Okulary p/słoneczne

Informacje ogólne np. porady w doborze odpowiedniej oprawy, aktualne trendy, porady stylistów.

Okulary p/słoneczne

Postprzez jagusia » 24 mar 2011, o 12:36

Hej Wam wszystkim! Mam mały dylemacik,w związku z tym,że ma się ku wiośnie i coraz częściej na naszym niebie pojawia się słoneczko,postanowiłam nabyć nowe okulary p/słoneczne.Nie mam żadnej wady wzroku dlatego dotychczas tego typu okulary nabywałam na bazarach bądź w sklepach sportowych,jednak w tym roku postanowiłam zaszaleć i kupić sobie okulary z prawdziwego zdarzenia,takie z zakładu optycznego.Idąc za celem odwiedziłam kilka salonów i teraz jestem w lekkim szoku,ponieważ ceny niestety są bardzo wysokie :( Ale mój problem nie tkwi do końca w cenie tylko w jakości tych okularów,każdy sprzedawca zapewnia mnie,że mają one polaryzację i wszystkie ochronne filtry tylko teraz pytanie jak mam się upewnić,że tak faktycznie tak jest.
jagusia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 09:12

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 24 mar 2011, o 12:45

Masz w tym dziale temat "dylemat w sprawie przeciwsłonecznych" . Niech Pani poczyta i dowie się wielu ciekawych rzeczy.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez jagusia » 29 mar 2011, o 10:50

Hello zez dzięki za info-bez Twojej pomocy na pewno bym sobie nie poradziła.Wiesz ja w przeciwieństwie do Ciebie nie latam po całym forum i nie czepiam się wszystkich wątków,tylko chciałam wiedzieć jeden konkret,ale widzę,że Ty jesteś w temacie ze wszystkim i czuwasz aby nikt na darmo się nie wypowiadał. Już poczytałam sobie o okularach p/słonecznych i za niedługo dokonam zakupu ;)
jagusia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 mar 2011, o 09:12

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 29 mar 2011, o 11:51

Może moja poprzednia odpowiedź zabrzmiała gburowato ale teraz odpowiem - niech się Pani dobrze noszą :) .
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez Agnes » 12 maja 2011, o 08:02

Witam-Sprawdzić filtry UV w okularach można za pomoca urządzenia o nazwie DIOPTROMIERZ Z MIERNIKIEM UV-jednak nie każdy salon optyczny takie urządzenie posiada.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez marlena » 16 maja 2011, o 09:14

Witam-Zastanawiam się nad kupnem okularów przeciwsłonecznych korekcyjnych.Słyszałam że jet 5 kategorii filtru przyciemniającego soczewkę i zastanawiam się jaki procent zabarwienia wybrać?
marlena
 
Posty: 5
Dołączył(a): 12 kwi 2011, o 09:04

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez pola » 16 maja 2011, o 14:59

Z tego co mi wiadomo to każda firma produkująca szkła ma swoją gamę barwień i najczęściej jest to oznaczone w procentach jaki jest stopień zabarwienia.
pola
 
Posty: 223
Dołączył(a): 21 kwi 2011, o 10:59

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez zez_ukryty » 16 maja 2011, o 23:23

Gama barwień swoją drogą a oznaczenia filtrów są takie same -0, 1, 2, 3, 4 . "0" - 0-19% i jakoś dalej to tam leci , na pamięć nie znam ;) . 0 jako jedyne są dopuszczone do jazdy nocą. Barwienia z zakresu 85% w górę lubią po troszku już przekłamywać kolory, szczególnie jeżeli chodzi o odcienie szarego ;) . Powyżej 93% czy tam 95% bodajże są już nie poduszczone do jazdy samochodem. Ale w gotowych okularach rzadko się takie spotyka. A co dioptromierza z miernikiem UV - posiadam taki, przydatna rzecz.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez Agnes » 17 maja 2011, o 14:31

Witam-Proponuje Pani -filtr kategori 2-o procencie zabarwienia 57-82% czyli średnie zabarwienie-na słoneczne dni.Pozdrawiam
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Okulary p/słoneczne

Postprzez Justin » 17 maja 2011, o 17:07

Witam

Propozycji może być bardzo wiele, barwienia całych soczewek wg wybranego procentu, barwienia gradalne tj stopniowe rozjaśnianie soczewek w kierunku dolnej jej części, tutaj również można sobie wybrać kolory i stopień zabarwienia.
W przypadku okularów przeciwsłonecznych proszę pytać o soczewki z polaryzacją, są o niebo lepsze :)
Proponuję odwiedzić jakiegoś pobliskiego optyka, zapytać o ofertę, o możliwości barwień i dobór kolorów, o soczewki polaryzacyjne- wizualny zarys możliwości w tym wypadku będzie bardzo pomocny. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Justin
 
Posty: 226
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:19
Lokalizacja: Radom

Następna strona

Powrót do Okulary

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

cron