Okulary p/słoneczne

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zero » 13 kwi 2018, o 10:49

U najlepszego z najlepszych działa najlepsza z najlepszych kontrola jakości wyrobu. Odwarstwianie powłok, czy odbarwienia lub zmiana barwy, mikropęknięcia na powierzchni, itp. to wady których kontrola nie wyłapie, bo to rzeczy występujące po jakimś czasie użytkowania. Takie mogą występować z powodu błędu w materiale, nie zachowanych reżimów technologicznych podczas barwienia czy nakładania powłok, a i niewłaściwego użytkowania okularów. I to może zdarzyć się najlepszemu. A tu co było powodem problemów natychmiast po zakupie? Soczewki o mocy zero, więc: może moc nie ta, albo jednorodność optyczna niezachowana, czy różne grubości, nierówna powierzchnia, czy wywoływane efekty pryzmatyczne, wynikające z tego, że soczewka nie jest wykonywana w technologii takiej jak soczewki korekcyjne? Takie rzeczy kontrola jakości natychmiast wychwyci przed wprowadzeniem wyrobu do sprzedaży. W związku z tym albo kontrola była, ale byle jaka, albo jej w ogóle nie było. I tak i siak, dla mnie firma wątpliwa.
zero
 
Posty: 259
Dołączył(a): 12 sty 2012, o 15:06

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez Majeczka18 » 21 gru 2018, o 15:53

A ja muszę wam powiedzieć ,że okulary przeciwsłoneczne zawsze kupuję u mojego optyka http://www.suwalki.optyczny.pl firmy Ray-Ban i nigdy nie miałam z nimi problemu.Teraz takie zafundowałam mojemu tacie na prezent na gwiazdkę tym bardziej,że są również wyprzedaże.I myślę,że będzie tak samo zadowolony jak ja.
Majeczka18
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 gru 2018, o 13:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zielona » 21 gru 2018, o 16:47

zero napisał(a):oczewki o mocy zero, więc: może moc nie ta, albo jednorodność optyczna niezachowana, czy różne grubości, nierówna powierzchnia, czy wywoływane efekty pryzmatyczne, wynikające z tego, że soczewka nie jest wykonywana w technologii takiej jak soczewki korekcyjne?


To znaczy, że w soczewce korekcyjnej efekty pryzmatyczne nie są wywoływane?
zielona
 
Posty: 27
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 12:39

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez Nikolka19 » 31 maja 2019, o 13:45

Hejka moje pytanie może wydać się śmieszne ale chciałabym się dowiedzieć czy można zrobic okulary przeciwsłoneczne z korekcja wzroku ale....z polaryzacją i filtrem uv 400 razem tak,jak są zrobione okulary przeciwsłoneczne bez korekcji.Dziekuję za wszelka pomoc.
Nikolka19
 
Posty: 4
Dołączył(a): 14 maja 2019, o 10:12

Poprzednia strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości