Okulary p/słoneczne

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez dzika » 20 lip 2011, o 10:12

Płaci się tylko za soczewkę barwioną a nie za dopasowanie koloru.Tylko wyrobienie okularów przesunie się w czasie gdyż trzeba oprawę przesłać.Pozdrawiam
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez optyk.F » 20 lip 2011, o 10:49

Owszem istnieje taka usługa (barwienie na życzenie klienta).Stare soczewki klienta wysyłane są do firmy jako wzornik i oni wykonują barwienie takie same, przeważnie odcień jest identyczny. Taka usługa kosztuje tak jak zwykłe barwienie soczewek,nic się nie dopłaca .
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez kiciuś mruczuś » 21 lip 2011, o 08:14

Hmmmm.... widzę, że jednak nie jest tak żle i da się wszystko zrobić i to bez dodatkowych kosztów, cieszy mnie to bardzo!
Proszę mi jeszcze powiedzieć czy są jakieś ograniczenia co do materiału jeśli chodzi o barwienie?
kiciuś mruczuś
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 09:13

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez optyk.F » 21 lip 2011, o 08:56

Witam W barwieniach występują ograniczenia ,nie barwi się soczewek poliwęglanowych i wysokoindeksowych. Wszystkie barwienia wykonywane są na soczewkach recepturowych plastikowych.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 21 lip 2011, o 09:16

optyk.F napisał(a):Witam W barwieniach występują ograniczenia ,nie barwi się soczewek poliwęglanowych i wysokoindeksowych. Wszystkie barwienia wykonywane są na soczewkach recepturowych plastikowych.

Się nie zgodzę się. Policarbonu się nie barwi, ale wysokie indeksy i trivex owszem :) . Tak samo można barwić szklane soczewki tylko w nich refleksy szczególnie od wewnętrznej są nasilone. Lusterko się robi.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez LEMUR » 21 lip 2011, o 14:04

zez_ukryty napisał(a):
optyk.F napisał(a):Witam W barwieniach występują ograniczenia ,nie barwi się soczewek poliwęglanowych i wysokoindeksowych. Wszystkie barwienia wykonywane są na soczewkach recepturowych plastikowych.

Się nie zgodzę się. Policarbonu się nie barwi, ale wysokie indeksy i trivex owszem :) . Tak samo można barwić szklane soczewki tylko w nich refleksy szczególnie od wewnętrznej są nasilone. Lusterko się robi.


Dokladnie. Mozliwe jest barwienie niektorych srednio-/wysokoindeksowych soczewek, a trivex napewno podlega barwieniu.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez pola » 21 lip 2011, o 15:39

Z tego co się orientowałam to nie da się zamówić najcieńszych szkieł plastikowych - indeks 1.74 z barwieniem, więc jak to jest naprawdę?
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 21 lip 2011, o 15:42

pola napisał(a):Z tego co się orientowałam to nie da się zamówić najcieńszych szkieł plastikowych - indeks 1.74 z barwieniem, więc jak to jest naprawdę?

1,74 nie da. Ale 1,67 już tak. A to soczewka wysokoindeksowa.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez Wenus » 21 lip 2011, o 16:18

hmm... a mi się jednak wydaję że barwienie można i na 1.74 zrobić, wiem bo ostatnio zamawiałam takie soczewki z firmy Essilor z tym że nie było to barwienie na życzenie klienta a zwykłe fizjologiczne jednokolorowe kat.3. Zawsze jednak kontaktuję się z Biurem Obsługi Klienta i tam mnie dokładnie informują co z czy się je, kiedy nie do końca jestem przekonana. Pzdr. "koniec języka za przewodnika" 8-)
Wenus
 
Posty: 15
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 14:01

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez optyk.F » 22 lip 2011, o 08:12

Faktycznie można już barwić soczewki wysokoindeksowe i poliwęglanowe .Jedynie na poliwęglanach jedna firma nie wykona zabarwienia w 95%.Pozdrawiam
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości