Okulary do oglądania filmów w 3D

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez kinomaniak » 17 wrz 2011, o 11:16

Hej,witam serdecznie! Mam taki nietypowy problem również dotyczący okularów tyle,że nie korekcyjnych,a takich które służą do oglądania w kinie filmów w 3D. Moją pasją są filmy i przyznam szczerze,że bywam w kinie nawet 4 razy w tygodniu,ale w ostatnim czasie pojawił się u mnie problem podczas oglądania filmów w trójwymiarze. W momencie gdy zakładam okulary do tego przeznaczone zaczynają niesamowicie boleć mnie oczy,odczuwam uciążliwe pieczenie i często jest tak,że jestem zmuszony przerwać seans lub zwyczajnie zdjąć okulary aby moje oczy odpoczęły,ale wtedy wiadomo nie jestem w stanie zobaczyć co jest na ekranie,nie wspomnę o czytaniu napisów,ubolewam nad tym strasznie i chciałbym znaleźć odpowiedź na nurtujące mnie pytanie,co może być tego przyczyną?
Pozdrawiam kinoamaniak.
kinomaniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 10:59

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez LEMUR » 17 wrz 2011, o 11:25

pomoc na odpowiedz moze przyniesc wizyta u okulisty a pozniej wizyta u optometrysty - a poprzez forum to mozna sie domyslac bardziej lub mniej slusznie.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez MARK » 19 wrz 2011, o 14:23

Może powodem być bardziej ostrzjsze kolory i obrazy.Znajomy też miał podobny problem,a okulista nic nie stwierdził.Jedynie to że ma wrażliwe oczy niż inni i tak reagują.
MARK
 
Posty: 294
Dołączył(a): 15 mar 2011, o 09:15

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez kinomaniak » 19 wrz 2011, o 14:58

Szczerze mówiąc myślałem,że może problem tkwi w jakości tych okularów,nie mam pojęcia z czego są zrobione te soczewki okularowe,może nie są najlepsze gatunkowo i dlatego moje oczy tak reagują. Co do wizyty u okulisty,robiłem badanie ok miesiąc temu i wszystko było w porządku więc chyba nie to jest przyczyną.
kinomaniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 10:59

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez zez_ukryty » 19 wrz 2011, o 15:04

U niektórych ludzi te okulary powodują ból oczu. Co jest tego przyczyną nie wiem, może to przez filtr polaryzacyjny w nich zawarty. Zresztą mało wygodne są te okulary. To też może powodować duży dyskomfort.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez Sylwunia » 19 wrz 2011, o 15:11

Hej. Właśnie to jest ciekawe...moja koleżanka ma na przykład podobny problem, z tym, że u niej to aż mdłości i ból głowy powodują te okulary. Ja też nie przepadam, bo tak jak Zez napisał te okulary są strasznie niewygodne-albo uciskają albo są za luźne i spadają-tragedia. Zamiast na filmie cały czas skupiam się na tym, że coś mi przeszkadza...
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez kinomaniak » 20 wrz 2011, o 13:05

Po wypowiedzi Sylwuni,cieszę się że mi dokucza tylko ból i pieczenie oczu,bo gdyby w grę wchodziły mdłości to wtedy musiałbym zrezygnować po części ze swojej pasji i ograniczyć się do oglądania filmów w normalnym wydaniu. A swoją drogą Sylwunia,to może koleżanka z zupełnie innych powodów miała takie dolegliwości,nie chciałbym wnikać ale trochę żyję na tym świecie i wiem,że nie koniecznie musi to być również spowodowane'' grypą żołądkową". A wracając do tematu to muszę znaleźć jakieś rozwiązanie swojego problemu bo w przeciwnym razie nie pozostaje mi nic innego jak po prostu oglądać filmy i męczyć się przy tym tak jak do tej pory!
kinomaniak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 wrz 2011, o 10:59

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez niezapominajka » 20 wrz 2011, o 23:23

hej kinomaniaku!!!
Ja też miałam taki problem i widzę ze nie jestem w tym odosobniona... Ja znalazłam proste rozwiązanie-soczewki kontaktowe.. Jak wybieram się na jakiś seansik zwłaszcza w 3D zakładam "swoje sztuczne oczy" :lol: Po prostu wtedy oczy mi się tak nie męczą co nie powoduje ich znacznego pieczenia i jakiś zawrotów.. w soczewkach nie muszę dodatkowo nadwyrężać wzroku, aby jeszcze dodatkowo "widzieć kształty" nie dość że te okulary są mało komfortowe to bez żadnej korekcji muszę wysilać oczy do ogólnego "widzenia' a tak dyskomfortu do końca się nie pozbędę, ale jest znośnie ;) i mogę cieszyć się filmem :D
Avatar użytkownika
niezapominajka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 22:54

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez Sylwunia » 21 wrz 2011, o 16:25

Hej Niezapominajaka:) Ale... jak to?? Jakie te soczewki kontaktowe zakładasz? Moja koleżanka nie ma żadnej wady wzroku więc jakie soczewki ma założyć?? I co? Jak założy te soczewki i te okulary do 3D to będzie lepiej??
Sylwunia
 
Posty: 37
Dołączył(a): 31 mar 2011, o 13:50

Re: Okulary do oglądania filmów w 3D

Postprzez niezapominajka » 22 wrz 2011, o 09:14

OOo Sylwunia to jest problem, bo jeśli twoja koleżanka nie ma wady to niestety ale żadne soczewki nie pomogą :( moja rada tyczy się osób "z drugimi oczkami" mh...ciekawe że spotyka to tyle osób i że strony producentów tych okularów nie ma żadnych chęci ulepszenia swojego produktu. Pamiętam jak kiedyś specjalnie ja i zwerbowanych przeze mnie kilka osób, które miało ten sam problem napisaliśmy na forum o wadach tych okularów. To nie było forum założone przez tegoż producenta, ale sporo osób się wypowiadało i mieliśmy cichą nadzieję, że to trochę poruszy, ale niestety nici....trzeba próbować na wszystkie sposoby i nie poddawać się, a nuż coś się uda wskórać. Na razie Sylwuniu nie mam odpowiedzi na twoje pytanie, ale życzę wszystkim niezadowolonym wytrwałości i cierpliwości przy oglądaniu filmów ;)
Avatar użytkownika
niezapominajka
 
Posty: 6
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 22:54

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości