sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Zagadnienia opinie i porady optometrysty. Optometria w optyce, okulistyce

sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez pawel » 19 lip 2011, o 12:32

Witam, mam takie pytanie nosze okulary o sile -7,5dp ol i op. Jeżdżę trochę na rowerze i zakupiłem okulary z wkładką korekcyjną, zamówiłem soczewki do ramki korekcyjnej i duże zaskoczenie wcale dobrze nie widzę, powtórzyłem cały zabieg kupiłem lepszej klasy okulary z metalową wkładką korekcyjną zamówiłem lepsze soczewki
i niestety znowu to samo.Siedziałem nad tymi nieszczęsnymi okularami i doszedłem do takiego wniosku, że ramka korekcyjna jest położona bliżej oczu niż to jest w przypadku normalnych okularów korekcyjnych i pewnie ma to związek z moim nieszczególnym komfortem widzenia przez te okulary.Mam w związku z tym pytanie , czy ktoś miał podobny problem, czy należy zastosować soczewki o mniejszej sile dioptrii , o ile nie większej, proszę o komentarze i podpowiedzi.... pozdrawiam.
pawel
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 12:20

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez zez_ukryty » 19 lip 2011, o 13:19

Trzebaby zmierzyć vertex distance i dokonać korekcji mocy z uwzględnieniem różnicy w odległości od rogówki. Zapewne potrzebne by były minusy "mniejsze", podobnie jak w przypadku soczewek kontaktowych. Należałoby zmierzyć odległość rogówki od soczewki próbnej w kasecie okulistycznej i skonfigurować lub zmierzyć odległość od owej wkładki korekcyjnej i z tego wyjść do odpowiedniej mocy i zmienić soczewki. Należałoby wziąć pod uwagę jeszcze, że okulary się trochę Panu zsuną z nosa. Pozdrawiam.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez pawel » 19 lip 2011, o 13:45

Dziękuję za odpowiedź, tylko kto to fizycznie zrobi optyk, czy okulista ? Zrobiłem jeszcze jedno doświadczenie posiadam normalne okulary korekcyjne o sile -6,0dp
przysuwałem je maksymalnie do oczu, wręcz wciskałem je na max. i dobrze widziałem, może to właśnie takie szkła należy wstawić w ramkę....trochę to eksperymentalne
pozdrawiam pawel.
pawel
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 12:20

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez zez_ukryty » 19 lip 2011, o 14:17

pawel napisał(a):Dziękuję za odpowiedź, tylko kto to fizycznie zrobi optyk, czy okulista ? Zrobiłem jeszcze jedno doświadczenie posiadam normalne okulary korekcyjne o sile -6,0dp
przysuwałem je maksymalnie do oczu, wręcz wciskałem je na max. i dobrze widziałem, może to właśnie takie szkła należy wstawić w ramkę....trochę to eksperymentalne
pozdrawiam pawel.

To teraz jeszcze jedna sprawa. Ma Pan zrobione okulary o mocy -7,50 dprt. takie "normalne" ? . Bo może owa korekcja sama w sobie jest za silna. I stąd problemy. A vertex distance teoretycznie powinno być wypisane od 6.00 dptr przez lekarza na recepcie, żeby właśnie optyk mógł zmienić moc wg. odległości oprawki od oka. A jeżeli chodzi o "wciskanie" -6.00 w oko to prędzej postawiłbym nie na -6.00 tylko na -7,00 przyjmując, że -7.50 to dobra korekcja. Optyk też powinien sobie poradzić ze zmierzeniem vertex distance w salonie.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez pawel » 19 lip 2011, o 14:54

Dziękuję za podpowiedź, faktycznie może te okulary co noszę na co dzień -7,5dp są nieco za silne, ale poproszę optyka o ocenę i dobór właściwych szkieł do tych
korekcyjnych ramek.Pozdrawiam pawel.
pawel
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lip 2011, o 12:20

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez Magda » 24 sty 2014, o 13:17

A kto w ogóle wykonuje takie okulary z wkładką korekcyjną? Czy takie okulary są gotowe? Czy może optyk takie szkła wykonuje?
Magda
 
Posty: 48
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 12:55

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez wCzteryOczy » 30 sty 2014, o 08:57

Gotowe można kupić na pewno, a czy u optyka takie zrobią to trzeba iśc i się dopytać ;)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez Katarzyna » 9 lut 2014, o 20:22

W internecie tego pełno.
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez wCzteryOczy » 11 lut 2014, o 16:00

Kwestia tego jak z jakością tego co jest w Internecie.
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: sportowe okulary z wkładką korekcyjną a siła soczewek

Postprzez Katarzyna » 25 mar 2014, o 10:16

Trzeba poszukać na stronach, są optycy którzy oferują takie okulary! A używanie google nie boli :)
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29


Powrót do Optometria

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron