaczenia okularów "na żywo" nie jestem w stanie dokładnie określić czy są to oryginały czy nie

Pozdrawiam
Luxottica
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 paź 2011, o 13:34

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez LEMUR » 12 paź 2011, o 19:24

Luxottica napisał(a):>> LEMUR - Znak towarowy Ray-Bana jest oczywiście chroniony prawem. Luxottica na poziomie lokalnym, czyli w Polsce, podejmuje szereg działań związanych z walką z podróbkami Ray-Bana. Głównym miejscem gdzie tego typu okulary są sprzedawane jest Allegro - od 4 lat współpracujemy z tym portalem w ramach Programu: "Współpraca w Ochronie Praw": http://allegro.pl/RightsProtectionCoope ... pany/?f=20 i regularnie usuwamy nieoryginalne Ray-Bany z tego portalu. W tamtym roku podjęliśmy współpracę także ze swistak.pl.
Oprócz tego współpracujemy z Urzędem Celnym (podejrzane przesyłki okularowe są zatrzymywane i sprawdzane) oraz z policyjnymi Wydziałami do walki z Przestępczością Gospodarczą (w tym roku toczyło się i toczy kilkanaście dochodzeń dot. nieoryginalnych Ray-Banów).


dziekuje serdecznie za odpowiedz!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez Sklep_Optyczny » 25 paź 2011, o 17:13

Zawsze warto zwracać uwagę na pozytywne komentarze,im jest ich więcej tym oczywiście lepiej. To samo w przypadku zakupów w sklepach internetowych liczba pozytywnych opinii to ważna sprawa.
Sklep_Optyczny
 
Posty: 137
Dołączył(a): 22 lip 2011, o 07:31

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez LEMUR » 25 paź 2011, o 19:17

Sklep_Optyczny napisał(a):Zawsze warto zwracać uwagę na pozytywne komentarze,im jest ich więcej tym oczywiście lepiej. To samo w przypadku zakupów w sklepach internetowych liczba pozytywnych opinii to ważna sprawa.


Nie do konca sie zgodze, tutaj mowa o oryginalnosci produktu. Klienci do konca czasem nie wiedza ze kupili podrobke... czasami maja podobne certyfikaty, futeraly i wygladaja baaardzo podobnie. Dopiero jakas awaria, uszkodzenie kiedy trzeba zamowic jakas czesc okazuje sie, ze kupili podrobke, a komentarz juz poszedl ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez dzika » 26 paź 2011, o 08:26

Z tą orginalnością,to bywa różnie.Znajomy kupił oprawę tytanową i z dobrej firmy,Leciutke i wygodne ale po ok trzech miesiącach odpadł mu nosek.Wydaje mi się,że nie powinien skoro markowe. :)
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: ray-ban, proszę o pomoc

Postprzez LEMUR » 26 paź 2011, o 12:19

dzika napisał(a):Z tą orginalnością,to bywa różnie.Znajomy kupił oprawę tytanową i z dobrej firmy,Leciutke i wygodne ale po ok trzech miesiącach odpadł mu nosek.Wydaje mi się,że nie powinien skoro markowe. :)


Ale to ze produkt jest oryginalny w rozumieniu raczej markowy... nie jest jednoznaczne z mozliwymi uszkodzeniami.
Jezeli byl feler fabryczny - to bez zadnego szemrania wymiana
Jezeli z jakiegos powodu uszkodzilo sie klientowi - to co za problem udac sie i wymienic, zareklamowac. Rozne rzeczy sie zdarzaja i nalezy do tego podejsc bardziej racjonalnie niz emocjonalnie ;)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości