Oprawy silikonowe.

Marki opraw okularowych, opinie optyków użytkowników. Porównanie ceny i jakości.

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez niki » 24 sty 2013, o 10:02

Soczewki plastikowe prawie zawsze trzeszczą w oprawach plastikowych i moim zdaniem nie oznacza to że coś jest nie tak. Problem jest wtedy, kiedy szkło wypada. Jakośc oprawy ma ogromny wpływ na to, jak zachowuje się ona po montażu soczewek.
niki
 
Posty: 410
Dołączył(a): 22 gru 2010, o 11:46

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez dzika » 24 sty 2013, o 15:12

Ja mam kupione okulary słoneczne i przy zakładaniu trzeszczą ale noszę je już drugi sezon i narazie nic się nie dzieje więcej.Ale wolę żeby były wygodne i trochę skrzypiały niż sztywne i źle mi się w nich "chodziło".
dzika
 
Posty: 534
Dołączył(a): 11 sty 2011, o 17:08

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez visionnata » 28 sty 2013, o 16:44

Jeżeli soczewki wypadają,to faktycznie musi być coś nie tak z montażem ;) ,ale wracając do opraw silikonowych i itp.to ostatnio miałam dziwną sytuację z modelem oprawy Van den berg.Pierwszy raz spotkałam się z tym,że podczas zakładania oprawy i odchylania zauszników na boki,soczewki zwyczajnie wypadały. Nie była to pierwsza para jaką robiłam jeżeli chodzi o ten model,ale zachowanie szkieł w tej właśnie oprawie było zastanawiające. Na szczęście udało mi się sprowadzić z drugiego punktu identyczny wzór i po przełożeniu soczewek okazało się,że wszytko jest ok. Widocznie ta pierwsza oprawa była wadliwa,wysłałam ją na rejlamację do producenta i czekam na info.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez visionnata » 28 sty 2013, o 16:48

Dodam jeszcze,że moce szkieł były o wartości +2.0,więc nie wykluczone,że to również mogło mieć wpływ na to,że nie siedziały one dość dobrze w oprawie,może minusy inaczej by współgrały,ale mimo wszystko i tak twierdzę,że nie zawsze powinniśmy sugerować się złym montażem,akurat w tym wypadku zawiniła jakość oprawy,przynajmiej takie jest moje zdanie.
Avatar użytkownika
visionnata
 
Posty: 239
Dołączył(a): 28 sty 2011, o 10:25

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez Stylion_pl » 1 paź 2013, o 13:51

Jeżeli skrzypią to też coś jest nie tak,warto dla pewności to zbadać. Wiadomo,że przede wszystkim wygoda,ale liczą się inne pomniejsze aspekty które mają wpływ na ich użytkowanie.
Stylion_pl
 
Posty: 96
Dołączył(a): 5 sie 2012, o 07:43

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez vanessa » 29 mar 2014, o 11:02

Powiem szczerze że dziwne bo oprawki Van DEn Berg zawsze wydawały mi się takie solidne, może to jakiaś jednorazowa wada fabryczna oprawki :D , trzeba ją zareklamować.
vanessa
 
Posty: 146
Dołączył(a): 3 sie 2012, o 08:52

Re: Oprawy silikonowe.

Postprzez MARCEL MIODEK » 29 paź 2019, o 13:36

Może ktoś mi powiedzieć z czego są wykonane takie ala gumowe elastyczne oprawy dla dzieci? jak tego szukac?
MARCEL MIODEK
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 kwi 2018, o 10:14

Poprzednia strona

Powrót do OPRAWY OKULAROWE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron