Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Daniel » 22 sty 2011, o 14:55

Jak się noszą okulary ?? Dopasowana oprawka, dobrze dobrane szkła to podstawa, ale sama jakość oprawy okularowej decyduje o wszystkim.
Czy dobre marki są drogie ? Nie zawsze. Czy oprawa musi kosztować dużo żeby była dobrej marki ? Nie zawsze !
Drogie marki prawie zawsze są b.dobre i ale ramki ze średniej półki oferują pełen zakres jakości przy podobnej cenie.
I tu sprawa się komplikuje.
Jedna oprawka za 200zł będzie tej samej jakości co bardzo znana i dobra oprawa za 700 nawet 1400 zł, inna jest niewarta nawet połowę tej ceny.

Drogie markowe oprawy oferują często innowacyjny i nie powtarzalny, bardzo oryginalny i zwracający uwagę wszystkich styl i to jest argument na tak.
Dobry przykład takiej marki to Jfrey czy Carolina Herrera 212 .
Nie odbiegające od nich technologicznie i materiałowo( i znacznie tańsze), wyróżniające się bardzo jakością i niemal całkowicie bezawaryjne są:
Dunne, Exit, Xenon, Factor, Space -oprawy metalowe. Z marek plastikowych moją najlepszą ocenę wystawiam ramkom Kamex.
Skoro polecam to polecam :arrow: http://www.kamex.pl
Moje kryteria oceny to : jakość materiału, bezawaryjność oraz styl.
Doświadczenia z tymi i wieloma innymi markami mam jako optyk od ponad 10lat.
Jakie inne marki możesz polecić ? Jakie masz doświadczenia złe czy dobre ze swoimi okularami ? Jakieś pytania - służę pomocą. ;)
Avatar użytkownika
Daniel
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 gru 2010, o 12:45

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Hej » 22 sty 2011, o 15:11

Ja też pracuję na oprawach Kamex i jestem zadowolony. :D
Avatar użytkownika
Hej
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 sty 2011, o 15:32
Lokalizacja: Warszawa

Z oprawkami jest jak z modą

Postprzez optykMarrtinii » 25 sty 2011, o 22:18

Z oprawkami jest jak z modą. Jest wiele ciekawych trendów lecz nie każdemu wszystko pasuje. Nie powinniśmy więc dobierać oprawek kierując się jedynie modą, najważniejsze jest to abyśmy dobrze się w nich czuli no i oczywiście wyglądali:)
optykMarrtinii
 
Posty: 2
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:33
Lokalizacja: Radom

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez styczek16 » 5 lut 2011, o 10:12

Moja cioteczna siostra chce tak jak wszyscy nosić mode okulary brzyduli. Te co mierzyliśy u optyka to okazują sie jednak zbyt duże, a dokladniej mówiąć zbyt długie są na policzkach. Jej koleżanka z klasy ma identyczne jak chce Basia, ale są mniejsze na policzkach. Basia wstydzi sie zapytać Natalki gdzie ona kupiła swoje okulary. Czy ktoś wie jak moge rozwiązać ten problem?
styczek16
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 12:28

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez optykSzka » 7 lut 2011, o 11:35

Drogi styczky16 twój problem jest do pokonania. Moja znajoma pracuje w salonie optycznym gdzie ma kilka rodzajów takich okularów "brzyduli" i są one własnie różnej wielkości. Ma tam bardzo duży wybór tych opraw, i są to oprawy kamexu albo tegry wiec musisz zobaczyc na stronie producenta czy któras z opraw Ci pasują i poszukać ich potem w salonie optycznym.
Avatar użytkownika
optykSzka
 
Posty: 8
Dołączył(a): 24 sty 2011, o 10:59
Lokalizacja: Poland

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez antek » 7 lut 2011, o 13:05

Hej ja się całkowicie zgadzam z opinią Daniela na temat marek oprawek....tylko u mnie jest taki problem, ze naprawdę nie każda oprawka pasuje do mnie i do mojego stylu życia. Jak oprawka pasuje do mojej twarzy(co jest trudne) to nie pasuje całkowicie do mojego trybu..po prostu się rozpada :cry: Ja potrzebuje dobrych oprawek do mojej okrągłej twarzy, pasujących, żebym jakoś wyglądał 8-) a jednocześnie z wytrzymałego materiału.. Wybrałem sobie jedną taką oprawkę chyba właśnie Jfreya ale kwota zbiła mnie z nóg.... :o Daniel widziałem,że polecasz jakieś dobre "zamienniki" ale jeszcze jakbyś mógł mi z grubsza powiedzieć, gdzie mógłbym takie dostać było by super!!! Czekam na jak najszybszą twoja odpowiedź chyba że ktoś inny jeszcze wie :?:
Avatar użytkownika
antek
 
Posty: 12
Dołączył(a): 12 sty 2011, o 15:22

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez styczek16 » 8 lut 2011, o 15:23

Jakie jest wasze zdanie TEGRA czy KAMEX? Ostatnio słtszłam dyskuje na temat tych dóch firm i powiem szczerze, że zarówno na jedną i na drugą firme padała afgumenty za i przeciw. Bo ja osobiscie jestem zwolenniczką kamexu, bo u nich mam pewność, że jeśli uszkodzi mi sie zausznik to będe mogła szybko otrzymać nowy.
styczek16
 
Posty: 9
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 12:28

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez smerfetka » 14 lut 2011, o 20:40

hej a ja mam w swoim posiadaniu zarówno oprawkę tegry i przeznaczyłam je do chodzenia na stałe proste klasyczne oprawki bez żadnych wydziwień jak ja to mówię ponad czasowe :lol: a ostatnio ponieważ dostałam w firmie refundację zrobiłam sobie okulary w plastikową taką dużą rogową oprawkę właśnie firmy kamex fioletowy front czarny zausznik i powiem szczerze że jak na razie się sprawdzają i nawet są wygodne :lol: a znalazłam je w bardzo atrakcyjnej cenie co nakłoniło mnie na zainwestowanie w soczewki :D
smerfetka
 
Posty: 16
Dołączył(a): 28 gru 2010, o 10:55

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez Pablo29 » 15 lut 2011, o 21:05

Hej, osobiście mogę polecić dwie marki opraw Angelo Futuro - wyższa półka cenowa , i Exit kolekcja w dobrej cenie i jakościowo równie solidna. Są niezniszczalne, a przy moich umiejętnościach psucia rzeczy martwych jest to bardzo ważne, regularnie wymieniam okulary a te już użytkuje na zmianę 3 lata i dzięki bogu są okej. Jeśli macie jakiś pomysł na okulary pod kask na motor z których nie schodzi farba i nie gną się we wszystkie strony to proszę o komentarze do wpisu. Pozdro forumowicze!
Pablo29
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lut 2011, o 20:50

Re: Okulary tak się noszą jaką kupicie oprawe. Dobre marki.

Postprzez fredek » 16 lut 2011, o 09:58

Pablo29 proponując EXIT co miałeś na myśli? Ja spotkałem się z oprawami "Exit power" i "EXIT", to 2 zupełnie inne firmy, a ja sam osobiście potrzebuję mocnej oprawy do uprawiania pewnych sportów. Możesz powiedzieć coś więcej??? jakiego rzędu ceny mam się spodziewać i na ile są mocne?
fredek
 
Posty: 10
Dołączył(a): 5 lut 2011, o 12:53

Następna strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość