Okulary p/słoneczne

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez łobuziak » 9 cze 2011, o 07:37

witam
no dobra wiem ze okulary przeciwsłoneczne z pewnych miejsc posiadają odpowiednie filtry przed UVA I UVB,a jak jest z antyrefleksem? mają czy niekoniecznie?
łobuziak
 
Posty: 166
Dołączył(a): 9 cze 2011, o 07:32

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez dzika » 9 cze 2011, o 08:06

Można teraz spotkać stoiska z okularami p/słonecznymi na ulicach.Ładne,niby firmowe i posiadają atrakcyjną cenę.Mam pytanie jak każdy laik może sprawdzić bez urządzenia czy rzeczywiście są filtry takie jak na ulotce.
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez mogli_z_dżungli » 14 cze 2011, o 13:37

Hej!! Chciałem się zapytać specjalistów jakie wg nich są najlepsze firmy okularów przeciwsłonecznych i nie koniecznie chodzi mi o Ray-bany tylko o prawdziwe soczewki które będą miały filtry i zabezpieczały oczy. Pod supermarketem kiedyś zaczepił mnie jakieś facet. Chodził własnie z przeciwsłonecznymi. Zademonstrował mi dość dziwne zjawisko. Kazał mi najpierw spojrzeć na słońce i na karteczkę w moich okularach a potem dał mi swoje i kazał powtórzyć czynność. Różnica była taka że przez jego mogłem bez problemu patrzeć w słońce a na kartce widziałem zajączka, gdzie w moich obu zjawisk nie było. Bardzo proszę o propozycje i wytłumaczenie polskim językiem co mają takie okulary, jakie filtry, przed czym chronią i czemu są dobre.

Pozdrawiam Mogli
mogli_z_dżungli
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 13:25

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 14 cze 2011, o 13:59

To były przeciwsłoneczne z filtrem polaryzacyjnym. W każdym optyku Pan takie dostanie.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez kamil » 15 cze 2011, o 08:22

łobuziak napisał(a):...no dobra wiem ze okulary przeciwsłoneczne z pewnych miejsc posiadają odpowiednie filtry przed UVA I UVB,a jak jest z antyrefleksem? mają czy niekoniecznie?


Też jestem ciekawy bo tyle sie mówi o tym antyrefleksie że daje dużo dobrego,więc proszę o odpowiedz.
kamil
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 cze 2011, o 08:18

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 15 cze 2011, o 09:15

Gotowe okulary przeciwsłoneczne rzadko mają antyrefleks na soczewkach. Na ciemnych soczewkach okularowych odblaski powierzchniowe, które ma niwelować antyrefleks nie są aż tak bardzo odczuwalne jak przy soczewkach bezbarwnych. Jednakże jeżeli robimy okulary przeciwsłoneczne na zamówienie wtedy możemy się pokusić o jego zamontowanie.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez mogli_z_dżungli » 15 cze 2011, o 09:52

Po pierwsze wstawienie antyrefleksu do przeciwsłonecznych to zapewne kosmiczna cena. Wg mnie takie operacje są trochę bez sensu jeżeli chodzi o przeciwsłoneczne, dobre firmowo i uposażone tego typu okulary chyba odpowiednio zabezpieczają oko to po co jeszcze kombinować z antyrefleksem?? Takie moje zdanie. Właśnie czy jest ktoś mi w stanie w końcu zaproponować jakiegoś dobrego producenta okularów przeciwsłonecznych czy nie??

pozdrawiam
mogli_z_dżungli
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 13:25

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 15 cze 2011, o 10:11

mogli_z_dżungli napisał(a):Po pierwsze wstawienie antyrefleksu do przeciwsłonecznych to zapewne kosmiczna cena. Wg mnie takie operacje są trochę bez sensu jeżeli chodzi o przeciwsłoneczne, dobre firmowo i uposażone tego typu okulary chyba odpowiednio zabezpieczają oko to po co jeszcze kombinować z antyrefleksem?? Takie moje zdanie. Właśnie czy jest ktoś mi w stanie w końcu zaproponować jakiegoś dobrego producenta okularów przeciwsłonecznych czy nie??

pozdrawiam



Czy kosmiczna cena to bym się nie zgodził z Panem ;) . Antyrefleks ma trochę inne funkcje niż ochronna. Jednakże rozumiem i Pan rozumie, że jeżeli wg Pana jest to bez sensu to może komuś innemu się przydać i podobać. I ktoś rozumie, że Panu wcale podobać się nie musi. A co do producentów to może być Via Roma, Solano, Leonardo nawet, Liw Lewant. z droższych Nordik, Rodenstock, Maui Jim, Mexx. Pewnie ktoś jeszcze co nieco dopisze.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez pola » 15 cze 2011, o 11:18

Ja mogę polecić okulary Geos, mam już drugą parę i są ok. Zauszniki na flexie, soczewki z polaryzacją i cenowo nieźle.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez mogli_z_dżungli » 16 cze 2011, o 12:57

[/quote]rozumiem i Pan rozumie, że jeżeli wg Pana jest to bez sensu to może komuś innemu się przydać i podobać. I ktoś rozumie, że Panu wcale podobać się nie musi. A co do producentów to może być Via Roma, Solano, Leonardo nawet, Liw Lewant. z droższych Nordik, Rodenstock, Maui Jim, Mexx. Pewnie ktoś jeszcze co nieco dopisze.[/quote]

No ja też słyszałem o geosach. W czym może sie antyrefleks podobać?? Moi znajomi chwalą sobie jeszcze beluttti no ale tutaj nikt nie wymienił wiec nie wiem. Będę musiał zrobić rozeznanie. Czy te wszystkie firmy jakie zostały wypisane można dostać z zwykłym optyku czy gdzie ja ma tego szukać?? i co to jest filtr 400??
mogli_z_dżungli
 
Posty: 5
Dołączył(a): 14 cze 2011, o 13:25

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron