Zespół STD

Metody w leczeniu, rzadkie przypadki, pytania, doświadczenia.

Zespół STD

Postprzez Melissa » 4 maja 2011, o 14:44

Witam, ostatnio lekarz okulista zdiagnozował u mojego 9 letniego synka Zespół STD (Stillinga-Türka-Duana). Poczytałam na ten temat w internecie i jestem przerażona. Czy jedynym wyjściem jest operacja? proszę o poradę specjalisty. A może ktoś mnie pokieruje gdzie w Łodzi uzyskam szczegółową pomoc.
Melissa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 14:34

Re: Zespół STD

Postprzez zez_ukryty » 5 maja 2011, o 11:01

Może spróbować Pani na Dziewanny 24 w Łodzi. Jest to ośrodek dla osób niedowidzących. Jeżeli tam nie poradzą to chociaż skierują gdzieś bądź chociaż bardziej wypowiedzą w danym temacie. U niektórych chorych wystarczy czasem korekcja pryzmatyczna. Jeżeli syn nie ma zdolności widzenia obuocznego wtedy można skierować na operację.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Zespół STD

Postprzez Melissa » 19 maja 2011, o 12:09

Bardzo dziękuję za polecenie, z całą pewnością udamy się tam po pomoc. Dziwny wydaje się fakt że wcześniej żaden lekarz tego zespołu nie stwierdził. Syn nosi okularki od 4roku życia, ma astygmatyzm ale nie było mowy o niczym prócz niewielkim zezowaniu, czy to możliwe żeby STD ujawniło się niedawno? przeczytałam że jest to wada wrodzona, dlaczego więc nie była stwierdzona wcześniej?
Melissa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 maja 2011, o 14:34

Re: Zespół STD

Postprzez zez_ukryty » 23 maja 2011, o 20:22

Nie odpowiem Pani dokładnie na to pytanie. Jeżeli wada była wrodzona to może się ujawnić później (zapis w genach), niekoniecznie zaraz po urodzeniu. Zresztą zez u dzieci jest bardzo częsty, więc być może sugerowano się tym, że jeżeli jest wada wzroku to oko właśnie dlatego zezuje. Proszę się nie martwić, wszystko jest do wyleczenia ;).
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Zespół STD

Postprzez monikak » 28 cze 2011, o 13:33

Ja mam zespół STD. Przez pierwsze 4 lata życia nosiłam okulary i leczono mnie na zeza (nota bene lekarz z "górnej" kielcekiej półki, sława...). Wykonał 3 (!!!) operacje na zeza, a stan się pogarszał - oko nadal uciekało.

Trafilam na wspaniałego specjalistę, który skierował mnie do pani profesor (niestety już śp, ale zostawila po sobie uczniów, równie dobrych). Zdiagnozowali STD. Daje ono podobne objawy do zeza, jednak problem polega na tym, że nieleczone STD prowadzi do utraty wzroku i nie mówmy, że jest inaczej. STD to nie zez i nie ma z tym żartów. Jeżeli jest dobrze zdiagnozowane i odpowiednio leczone, istnieje szansa na 100% poprawy. Ja, niestety, nie miałam takiego szczęścia - lekko, bo lekko, ale jednak widać, że zdarza mi się "krzywo" patrzeć (chociaż nauczyłam się maskować to, że nie synchronizuję obrazu obuocznego). Jestem krotkowzroczna (z powodzeniem stosuję okulary lub soczewki).

Powiem Pani tylko tyle - są to oczy i nie wolno tutaj odpuścić. Jest to wada genetyczna - córka mojej mamy z drugiego małżeństwa również jest chora. Moje dziecko jest zdrowe (dziedziczy się to, zdaje się co drugie pokolenie, ale nie jestem do końca pewna). Jeżeli chce Pani namiary na lekarza, dzięki któremu widzę - służę uprzejmie.

Pozdrawiam i głowa do góry!
monikak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 28 cze 2011, o 13:27

Re: Zespół STD

Postprzez myszki » 19 paź 2011, o 23:01

Czy mogłabym Panią prosic o namiary na tego specjalistę. Moja córka ma podejrzenie zespołu std . Będę niezmiernie wdzięczna.
myszki
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 paź 2011, o 22:56

Re: Zespół STD

Postprzez Concept » 20 sty 2014, o 12:48

Dokładną diagnostykę zespołu STD może przeprowadzić jedynie strabolog z odpowiednim doświadczeniem. Polecam konsultacje u dr. Wójcik ze Szpitala Św. Rafała w Krakowie.
Concept
 
Posty: 20
Dołączył(a): 7 paź 2013, o 09:18

Re: Zespół STD

Postprzez Katarzyna » 22 sty 2014, o 20:38

A czy w Warszawie jest taki specjalista? Dobrze by wiedzieć na przyszłość
Katarzyna
 
Posty: 69
Dołączył(a): 16 lip 2012, o 11:29

Re: Zespół STD

Postprzez olala » 31 sty 2014, o 15:50

Strabolog? aż musiałam sprawdzić któż to taki :D
olala
 
Posty: 6
Dołączył(a): 31 sty 2014, o 12:42

Re: Zespół STD

Postprzez Magda » 6 lut 2014, o 09:50

Osoba zajmująca się leczeniem zeza. Chyba nie ma zbyt dużo osób o tej specjalizacji
Magda
 
Posty: 48
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 12:55


Powrót do Okulistyka - wymiana opinii pomiędzy lekarzami

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość