Dobry Optomerysta

Zagadnienia opinie i porady optometrysty. Optometria w optyce, okulistyce

Dobry Optomerysta

Postprzez Iwona Z » 16 gru 2011, o 16:40

Witam,

Niedawno Lemur podał link, gdzie był spis Optomerystów, niestety nie mogę tego wyszukać :( , dlatego proszę o polecenie wykwalifikowanego optomerysty- interesuje mnie centrum Polski. Bedę wdzięczna za pomoc.

Pozdrawiam
Iwona Z
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 08:27

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez SpecEye » 16 gru 2011, o 16:54

Witaj, ze swojej strony mogę Ci polecić : http://www.optometria.to.pl/gabinet
Wszystkiego dowiesz się ze strony internetowej.
Avatar użytkownika
SpecEye
 
Posty: 85
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 13:34

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez LEMUR » 16 gru 2011, o 20:57

Zapewne mowa o katalogu http://www.DobreWidzenie.pl

nie reklamowany za bardzo, raczej idzie poczta pantoflowa... podaj mi prosze informacje jakie miasta Cie interesuje, podesle dane do kogo sugerowalbym sie udac.

Prawie konczymy i za niedlugo zostanie uruchomiona lista czlonkow Polskiego Towarzystwa Optometrii i Optyki z adresami ich praktyk, wiec bedzie rowniez kolejna baza optometrystow

Natomiast specjalistow zachecam do dodawania swoich praktyk ;D
Przy okazji, szkoda ze admin forum wylaczyl wiadomosci prywatne.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez Iwona Z » 17 gru 2011, o 09:21

Mieszkam między Grójcem a Piasecznem tak więc najbardziej interesowałyby mnie okolice Warszawy.
Bardzo dziękuję za szybką reakcję i pomoc.
Iwona Z
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6 paź 2011, o 08:27

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez Piotr » 21 sie 2012, o 12:14

Pisaliście juz że okulista zajmuje się również chorobami oka a optometysta typowo doborem korekcji, zastanawia mnie czy jest jakaś różnica miedzy doborem szkieł/soczewek u okulisty i u optomerysty? macie jakies doświadczenia z wizyt u tych specjalistów?
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez LEMUR » 21 sie 2012, o 18:01

Malo ktory okulista zajmuje sie widzeniem obu i dwuocznym, widzeniem stereoskopowym, tlumieniem czy sprawdzeniem ukladu wzrokowego (sprawnosci akomodacji, wergencji). dzieki tym pomiarom mozna stwierdzic, gdzie lezy przyczyna dolegliwosci o charakterze astenopijmym, dwojenia, dyskomfortu.

Srednio samo badanie pod katem ostrosci wzroku u optometrysty, sprawdzenia w/w trwa okolo 45-90minut. Przed zapisaniem sie do optometrysty warto zapytac o jego dyplom, gdyz ten zawod nie jest uregulowany prawnie i czesto naduzywane. Ktos kto ukonczyl uczelnie wyzsza (UAM Poznan, UM Poznan czy PWR Wroclaw) nie ukrywa tego i jego dyplom / swiadectwo podyplomowe wisi na scianie)
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez Piotr » 22 sie 2012, o 09:48

W Polsce optomerysta jest jeszcze mało znanym zawodem, większość ludzi chodzi do okulisty jak sie coś dzieje i wtedy to okulista dobiera korekcję więc domyślam się że wiedza + lata praktyk sprawiły że badania są prowadzone odpowiednio. Najlepiej byłoby by w gabinecie był i okulista i optomerysta i wtedy każdy by sie zajmował swoją działką a pecjenci byliby mega zadowoleni.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez LEMUR » 22 sie 2012, o 11:52

Masz racje, oba zawody powinny jak najbardziej sie uzupelniac a nie konkurowac kto co lepiej zrobi. Wszystko dla dobra pacjenta!
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez Piotr » 23 sie 2012, o 10:39

A myślisz, że konkurują? Moim zdaniem optomeryści sie jeszcze nie wybili na Polski rynek, ale czas jaki poświęcaja pacjentowi jest znacznie dłuższy więc pacjent raczej powinien byc usatysfakcjonowany wizytą. Nie wiem ile może kosztować taka wizyta, ale jeśli cena jest porównywalna to dylemat mogą mieć tylko pacjenci.
Piotr
 
Posty: 343
Dołączył(a): 23 maja 2011, o 10:53

Re: Dobry Optomerysta

Postprzez LEMUR » 23 sie 2012, o 11:43

To zalezy kto w ktora strone. Ale mozna sie z tym spotkac. Ale w kazdym stadzie znajda sie czarne owce.

Odnosnie ceny, to wielu optykow wpadlo w tzw pulapke darmowego badania i teraz nie potrafia lub maja ciezko ustalic cene badania za swoja prace. U mnie nigdy badanie nie bylo i nie bedzie darmowe (chyba ze jakas krotkotrwala akcja promocyjna - ale bedzie to jasno powiedziane co z czym). Nie rozumiem, jak spedzajac w gabinecie z badanym srednio 60minut mam robic to za darmo, nie wyobrazam sobie zrobic badania w krotszym czasie. A jezeli sa jakies problemy to czasem i 1,5-2h. Czesto jest - bezplatne przy zakupie, tzn ze cena jest ukryta w okularach, wiec Ci co nie wykonuja badania palca za tamtych. Albo jezeli nie - to robia faktycznie za free. Pomijam wszelkie akcje komputerowego "..." wzroku. Nie wiem co gorsze. Mozna by powiedziec - takie prawa rynku, wlasciciela itp. Oczywiscie! To byl luzny komentarz.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Następna strona

Powrót do Optometria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron