okulary ajurwedyjskie

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

okulary ajurwedyjskie

Postprzez Optymista » 26 maja 2011, o 14:35

Witajcie, czy ktoś słyszał o okularach ajurwedyjskich i ich mocy leczniczej? Znane są od tysięcy lat i podobno dzięki ich stosowaniu można zmniejszyć sobie wadę nawet do 5 dioptrii. Miał ktoś z nimi do czynienia? pomogły? jakieś obiektywne opinie na ich temat? i gdzie można kupić takie profesjonalne?
Optymista
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:36

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez zez_ukryty » 26 maja 2011, o 15:24

Widziałem, naprawiałem, czytałem o nich ale nigdy nie stosowałem. Otwory w nich są wykonywane w jakiś odpowiedni sposób. Chciałem tego kiedyś spróbować ale w końcu się rozmyśliłem. Generalnie rzecz biorąc drogie nie są (są sprzedawane jako sprzęt rehabilitacyjny 200-250zł firma Jaganath). Trzeba tylko używać ich przynajmniej godzinę dziennie. Ale czy przynoszą stałe efekty tego nie wiem. Podobno tak. I ludzie są z nich bardzo zadowoleni.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez Optymista » 31 maja 2011, o 14:52

Znalazłem stronę firmy Jaganath, wszystko jasno i przejrzyście opisane, rewelacja. W opisie "zalecenia i uwagi" znalazłem takie zdanie
Stosowanie tych okularów w przypadku afakii i krótkowzroczności wysokiej jest nieskuteczne.

ja noszę okulary -6.0 i -5.0 + astygmatyzm -1.0. Czy moja krótkowzroczność jest już wysoka?
Optymista
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:36

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez zez_ukryty » 31 maja 2011, o 15:34

Powiedzmy, że liznął Pan dolny zakres krótkowzroczności wysokiej (krótkowzroczność wysoka od -6.00dptr) Tu jeszcze wchodzi w rachubę astygmatyzm. Na stronie nie znalazłem wzmianki o skuteczności tych okularów przy astygmatyzmie. Należałoby się jeszcze trochę na ten temat wywiedzieć. Ale myślę, że można uznać go jako krótkowzroczność.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez niki » 1 cze 2011, o 12:55

A czy takie kupione na allegro okulary ajurwedyjskie mają takie samo działanie? Czy tylko podobnie do nich wyglądają?
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez zez_ukryty » 2 cze 2011, o 09:37

Działają może i tak samo ale jak z ich jakością. I czy są też wyprodukowane w jakiś standardach (droższe są uznane za sprzęt rehabilitacyjny). Nie odpowiem Pani dobrze na to pytanie gdyż jestem wrogiem kupowania takich rzeczy na alledrogo. Ale myślę, że są do zaakceptowania. Tylko nie te z całymi soczewkami z otworkami.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez OptykAniaM » 2 cze 2011, o 12:04

Skutecznośc działania takich okularów ma tyle samo zwolenników co przeciwników. Ale jeżeli ktoś chciałby spróbować to na pewno lepiej kupić takie, które posiadają certyfikat jakości i sprzedawane są jako sprzęt rehabilitacyjny. Wtedy przynajmniej nam nie zaszkodzą.
OptykAniaM
 
Posty: 136
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 11:18
Lokalizacja: Olsztyn

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez Optymista » 2 cze 2011, o 15:37

podam adres tej strony na której zainteresowani znajdą profesjonalne okulary i szczegółowe informacje na ich temat:
http://www.jaganath.com.pl/
Serdecznie polecam. Ja na pewno je zakupie. Jeżeli istnieje choć cień szansy to czemu z niej nie skorzystać?
Optymista
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 maja 2011, o 11:36

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez niki » 3 cze 2011, o 13:58

Pewnie, można spróbować tylko że ludzie używający tych okularów potwierdzają ich działanie tylko kiedy ma się je na oczach, po zdjęciu efekt mija. To jest niezbyt pocieszające, bo nie znalazłam opinii, poza tymi promującymi, które potwierdziłyby efekt zmniejszenia wady na stałe. A chodzić po ulicy w takich okularkach nie za bardzo bym chciała :?
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: okulary ajurwedyjskie

Postprzez pola » 4 cze 2011, o 10:14

A może ktoś posiada i używa takie okulary, jestem bardzo ciekawa czy to prawda że mając wadę ok -3.0 można chodzić w nich i wszystko ostro widzieć?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron