problem z zamówieniem części do oprawy

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez fajna-brunetka » 2 lip 2013, o 10:04

Słuchajcie wspominałam niedawno, że w mojej rodzinie zostały zakupione okulary , niestety nie wydano im, żadnych informacji na temat oprawy ani soczewek no i stał sie problem. Dziewczyna podczas gry w piłke uszkodziła zausznik - na szybko optyk zamontował im jakiś inny zausznik ale doradziłam by poszli tam jeszcze raz i zamówili zauszniki od tej oprawy by nie było różnicy. Optyk powiedział, że owszem jest taka możliwość tylko trzeba dłużej poczekać- no ale niestety, odpowiedni zausznik nie dotarł, zaproponowano im wymianę obydwu zauszników na inne jednak te "inne" nie były w 100% dopasowane. Co najlepsze optyk nawet nie był w stanie powiedzieć co to za producent, uszkodzonego zausznika nie oddał więc na tą chwilę mam dane tylko z jednego zausznika L009 48-18-140 A1- a teraz jak w programie ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;) jeśli ktoś spotkał sie z takim modelem to poprosze o więcej informacji na temat oprawy i możliwości zamówienia zausznika- jeśli w krótkim czasie nie będzie wiadomo co to za oprawa to czeka ich nowy wydatek.

Czego w tej sytuacji mogą oczekiwac od optyka który nie poinformował,że nie bedzie możliwośi zamówienia części wymiennych?czy sam paragon wystarczy do złożenia reklamacji? i jak najlepiej napisać ta reklamację bo uszkodzenie było z winy użytkownika tylko problem jest z domówieniem cześci?

będę wdzięczna za wszelkie rady!
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez dzwoneczek » 2 lip 2013, o 11:28

Słuchajcie wspominałam niedawno, że w mojej rodzinie zostały zakupione okulary , niestety nie wydano im, żadnych informacji na temat oprawy ani soczewek no i stał sie problem. Dziewczyna podczas gry w piłke uszkodziła zausznik - na szybko optyk zamontował im jakiś inny zausznik ale doradziłam by poszli tam jeszcze raz i zamówili zauszniki od tej oprawy by nie było różnicy. Optyk powiedział, że owszem jest taka możliwość tylko trzeba dłużej poczekać- no ale niestety, odpowiedni zausznik nie dotarł, zaproponowano im wymianę obydwu zauszników na inne jednak te "inne" nie były w 100% dopasowane. Co najlepsze optyk nawet nie był w stanie powiedzieć co to za producent, uszkodzonego zausznika nie oddał więc na tą chwilę mam dane tylko z jednego zausznika L009 48-18-140 A1- a teraz jak w programie ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ;) jeśli ktoś spotkał sie z takim modelem to poprosze o więcej informacji na temat oprawy i możliwości zamówienia zausznika- jeśli w krótkim czasie nie będzie wiadomo co to za oprawa to czeka ich nowy wydatek.


no to co piszesz jest zastanawiające bardzo, bo skoro oprawa była od optyka, to chyba powinien wiedzieć co sprzedał, i nie powinien mieć problemu z określeniem producenta i modelu. Nawet jeśli nie miał możliwości zamówienia samych zauszników, co też jest dziwne, to mógł zamówić ponownie taką samą oprawę i przełożyć szkła.
dzwoneczek
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 cze 2013, o 09:38

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez fajna-brunetka » 2 lip 2013, o 14:26

dodam tylko że jest to oprawa czarna plastikowa typu kujonki

brak danych na temat producenta daje się we znaki :evil: :evil:
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez mirabel » 5 lip 2013, o 13:20

często w większych firmach nie chcą zamówić zausznika , niewiem czy nie mogą czy poprostu nie chcą się bawić w takie pierdoły a dla klientów tak ważne detale. Najlepiej żeby klient kupił nową oprawę :) sporo klientów się skarży na takie podejście do klienta.......
u nas nie ma problemów z zamówieniem zausznika chyba że skończyła się dana kolekcja..... ;)
mirabel
 
Posty: 86
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:59

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez niki » 5 lip 2013, o 14:59

Optyk ma obowiązek wydać razem z okularami informacje jakie zamontowane zostały soczewki (często jest to koperta od szkieł) i jaka jest oprawa. Bez łaski powinno to być jasne, płacisz za oprawę i powinnaś wiedzieć za co zapłaciłaś.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez fajna-brunetka » 8 lip 2013, o 09:16

no właśnie... podobno tych opraw sie już nie produkuje, nie wiem jak ta sprawa zostanie zakończona bo ciągle ten optyk coś mówi- obiecuje a za chwile okazuje sie coś innego. Miał zamówić zauszniki od producenta a przywióżł jakies różne z których dziewczyna miała sobie wybrać. Zabrał okulary żeby zobaczyc w hurtowni czy nie da sie czegoś dopasować a ostatnia deklaracja była że odeśle oprawe do producenta żeby coś zaradzili- obiecał że do środy to załatwi- zobaczymy
fajna-brunetka
 
Posty: 602
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 16:49

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez wCzteryOczy » 8 lip 2013, o 09:37

fajna-brunetka napisał(a):no właśnie... podobno tych opraw sie już nie produkuje, nie wiem jak ta sprawa zostanie zakończona bo ciągle ten optyk coś mówi- obiecuje a za chwile okazuje sie coś innego. Miał zamówić zauszniki od producenta a przywióżł jakies różne z których dziewczyna miała sobie wybrać. Zabrał okulary żeby zobaczyc w hurtowni czy nie da sie czegoś dopasować a ostatnia deklaracja była że odeśle oprawe do producenta żeby coś zaradzili- obiecał że do środy to załatwi- zobaczymy

Zazwyczaj jednak jak kończy się dana kolekcja producent po prostu daje zamienniki, które identyczne nie są ale pasują :)
wCzteryOczy
 
Posty: 310
Dołączył(a): 7 sie 2012, o 14:15

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez niki » 8 lip 2013, o 16:04

Czyli jednak optyk stara się pomóc. Czasem tak bywa że kolekcja już jest wycofana i niestety trzeba zdowolić się inną, ale pasującą częścią zamienną.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez optyk-mila » 9 lip 2013, o 08:59

Jeżeli oprawa jest czarna,plastikowa i w stylu "kujonek" to moim zdaniem nie powinno być problemu z doborem zausznika. W naszym salonie posiadamy tego typu oprawy i wiem z doświadczenia,że zauszniki od innych modeli plastikowych również pasują,tylko trzeba pomyśleć i dobrze dopasować.
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: problem z zamówieniem części do oprawy

Postprzez margeritta » 10 lip 2013, o 16:27

Tak,trzeba pomyśleć i dopasować,tylko problem tkwi w tym,że niektórym nie chce się myśleć i "męczyć" z takimi pierdołami. Krótko mówiąc klient,który przychodzi z reklamacją bądź innym problemem związanym nie koniecznie z zakupem okularów,jest traktowany jak zło konieczne. Najlepiej jak trafiają się tacy,którzy przychodzą,wybierają oprawy (oczywiście nie marudzą przy tym),następnie proszą o najlepszej jakości szkła do kompletu,zostawiają zaliczkę i wychodzą :!:
margeritta
 
Posty: 96
Dołączył(a): 29 lip 2011, o 12:52

Następna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron