Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez zalogowany » 7 cze 2011, o 10:48

Dzień dobry.

Moi drodzy ja tą strone już oglądałem ale z racji wieku i jak się domyślacie braku okularów zbyt dużo tam nie wyczytam, poproszę żeby mi mi ktoś zasugerował kilka modeli bo dotąd co chodzę przymierzać okulary to wszystkie sterczą mi na nosie;/

Ja wiem, że sam osobiście musze iść do salonu optycznego i tam poprzymierzać ale na prawdę bardzo by mi to ułatwiło sprawę...

Pozdrawiam, Zalogowany Dziadek.
zalogowany
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 08:22

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Agnes » 7 cze 2011, o 11:01

Dzień dobry- niestety ale nie ma mozliwosci udzielenia takiej porady,okularki trzeba przymierzyć by dobrze dopasować do kształtu twarzy.
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez zalogowany » 8 cze 2011, o 09:25

Witam ponownie

szkoda że nie nie ma jakiś kryteriów co do konstrukcji opraw... pozostaje mi tylko odwiedzanie salonów optycznych i przymiarki, no ale może faktycznie jak już coś znejdę to od razu bedę widział czy mi to pasuje.

dziękuję i pozdrawiam, Zalogowany
zalogowany
 
Posty: 3
Dołączył(a): 4 cze 2011, o 08:22

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Mariann » 8 wrz 2011, o 11:26

Witam. Zamierzam kupić okulary dwuogniskowe,czy każda oprawa będzie do nich pasowac ? czy są jakieś ograniczenia?
Mariann
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8 wrz 2011, o 11:18

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Bartosz » 12 wrz 2011, o 08:15

Witam,
dopiszę sie do tego tematu ponieważ interesuje mnie czy jest możliwość ponownego lakierowania własnej oprawy? Mam swoją ulubioną oprawę ok kilku lat i chciałbym ją trochę odświeżyć, proszę powiedzcie, czy jest taka możliwość?
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Vision-erka » 12 wrz 2011, o 09:23

Możliwość zawsze istnieje... jednak czasami taki zabieg wykonany u specjalisty może być dość kosztowny, często nieopłacalny. Należy jednak zorientować się czy optyk ma to w swojej ofercie. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Agnes » 12 wrz 2011, o 15:43

Odnośnie lakierowania mysle że najlepiej robić to w salonie gdzie się kupiło okulary-tam dobiora odpowiedni lakier
Agnes
 
Posty: 69
Dołączył(a): 7 mar 2011, o 16:14
Lokalizacja: Góra Kalwaria

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez zez_ukryty » 12 wrz 2011, o 16:08

Heh, zależy czy to oprawa sprowadzana, czy robiona np w Polsce. Ew dogadanie się z producentem jakimkolwiek, który pomalowałby tą oprawkę w swoim zakładzie ale jakoś mi się to nie widzi. Już prędzej można by to pomalować samodzielnie albo u lakiernika - oczyścić do gołego metalu na to jakiś epoksydowy, potem baza i super twardy klar. Ale nie mam pojęcia jakby to reagowało z ludzką skórą i potem. Zgodzę się żeby iść do optyka gdzie okulary były robione - a nóż gdzieś na magazynie leżą takie same.
zez_ukryty
 
Posty: 516
Dołączył(a): 14 mar 2011, o 22:47

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Bartosz » 13 wrz 2011, o 08:32

Vision-erka napisał(a):Możliwość zawsze istnieje... jednak czasami taki zabieg wykonany u specjalisty może być dość kosztowny, często nieopłacalny. Należy jednak zorientować się czy optyk ma to w swojej ofercie. Pozdrawiam



to w końcu zawsze czy nie zawsze ;)

Szczerze mówiąc jestem zaskoczony, że lakierowanie opraw jeśli w ogóle będzie możliwe to będzie bardzo kosztowne :/
więc jak rozumiem w tym wypadku lepiej zapytać czy jest jeszcze ten model w sprzedaży... A co jeśli chciałbym tylko uzupełnić odprysk lakieru?

Tak sobie myślę, że jakby istniała taka opcja lakierowanie na życzenie, to wiele osób byłoby zainteresowanych taką możliwością i co miesiąc nowy wzór na oprawach :D szał ;)
Bartosz
 
Posty: 68
Dołączył(a): 11 maja 2011, o 14:00

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Vision-erka » 13 wrz 2011, o 10:36

Tak sobie myślę, że jakby istniała taka opcja lakierowanie na życzenie, to wiele osób byłoby zainteresowanych taką możliwością i co miesiąc nowy wzór na oprawach :D szał ;)


może właśnie dlatego taka opcja jest na tyle kosztowna aż nieopłacalna, aby nie kusiła ;) specjalista z którym współpracuje, zajmujący się wszelką naprawą oprawek, jaką nie jestem w stanie wykonać sama w salonie i świadczy usługę lakierowania stanowczo zaznaczył że mija się to z celem. Jeżeli chodzi o lakierowanie ubytku, owszem, miałam takie zlecenie i jest to możliwe. Ważny jest właściwy dobór lakieru i skala ubytku. Taka usługa nie musi być droga. Ale to wszystko jest uzależnione od salonu i podejścia do klienta. Niektórym optykom po prostu nie będzie się chciało zawracać głowy oprawą która została zakupiona poza ich salonem.
Avatar użytkownika
Vision-erka
 
Posty: 48
Dołączył(a): 23 sty 2011, o 19:06
Lokalizacja: W-wa

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość