Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Maja » 22 lis 2011, o 10:03

Witam-Czy mogę zamontować soczewki o dużych minusach do opraw silikonowych?
Maja
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 wrz 2011, o 13:13

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Agnes » 23 lis 2011, o 09:20

Zamontowanie soczewek o dużych mocach raczej odradzam ponieważ okularki te mogą się odkształcać,a przy dużych mocach ustawienie soczewek względem oka jest bardzo ważne.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez optyk.F » 23 lis 2011, o 13:11

Tak poniewaz optyk moze zrobic montaz na zimno .Sprobowac nie rozgrzewac oprawy i wtedy nie ulegnie ona znieksztalceniu a zreszta latwo wyprofilowac i wymodelowac taka oprawke.
optyk.F
 
Posty: 158
Dołączył(a): 10 maja 2011, o 13:49

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Stylion_pl » 28 sie 2012, o 14:12

Zgadzam się z powyższym postem,jednak taki montaż wymaga już wizyty u specjalisty. Jeżeli oprawa nie będzie rozgrzewana,wtedy istnieje duża szansa na to,że nie ulegnie odkształceniu.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Bartosz » 25 wrz 2012, o 09:18

powracam do tematu okularów dwuogniskowych:

optyk.F napisał(a): niestety nie każda oprawa nadaje się do soczewek dwuogniskowych. Ponieważ soczewki dwuogniskowe wymagają odpowiedniego montażu i front oprawy musi mieć co najmniej 3cm/3.5cm ,ale mogą to być oprawy żyłkowe lub patenty.

optyczka OLA napisał(a):Soczewki dwuogniskowe charakteryzują się widoczną linią podziału pomiędzy obszarem do dali a obszarem do bliży. Występuję podczas patrzenia wyraźny przeskok przy zmianie patrzenia pomiędzy obszarem dalekim a bliżą. Oprawki do soczewek dwuogniskowych dlatego też muszą być duże. ;)


Moi drodzy, interesuje mnie jedna rzecz, mówicie, że oprawy muszą byc duże-ok, załóżmy, że ktoś wybrał oprawę nie 3 ale 5 cm- czy to nie jest problemem??? Przecież jakbym miał takie okulary to obszar patrzenia do bliży byłby niemal na policzkach.
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez LEMUR » 25 wrz 2012, o 10:34

optyk.F napisał(a): niestety nie każda oprawa nadaje się do soczewek dwuogniskowych. Ponieważ soczewki dwuogniskowe wymagają odpowiedniego montażu i front oprawy musi mieć co najmniej 3cm/3.5cm ,ale mogą to być oprawy żyłkowe lub patenty.

nie do konca, wazne gdzie i jak sa ulozone po dopasowaniu oprawy. To nie sama oprawa dyskwalifikuje ale to jak "lezy". Przeciez to nie wysokosc dyskwalifikuje oprawe, ale ile miejsca pozostanie na wtopke i jak chce ktos z okularow korzystac. Nie raz wykonywalem okulary z minimalna wtopka niecalych 10mm bo ktos sobie zyczyl aby byla mala bo chce tylko cos przeczytac, do czytania wolala ta osoba okulary jednoogniskowe.

Bartosz napisał(a):Moi drodzy, interesuje mnie jedna rzecz, mówicie, że oprawy muszą byc duże-ok, załóżmy, że ktoś wybrał oprawę nie 3 ale 5 cm- czy to nie jest problemem??? Przecież jakbym miał takie okulary to obszar patrzenia do bliży byłby niemal na policzkach.

Kwestia dopasowania, anatomii - nie szufladkujmy, ktos z mocno zarysowanymi koscmi policzkowymi, czy taka a nie inna budowa nasady nosa - faktycznie moze sie oprzec na policzkach, ale to wszystko jak napisalem zalezy od samej oprawy i anatomii.
Avatar użytkownika
LEMUR
 
Posty: 635
Dołączył(a): 8 cze 2011, o 10:22

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Bartosz » 26 wrz 2012, o 11:26

dopasowanie dopasowaniem, ale... niestety nie każdy zwraca na to uwagę...

moje pytanie było celowe, otóż jadąc autobusem widziałem pewnego Pana noszącego okulary dwuogniskowe, zaciekawiło mnie, że ten obszar do bliży miał strasznie nisko, przyglądałem mu się dociekliwie a kiedy była możliwośc usiadłem obok i zapytałem wprost czy jest zadowolony z okularów. Powiedział, że ogólnie jest zadowolony, bo nie musi w koło zmieniać jednych okularów na drugie, natomiast dodał, że miał problemy z goleniem bo wtedy musiałby bardzo zadzierać głowę, dlatego zrobił sobie druga parę okularów. Okulary jak sądzę były robione kilka lat temu, ale dziwne że optyk nie zwrócił na to uwagi. Widać optyk optykowi nierówny.
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez optyk-mila » 26 wrz 2012, o 11:59

Wiesz Bartoszu,optyk optykowi nie równy,ale klient,klientowi również. Czasami zdarza się tak,że przychodząc do zakładu optycznego po okulary klient nie jest w stanie lub nie potrafi dokładnie sprecyzować swoich potrzeb i czeka aż my pomożemy dokonać mu wyboru. Wtedy oczywiście staramy się spełnić jego oczekiwania,ale jak widać mimo wszelkich starań nie zawsze nam to wychodzi. Co do montażu opraw dwuogniskowych,ich wysokość zależy od położenia dolnej powieki,to jest nasz wyznacznik,a wielkość wtopki również bywa różna,zdarzało się tak,że była ona tak duża,że zajmowała praktycznie całą dolną powierzchnię oprawy,wygląda to fatalnie,ale przecież klient nasz Pan ;)
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Bartosz » 27 wrz 2012, o 10:10

Masz rację, jeszcze sie nie urodził taki, który wszystkim by dogodził... Najważniejsze to miec jakieś oczekiwania a nie brać co popadnie, jeśli Klient czegos oczekuje to choćby nie umiał dokładnie tego sprecyzować podczas rozmowy wyniknie czego mu trzeba, gorzej z osobą, która nie wie czego chce.
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez optyk-mila » 27 wrz 2012, o 16:52

Niestety z klientami bywa różnie,właśnie teraz użeram się z panem,który wczoraj odebrał okulary progresywne (czas adaptacji ok 30 dni),a dzisiaj mi je przyniósł i powiedział,że to nie jest to czego oczekiwał,że chyba się nie dogadaliśmu i musi je oddać,tzn.rzekł,że nie będzie w nich chodził :(
optyk-mila
 
Posty: 177
Dołączył(a): 14 maja 2011, o 12:24

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron